Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Neso

    Neso Komšija

    E bgm ovaj launch bi ih mogao kostati i to fino. Ako uskoro ne srede “stanje lagera”, AMD bi im mogao pokupiti dosta kupaca. RDNA2 samo sto nije, a imace bolje cijene od Nvidie, u tom rangu perf. u kojem se budu nalazili.
     
  2. Neso

    Neso Komšija

  3. Esh

    Esh HWB

    Sve i da bude tako, pa i AMD bi imao iste probleme oko isporuke..
     
    bhd likes this.
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    Sad ce i oni izbacit verziju od 20 i 16 gb.. bas ce biti ludnica
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Konkurencija rules :D
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    bit ce interesting :) samo da ide u korist nama :) ja se radujem 3070, ali ako navi bude konkurentan....
     
  7. Neso

    Neso Komšija

  8. Esh

    Esh HWB

    Ah, jos malo hajpa prije pocetka prodaje.. Kartica je bas masivna.
     
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    kolko me pamcenje sluzi, vazda nakih mproblema na pocetku... kad masa krene testirati,mora biti failova.
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    Esh likes this.
  12. Neso

    Neso Komšija

    Ovoliki cuda core count ipak nije sala. Govorimo o 10.5K cuda jezgri... U rasterizaciji ova kartica bi trebala da pokazuje malo impresivnije brojeve. Plus extra memorijska propusnost na 384 bit sabirnici, dobijamo haman 1 TB/s memory bandwith. Impresivan hardware, performanse i ne bas toliko, makar u igrama... Ovi portovi sa konzola koje igramo su stvarno dokaz da se ne isplati ulagati u high end hardware za gaming.
     
    AdoSA and forzamilan like this.
  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Doslovno dva posta iznad isti navod...
     
  15. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Eh, zamalo da je potkacim u 3:00:01...cak bila u korpi...
    [​IMG]
     
  16. Neso

    Neso Komšija

    Jesi li ti procesljao review-e prije kupovine?
     
    Zer0 likes this.
  17. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Aha, kako stvari stoje stock za sve te stvari u narednih 6 mjeseci ce biti katastrofa...
     
  18. Esh

    Esh HWB

     
    p4ja and Neso like this.
  19. Neso

    Neso Komšija

    Ako je planiras koristiti samo za gaming, bolje ti je sacekaj 3080 20GB mozda jos jedan mjesec i ustedi sebi stotine eura. Stvarno se ne isplati skrsit nekih 700 eura vise za 15 fpsa razlike...
     
    Zer0 likes this.
  20. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Znam sve, uzeo sam vec prije toga RTX 3080, stize mi, znam i za 20GB verziju, ali trenutno sam bez karte, a tesko se dolazi do njih, ko zna kakva ce situacija biti sa tim dalje...