All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    0:40

     
    NeTRa1der likes this.
  2. nivla

    nivla Komšija

    ispod cijene da ne ostavljas stari bude u konzumu/mercatoru
     
  3. xman

    xman Komšija

    "Pravo" poliranhe auta skupo a ona po 150KM su mrtvi fuseraj i samo izgrebu auto cuo sam?
    Ima li sta od kupovine kakve fine paste i krpe i sam laganini glancati?
    I koju pastu i krpu ako ima sta od toga?
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa najbolje sam, prosto je. Imas na YT ChrisFix se lik zove, tata za te stvari. Krpica, pasta i voda, ko iz fabrike.
     
  5. xman

    xman Komšija

    Bio sad kupio pastu i krpu za finish al rece mi momak da ima ipak na autu manjih ko parnica koje ipak mora masina pa onda ja da glancam...
    Al pogledat cu tog na YT prvo.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako su plitke ogrebotine, to sam mozes lako. Ako je zahvatilo boju, i to mozes sam srediti. Pogledaj taj kanal, imas video specificno za te slucajeve.
     
  7. xman

    xman Komšija

    Istina,sad bas pogledao video lik namjerno napravi parnicu i potpuno je ukloni.
    Sad sam u dilemi. Vecini ovih parnica mogu sam ukloniti na isti princip.
    Uzeo sam neku Sonax pastu sa voskom i fine krpice. Znaci treba mi jos spuzva za grublje poliranje i onaj 3M papir...
    I Bog zna koliko vremena da ispoliram ovoliko auto:D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam o kakvoj se parnici radi ali sva ta poliranja i paste traju do prvog pranja na auto-praoni. Da li ces ga stalno polirati je druga stvar ali ne mozes boju popraviti samo poliranjem kao na onim fake reklamama.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Napravit ces gore nego sto jeste, vjeruj, neradi nista sa vodobrusnim papirom. Rukom je tesko, a kao sto Nails rece, prvo pranje i sve ce ponovo izaci. Profesionalno poliranje jeste skuplje ali duze traje. I to mora uraditi neko ko zna sta radi.
    Ja se odvalim smijati kad vidim skupocijena auta koja je neko polirao, a hologrami preko cijelih vrata.
     
    Qler likes this.
  10. xman

    xman Komšija

    Pa navodno ce parnice nestati i javiti se ti hologrami nakon ovih jeftinijih poliranja na praonama koje onda mogu ja ukloniti ovim finim krpama i finijim pastama?
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hologram bude veci problem od parnice, a nestrucna osoba ti moze spaliti lak masinom.
    Poliranje radi autolakirer, na praonama to nemoj nikada raditi. I pravi majstor ce to odraditi da poslije samo gledas i uzivas. A taj koji kaze da poslije moras krpom popravljat je budala. Kao da ti automehanicar kaze da poslije njega dotezes sarafe.
    Svakim poliranjem skidas jedan sloj laka tako da nije isto polirati novo auto i neko staro 20 godina.
    Zbog svega toga, ili neka radi provjeren majstor ili nemoj nikako dirati.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma



    Prejak kanal inace.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Pelikan
    To moze uraditi neko sa mašinom da izgleda prihvatljivo, on sam kupovati slicne paste i kopirati proces.. nema šanse. Ali ako ukloniš parnicu laka tako sto skines lak, u 90% slucajeva se vidi "fleka". Zato oni poliraju i prosire proces na vecu povrsinu da se manje primjeti prelaz. Polirati lak vodobrusnim papirom i kakav je tvornicki/nakom špricanja je nebo i zemlja. Ovo na videu nije relevantno. Ne vidis cijelo auto golim okom da vidis da su vrata druge nijanse, a drugo i dalje stoje paste koje bacaju sjaj koje ce jako brzo spasti. Isto zavisi i od boje. Negdje se vise primjeti, negdje manje.

    Radije bih zalijepio stiker nego to radio. Ili onda odnesi vrata da ti neko lakira.

    Meni nije nikad bilo zanimljivo poliranje jer auto perem redovno. Ali ako se vec mora, odnese se auto profesionalcima koje imaju masine za poliranje i to je to.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nemoj bezveze pricat, imas tonu videa na njegovom kanalu na tu temu. Ili na bilo koju drugu temu sto se tice auta.
     
  15. xman

    xman Komšija

    Imaju masine ali one i spale lak.
    Ove parmice kod mene su jako plitke i kontam da bi se to mogko lako rijesiti.
    Auto je crno a tu je sve drugacije valjda:D
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    Ovi lakireri mogu solidno da odrade za 150km, u interautu ti je oko 250km, ali niko od njih ne zaštiti nakon poliranja lak tipa neki vosak ili keramika to rade ovi detajleri, kasnije lakše oprati i održavati...a i ti se za ubuduće moraš potruditi sa pranjem neki kerher, bacač pjene, metoda pranja dvije kante i to bi moglo da traje bez holograma i sl

    Mašine ne spaljuju lak već čiko :), lim mora biti hladan dekontaminiran lak itd itd crna boja je jebena za raditi recimo audi ima jako tvrd lak
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    [​IMG]
    [​IMG]
    Zipa ovog laka


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Vedo, dams82 and Reventon like this.
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    E ovo ti je gospodin, da izuvas cipele kad ulazis.
     
  19. xman

    xman Komšija

    Gledao sam neki video gdje objasnjava lik razliku izmedju masina,i kretnji te kako neke spale lak lako a ove druge jako tesko...
    A ja sam sad zbunjen totalno vasim inputom. Ne kontam kako moze nakon poliranja biti jos gore:D
    Kolega sa posla je radio i kaze top je isprva ali ostali mu krugovi koje je on uklonio nekom finom pastom i krpom naknadno i u konacnici je bolje nego sto je bilo...
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovo je jedan od primjera kad je neko nesto vec naumio...


    Sent from my iPhone using Tapatalk