Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Filozof

    Filozof Aktivista

    Ma 3060 ili uzeti 2080ti/2070super sad kad ode cijena dole i cao, mozda i 5700xt... realno za gaming nema potrebe za bilo sta bolje, a svakako rijetko ko kod nas ima mogucnosti da gejma na 4k 60+ fps... a evo boga mi na redditu gledam bi xbox 1440p 120hz trebao biti 299$, nisam nesto pretjerano koristio konzole ali za 300$ prikljuciti mis i tastaturu i opleti
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kako da ne...
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    kad kazu ljudi 1440p 120 fpsa na xboxu,da ali u kojoj igri ? Mario cart ? Upali RDR2 pa vidi hoces li imat 1440p na 120 fpsa.
     
    Stevie_Ray likes this.
  4. Filozof

    Filozof Aktivista

    Ja kazem sta sam procitao, sto se mene tice 1080p 144hz je tata igrice i meni ne treba vise nista... a kazu da ce se moci birati izmedju detalja odmosno 60fps-a i brzine 120fps-a
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    120 fpsa ces imat u Dirt 5, Ori i ostalim (ponekim) last-gen naslovima. Sve sto bude ekskluziva za nove konzole ce da bude 30/60 fps.
     
  6. Filozof

    Filozof Aktivista

    Malo li je za 299$? U skladu s cijenom logicno. Bilo sta da se moze poigrat na 1440p 120hz na konzoli od 300$ je za pohvalu.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    forzamilan likes this.
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Koliko je ovo love?

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    770€ otprilike.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dzaba :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja bih nekako da se upgrejdam na 2K gaming. Ali nemam moždane energije da igram ništa drugo sem Company of Heroes. Al' ne znam šta me spopalo, hoću 2K!
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa na 2k nije problem igrati, ja sam sa 1080ti vec 2 godine na 2k i pici sve bolje nego sa 1070 na 1080p :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Sep 9, 2020
    donjapa likes this.
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da, ali, htio sam da se slomi tržište i da uzmem nešto jeftino. Zato što sam cheap.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ganjaj 1080ti polovnu


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ne koci te CPU?
     
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne, haman pa je taman negdje ova kombinacija cpua i gpua za 2k. Znaci postoje iznimke ali je to tako mali procenat igara da mozemo reci da nisu optimizovane :). Ali ako budem iso na duplo jacu grafu obavezno valja mijenjati platformu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ako nista imas na TUF godinu vise garancije to nisam odmah primjetio ;) ma mislio sam vizualno izgleda malo ljepse,ako ti to ne igra ulogu onda TUF naravno zbog gare.
     
    donjapa likes this.
  20. xman

    xman Komšija

    Imam druga u Becu i u Njemackoj,gdje da ih uputim da mi uzmu gpu?
     
    bhd likes this.