Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. xman

    xman Komšija

    Moze.
    Ovaj TCL gore nema normalne recenzije. Bar ne taj od 43"
    55" ima.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. xman

    xman Komšija

    Tog drugog sam nasao u Neutrinu,Imtecu i Piku.
    Djeluje sasvim ok.
     
  4. Esh

    Esh HWB

  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas zbog ovih stvari se ne treba zalijetat sa novim konzolama. A osim toga i izbor televizora koji posve podrzavaju nove konzole je trenutno slab.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da priupitam ovdje,mozda se ko javi u poruku

    ima li neko od vas da prodaje svoj TV,dakle prva ruka ...pozeljno ove poznate marke a ne bjezim ni od slabije,po odgovoarajucoj cijeni
    buzet oko 250 KM

    naime,kontam uzeti neki polovan tv,velicine od 43-46 inca ...veci ne bih,jer mi stoji iznad glave i iznad racunara,pa nekada gledam utakmicu ili film sa stolice od racunara...udaljenost maximalno 1 metar
    sada imam stari lg 32 inca ali on mi je svakako premal i kada gledam sa kreveta...sa nekih 3,5-4 metra
    ovaj svoj ne bih mijenjao dok ne crkne,da je malo veci
    jos jedan razlog za zamjenu je i sto sam kupio ps4 i uskoro cu biti deloziran iz dnevne u drugu sobu...pa da mogu igrati kako treba a ne da se patim na 32 inca :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja jos nisam kupio TV. Nemam sta kupit, nista ne valja. U Europi je ponuda takva da ne postoji TV koji bih kupio. Svakom nesto fali.

    Vecina proizvodjaca je uradila downgrade u odnosu na proslu godinu (npr Q60T i Q70T uopce nisu FALD), premalo modela ima HDMI 2.1, pojedini imaju ocajan motion handling (Hisense), OLED ima burn-in, Samsung nema Dolby Vision, LG ima nekoliko 120Hz modela sa HDMI 2.1 al su IPS...

    Sony je znao da ce X900H ic ko vruce kifle zbog HDMI 2.1 i namjerno je skrtario na dimming zonama, jbt samo 32 zone na 75” modelu, sramota. X900F je dvije godine star pa je opet bolji TV, ako izuzmemo nedostatak HDMI 2.1 i cinjenicu da je SOC spor do bola. A high end X950H ima sve osim HDMI 2.1.

    Cini mi se da je jednostavno lose vrijeme za kupovinu novog televizora...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Ti garant imaš neki tv koji gledaš, jer da nemaš nikakav neki bi već kupio
    Najveći je problem kad se razumiješ previše u tehniku, da si neki laik za čas bi kupio tv i bio bi sretan s njim...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma imam neki stari 37" 1080p TV, bas sam ga i kupio samo da nesto imam, nije planirano da ga gledam duze od mjesec. :D

    Jest ono, kad sam poceo "studirat" televizore, tek tad sam skonto sta hocu. Znam tacno sta hocu, a takvog televizora nema na trzistu. :)
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Potpuno razumljivo

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Realno, dobar TV se moze naci za postojece konzole ali, za nove, stvarno nema izbora.

    Vjerovatno ce krajem godine krenuti modeli koji ce podrzavati nove konzole. Moraju pratit standard.. .
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Daj nemojte zafrkavat.. Pored LG CX i Samsung Q80T reci da nema dobrog televizora...
     
    Haker, zoi and Pelikan like this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    CX sasvim izgledan burn in, Q80T nema Dolby Vision. Osim toga, losiji je od Q80R.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ništa, gledaj ti taj 37", nemoj đabe bacat lovu... Što manje tehnologija ima u TV, to ćeš manje biti nervozan kad za par mjeseci izađe neko TV koji ima nešto što taj tvoj nema, a sasvim je očito da ćeš biti nervozan, na osnovu postavljenih kriterija.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Haker, Esh, dino73n and 2 others like this.
  15. zoi

    zoi Veteran foruma





    Ovo može biti problem jedno ko ga za kafanu kupi.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Pretjera ga ti drug skroz... Uvijek ima nesto sto nedostaje pa se moze traziti dlaka u jajetu. Mali broj hdmi portova, ne valja postolje, prosjecan zvuk, ne podrzava sve moguce hdr standarde (HDR10+ su gurali da se ne bi placala DV licenca), mogao bi biti input lag manji u igrama, daljinski nije nesto, tv interfejs ne valja, ima FreeSync, nema GSync, tv ima sve ali da je malo pristupacniji...

    Nisi u pravu, izbor televizora je odlican, sad da li kome treba ili ne treba je drugo pitanje. Ja sam vec na drugom OLED modelu, nisam imao problema, da sad kupujem uzeo bih CX (nema HDR10+ podrsku ocekivano).
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je problem sto prelazim sa plazme. QLED je najbolji LCD ali mi opet ispran dok OLED ne bih radi burna.

    Jucer flešovao plazmu na novi firmware ne bi li je ubio pa se natjerao kupiti drugi TV. Ali nisam bio te srece.
     
    Stevie_Ray likes this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Meni su se plazme na pocetku gadike zbog niske rezolucije...vecina ih ne bila 1024 768 a veliciba 40+ inca pa to i nije bila bas najbolja kombinacija

    Evo i ja sada trazim neki polovnjak ,43 inca ,moze i koji inc vise ali tesko naci sta iole pouzdano i ne starije od 3 godine.
    Ima ono iz uvoza ovih ali nema ni garancije ni nista a ne kupuje mi se sada nov,nemam viska love

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma neee, pa naravno da ce ga vrijeme pregazit, kupio bih TV za iducih 10 godina, ne bih da je vec u ovom trenutku “zastario”. Ne trazim prefekciju, OLED iako je najbolji po mnogim parametrima, ne zelim ga zbog drugih stvari (cijena i burn in).

    Sve ono sto bih ja imaju X900H i X950H, al kad ih iskombiniras. :D

    Znaci dobar FALD bez velikog bloominga, sa bar 800 nits, dobar motion processing (ovdje se razlikuju momci od djecaka, samo veliki proizvodjaci ovo dobro odrade), da nema color bandinga, da je nizak input lag, makar 2x HDMI 2.1, podrska za sve HDR standarde (znaci i HDR 10+ i Dolby Vision), brz OS, to su kriteriji. Naravno i cijena je faktor, zato gledam i 55” modele iako bih idealno 65”.

    U biti, da X900H ima samo veci broj dimming zona i da nema color bandinga, kupio bih ga. Najblizi je mojim kriterijima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a mozda neces ni primjetiti te "nedostatke"...jer ces se fokusirati na ono sto gledas a ne na cemu gledas

    ja necu reci da se ne primjeti razlika u kvalitetu slike kada gledam na sonyju i na prastarom lg-u ali opet kada gledam film ili utakmicu,fokusiram se na radnju i ne razmisljam o slici...tek kada prikaze lice ili neke detalje ,vidim tu razliku