Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Gule nas na registraciji vozila

    Gule nas na poštarinama

    Još kad mi kaže neko "patriotizam" :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    edgsi, nenji_avero and bhd like this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da je samo na ovome, drzava guli na sve strane. Mada nema je koja ne guli.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pitanjce.
    Kontam naruciti kuciste sa compuniverse.net.
    Dhl dostavlja.
    100 E kosta kod nad cca 260 KM.

    Hocul ocekivati jos troskova?
    [​IMG]

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Eventualno jos 10KM na carinski pregled
     
    bhd likes this.
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Ja samo skoro narucivao HDD sa CU, DHL dostava a ovdje islo preko poste. Cak nisu htjeli ni da dostave na adresu, morao ja ici u postu. I naravno naplatili carinski pregled 10 maraka. Mislio sam da ce sve ici preko DHL. E sad ne znam ima li razlike ako oznacis ono premium shipping za dodatnih cca 4 eura. Ja bih uvijek izabrao, ako je to moguce, da DHL dostavi na vrata i kod nas i za 20 eura skuplje
     
    bhd likes this.
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Znaš da sve do 300 KM nema ni carine ni PDV-a

    Više puta kupovao preko njih i pošiljka u vrijednosti bila do 300 KM + dostava, nikad mi nisu uračunavali ništa dodatno.

    Jedino standardno 9.5 KM onih "tradicinalnih" troškova u pošti.

    Mislim da nema opcije da ti dođe na kućnu adresu,jer ovaj DHL je neki ogranaka drumskog prijevoza Deutsche Post , jer nema trackinga preko DHL stranice.
    Zvao naš DHL kad sam prvi put naručivao da pitam dokle je pošiljka,kažu "nemamo mi ništa sa tim". Tako da kad pošiljka izađe iz Njemačke, dalje preko stranice BH pošte se prati.

    Ona "premium" opcija mislim da se odnosi na kvalitet ambalaže u koji pakuju pošiljku a ne na vrstu dostave tj da ti dođe na vrata.

    Uglavnom očekuj 15-20 dana za dostavu.

    Jedino ako se šta nije promjenilo u međuvremenu pa da dođe prije.

    Ono što ide preko DHL sad ti dolazi obavjest na SMS i email .

    Skoro naručio nešto iz Italije i ova firma preko koje sam naručio šalju direkt preko DHL-a
    Za 3 dana stiglo u Sarajevo.

    Stim da mi je prvi put došla notifikacija da je pokušana dostava a da me nisu kući našli, a inače uvijek prvo su znali nazvati pa onda kažu kad će doći, ali ženska koja se javila, bilo joj mrsko da zove kolegu da mu javi da sam kuć, kaže "kolega može samo primati pozive na telefonu bez opcije da on može zvati" što nije bilo tačno jer me lik sljedeći dan zvao.

    Tako i kad naručujete gdje imate opciju dostave preko DHL-a naznačite da kurir nazove prije nego dostavi pošiljku.
     
    Last edited: Sep 27, 2020
  7. DSA

    DSA Aktivista

    Ne bih rekao da je tako u vezi DHL. Negdje pocetkom godine sam iz HK narucivao IP Cameru i dostava je bila u orderu DHL. I na vrata mi je donio DHL, i to u nevjerovatno rekordno vrijeme. Narucio u cetvrtak, u ponedjeljak DHL bio na vratima. I onog momenta kad je operater koji je donio posiljku na vrata, dobio sam u roku par minuta notifikaciju na DHL aplikaciji da je paket urucen, cak je stajalo i ko je potpisao
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovo gore sto sam postavio uracunato je i taj premium. Ma volio bi na kucnu adresu sa.opcijom poziva prije urucenja. Jel ima iko jos iskustva sa njima il je fakat klasika 15-20 dana sto je normalna dostava a ne avion cca 5 dana max.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Vjerovatno zavisi preko koga naručuješ.

    Ovo što sam naveo je u vezi Compuniverse a isto tako je i za pošiljke koje idu preko Mailboxde.
    Jedino da se nije nešto promjenilo od zadnje narudžbe koje sam imao.
     
    bhd likes this.
  10. DSA

    DSA Aktivista

    E onda nema smisla naznciti ovo premium ako je samo ambalaza u pitanju. Ovi nasi ionako raskupusaju sve kad dodje
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Možda ima ako planira naručiti kućište sa TG stranicom.

    :D
     
    bhd likes this.
  12. Esh

    Esh HWB

    Na primjeru CU, DHL se odnosi na standardnu, nacionalnu dostavu postom, slicno kao Royal Mail, a ne na slanje kurirskom sluzbom. Ova opcija je neusporedivo pristupacnija, sto se moze vidjeti i preko CU, ako hocete kurirsku dostavu preko UPS-a.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma bitno mi je da mi dodje kuciste citavo :) to je cca 4e. Svakako planiram to kuciste uzeti, kod nas 254+postarina.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Kuciste je odlicno upakovano fabricki i male se sanse da moze doci do ostecenja.Imas unboxinge po YT pa pogledaj.

    Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Koliko je to tamo vani jeftinije?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    50km

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hahahaha, ja mislio bar 100KM

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Eh 1000 kolinse :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  19. sumeir

    sumeir Komšija

    Onaj ko ima par sličnih kupovina preko CU može uštediti za neku "džidžu"
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    50 su ustedit,a jeftinije je 100KM.

    70€ kosta, = 140 KM,kod nas 254 + postarina.