Problem sa maticnom plocom i grafikom

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Johnnex, Sep 25, 2020.

  1. Johnnex

    Johnnex Novi član

    Poz.
    Racunar mi ne ocitava graficku karticu ne baca slike mislim da je do maticne ploce i biosa al nisam do sad nikad updejto bios nit sta cacko po biosu tako da nemam pojma.
    Maticna ploca je: Pegasus Corporation 2AB5 (bios AMI 7.12 10/12/2010)
    Graficka kartica koju sam ubacio je R9 380 gigabyte 4gb
    Kad upalim racunar ne cuje se beep ventilatori na grafickoj rade i svijetli led ali ne baca slike..
    racunar bez grafike radi.
    Sad je problem sto pojma nemam kako da popravim ako je moguce zato sto je maticna ploca stara i smece, al sta je tu je..
    Ako moze neko da objasni kako bi mogao updejtat bios(ako se uopste moze updejatat)
    pretrazivao sam na internetu al slabo ista da sam nasao da mi moze pomoc.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa ako maticna radi bez graficke,onda nije maticna problem...nego je problem nesto sa grafickom karticom
    nego,jesi li ti tek kupio graficku i nece da radi ili je to graficka koja je vec radila u racunaru a vise ne radi ?

    nisi bas najbolje objasnio
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    malo sam proguglao tu tvoju plocu, PEGATRON CORPORATION Model 2AB5 ,a ne pegasus. Nema novog biosa za nju,zadnji je taj tvoj 7.12 koji ne podrzava uopste novije grafe.
    Inace ova slika je sa HPove stranice za tu plocu,navodno jedine grafe koje rade s tim biosom :

    [​IMG]

    Imas milion otvorenih threadova na internetu koji spominju tvoju plocu i isti problem,nakom zamjene grafe nece da boota.
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

  5. Johnnex

    Johnnex Novi član

    @Decerto , hvala na odgovoru, jbg ništa ostavit ću grafiku a ovaj PC ću prodat ,sad me zanima da li može 7790 powercolor ax 1gb na ovu matičnu , imao sam 7850 na ovoj matičnoj i radila je normalno da mi je što jaču da ubacim da lakše prodam PC ako ne može ubacit ću 5770 1gb ..
    Malo sam tražio al nisam uspio da nađem da li može za grafika 7790 ax 1gb na matičnu , slabije znam engleski pa mi je malo teže tražit. Ako može 7850 onda bi trebala i 7790 valjda.
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    Iskreno,prodaj pc kakav jest. Dzaba ti i 7850 kad nemas daljeg upgradea,sta ako neko kupi PC i konta ubacit jacu grafu ? Prodaj PC u tom stanju, naglasi da se zbog lockanog biosa graficka ne moze upgrejdat,da je za laksi gaming i office use i to je to.