Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Pa to jeste, mozda se u tom smislu i misli "ne isplati" u fazonu "zasto brinuti o 0.1% korisnika?" :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da je 1000e, to je 1000e cistog troska, nece to niko placati.
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    @Patton2410 Probao preorder od svakog moguceg retailera, sve otislo. Amazon, GameStop, Best Buy, Target, Walmart, Sam's Club, otpuhano...
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    Nabrojao igre koje su zajedno imale 6 playera ;D


    edit : imas privatnih wow servera koji vec rade 5,10 godina rade iako imaju po 300,400 playera online. Eno toxic gamers iz HR drze server za cod4 mp promod od kako je cod4 izasao. Jednostavno velike kompanije nece da se brukaju i drze igre online,iako to mogu,koje imaju po 3 playera u sedmici.
     
    Last edited: Sep 19, 2020
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako imas FB, nadji grupu 'Cheap ass gamer', oni konstanto objavlju gdje ima za pre order. Generalno dobra grupa jer objavlju gdje imaju jeftine ponude igrica.
     
    Neso likes this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E to mi se svidja kako kazes “ako imas FB”.

    Postalo je Bogom dano da se ima FB acc. Sto je najgore, ako si “tamo” a ne posjecujes, ljudi ocekuju da pratis njihove objave. Ja se u FB nisam ni ulogovo dugo vremena (jedino FB messenger koristim ponekad), a onda kad razgovaram s nekim “pa kako ne znas, objavljivala sam slike na FB”. A ne vrijedi ni “obrisat” acc kad ljudi i dalje misle da ti gledas njihove, uglavnom beznacajne, stvari iz zivota koje dijele tamo.

    NHF, samo mali rant jer me to sve vec nervira. Poserem se na sve drustvene mreze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    edgsi, hurmash1ca, vutra and 2 others like this.
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma pogrešno na to gledas, u sustini, na fb ti, manje vise biras sta ces gledati, dobro mi dodje npr da vidim je li neki yt kanal objavio neki novi video, ili na jednom mjestu vijesti s portala koji me zanimaju.

    Sve notifikacije mozes kontrolisati. Ja pratim 10ak grupa i generalno mi najviše sluzi za razgovor s rajom, uz to pozivi, pogotovo video su daleko kvalitetniji od npr vibera.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Isplati se imati FB samo da ne moras rodjendane pamtiti :D
     
    Decerto likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Stevie_Ray
    Sve ljude stavis na unfollow osim par osoba cisto forme radi a pratis sajtove/stranice pa ti FB dodje ko RSS feed. Od prvog dana tako radi. Sto se postanja tice, trenutno samo vezano za posao. Kada me neko izgugla, odmah mu izbaci FB link.

    I ja sam ga mislio brisati ali imam dosta ljudi s kojima se samo tako cujem. Evo kolegica se ne javlja par mjeseci, brinem se, a nema sanse da je drugacije kontaktiram.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma pustite tu furku, sranje je to a imam svaku društvenu mrežu instaliranu.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Esh

    Esh HWB

    "Let's be honest: PS5 pre-orders could have been a lot smoother," Sony said in a tweet on the official PlayStation account. "We truly apologise for that.

    "Over the next few days, we will release more PS5 consoles for preorder - retailers will share more details.

    "And more PS5s will be available through the end of the year."

    https://twitter.com/playstation/status/1307364082341740544?s=21
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Radnje ujebale, tj. Walmart pusti dan ranije, i onda i svi ostali krenuli prodavat.
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

  14. Haker

    Haker Veteran foruma

  15. Esh

    Esh HWB

    Dobro, sad je krenula panika koliko igara moze stati na tih cca. 800 GB.

    Razumijem situaciju kada vec imas igre ili u digitalnom obliku ili na diskovima pa nekad ceif bude da je odigrat xy, ali koliko realno igara se moze igrati u isto vrijeme?

    Razumijem i da mp naslovi koji se igraju ostaju installrani, ali za sp igre nakon sto se predju, barem ja ih uklonim.

    Na kraju mislim da je dobro sto ce se storage moci prosiriti ne samo preko USB-a, nego i kroz NVMe.
     
    Neso and bhd like this.
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Treba 10ak igara, barem meni i ovih 500GB je knap na PS4, a cesto moram obrisati nesto pa kasnije opet instaliram.
    - Par local co-op igara sto se sa drustvom/zenom igra, tipa FIFA, Crash, Overcooked
    - online MP igre tipa BF, CoD, Warframe, PoF
    - jedna-dvije SP igre
    - neka VR igra kao GT7 koja je uvijek instalirana iako odigram par krugova mjesecno
    - jedna SP VR igra tipa Skyrim/Borderlands/RE7 kad mi se prelazi nesto u VR
    - neka VR igra za one koji hoce da probaju VR.

    Nakupi se toga lako i to je neki minimum tj nema nista viska.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Meni je 1TB disk vec na One S bio tijesan.

    Je li ko skuzio debilan dizajn otvora za blu-ray diskove na ps5, ovo ce u polozenom polozaju biti usability katastrofa.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Vedo likes this.
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Meni dizajn nije bitan sto se tice konzole, vazan je controler in da su performanse next gen . Sto se tice BR citaca, ne znam sta da kazem i ionako sam narucio Digi verziju.
    Takodje nadam se da ova prva serija nece biti problematicna sto se tice kvarova.
     
  20. xman

    xman Komšija

    Kolike su sanse da ce neke od exkluziva sa PS4 raditi u 60 fps na PS5? Uz pretpostavku da ce sve igre na PS5 raditi na 60 fps.
    U tom slucaju bi deff uzeo tu konzolu u buducnosti.