BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nemam ti info za esim, mislim da nije isplativo prije uvođenja 5G
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Koliko uopšte uređaja podržava esim? Samo oni brendovi koji imaju povjerenje amerikanaca izgleda. Samsung, Google i Apple...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Stihoklepac de mi reci imate li vi u ponudi neke 4g modeme?Posto selim u Sa na 2 godine tamo ce mi trebati neka konekcija za stana.Ne bi uopste da se peglam sa ugovorima.
    Ili ako imas neki da preporucis da mogu koristiti nasu karticu?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  4. DSA

    DSA Aktivista

    5G i esim nemaju nikakve veze jedno sa drugim. Dzaba, koliko god htjeli da budemo patriote i da cijenimo svoje, ne mozemo pobjeci od cinjenice da smo dzungla od drzave u svakom smislu
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @DSA trolanje neću komentarisati
    @SpookyMoO imaš na NET TO GO paketima, moja preporuka M paket i ZTE modem na 12mjeseci i dobiješ 35GB (50GB na 24mjeseca) interneta a uređaj ZTE MF927U besplatno na korištenje.
     
    SpookyMoO likes this.
  6. selvin

    selvin Moderator

    https://bhtelecom.ba/fileadmin/user_upload/bhtelecom/tenderi/feb2019/RFI_za_OTA_platformu_final.docx

    Naletih na ovo da su trazili u februaru 2019 tehnicko rjesenje za esim, znaci prije godinu i po, je li se sta desilo za ovo, ko ce ga znat. Nije ovo nesto sto postoji 200 godina kod drugih pa da budemo dzungla. Hrvati krenuli skoro. Jos uvijek je slaba podrska uredjaja, a i vani ne podrzavaju svi operateri. Bilo bi cool u svakom slucaju, npr. za smartwatch i slicno, a za telefon i ne bas nesto posebno.
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A moze li se uredjaj kupiti onako sam bez ugovora?
    Ovo je jako malo saobracaja.Pa za 24KM da punim onaj paket od 30GB za 7 dana me jeftinije izadje a jos i terneta 3x skoro vise
    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  8. DSA

    DSA Aktivista

    Hrvatski Telekom je eSim uveo 2017. godine, dakle prije tri godine. A 3 godine u tehnologijama su ogromne. Srbija trenutno dva operatera imaju eSim, krajem mjeseca uvodi i treci.
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nek smo barem 4g dobili, ne daj Bože da smo ja 3g još uvijek.


    Trebaju sve kanale koji imaju HD ubacit a SD kanala lagano rješavati u zaborav.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Stihoklepac Hoce li ovo cudo raditi na bht kartici?Baci samo pogled na specifikacije.
    [​IMG]
    Preskupo mi davati preko 150KM za ove u ponudi modeme u slobodnoj prodaji kod nas.
    Edit: zanemari ovo je modem samo nije ruter.Treba mi neki lte ruter pa ako ko ima i polovan da valja neka javi

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 29, 2020
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Bilo je i tad mudraca: "A šTo ćE nAm tO?"
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ispod 100-150km nećete naći pristojan LTE router, također kupovinom uređaja koji nije prilagođen i certificiran za BiH kupujete mačka u vreći, tj možda ne podržava baš neki Band koji vaša bazna stanica forsira i dobit ćete LTE modem sa 3G brzinama.
    Najjeftinija alternativa je da kupite neki jeftini LTE telefon za koji znate da radi uredno u BH i da ga koristite kao hotspot, ali i to zna biti zajebancija ako je lošiji/slabiji telefon.
     
    dams82 likes this.
  13. zdici

    zdici Aktivista

    Ja sam probavao 4G karticu sa Huawei 4G Router 3 Pro odlicno radi BH Telecom 4G Internet

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A dje ga mogu uzeti?Cijena?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    Ja sam ga dobio preko prijatelja iz Italije mi donio. Mozes ga poruciti online preko Interneta samo neznam koliko bi te postarina ispala

    Poslano sa mog SM-G985F koristeći Tapatalk
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Mozes li postati tacno link od tog modela?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. zdici

    zdici Aktivista

    SpookyMoO likes this.
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa ne isplati mi se poprilicno je paprena cijena a mogu ovdje za te pare dobiti dobar tp linkov.Ali ako se sta polovno nadje ok.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kako sam došao kući, u zadnje 3 sedmice gotovo svaki dan puca konekcija. Mislim da je i prije pucala ali mojima svejedno.

    Evo danas uzas internet. Buffering na sve strane.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mojima bio problem sa tv signalom, dok na jednom tv-u radi uredno, na drugom ledi slika. Prijavili kvar, dosli dan poslije, zamijenili modem, sad radi sve 5. Mislim da su nesto podesavali i na centrali, tako da ih moram pohvaliti.
     
    Last edited: Sep 30, 2020