Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Njihov EON box je u principu Android box s instaliranom EON aplikacijom. Možeš se daljinskim vratiti na Android operativni sistem, i ja nisam vidio nikakva ograničenja. Ja sam svoj dao ocu, i on ga koristi kao Android box...
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li ko višak jedan slot za eon app android box tacnije amazon fire tv stick imam?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Uspio, instalirao vlc, nasao stick odmah, pusta mkv, extra :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dams82 and BiceBolje like this.
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    kako sam se ismijao,neko par stranica unazad rece puse vjetar pukne mu internet.... :D:D:D
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da priupitam
    nedavno su mi promijenili kod kuce router...bio je cisco onaj a sad su stavili izlegom jako slican tehnicolor epc3928 i mogu reci da imam manje problema sa wifi na mobitelu i laptopu,jer samzbog toga i trazio novi ali na desktopu sada mi jako sporo otvara stranice ...ono loaduje po par sekundi ,nekada i 10ak a vecinom moram kliknuti na link pa enter i onda otvori brzo
    na speedtest.net je brzina skoro pa deklarisana ali otvaranje stranica pravi probleme

    komp je spojen kablom...prije mi je otvaranje stranica bilo instant a sada nesto zeza sa ovim routerom
    primijenio sam i dns,stavio googlov ali nije se nista promjenilo

    je li neko imao slicnu situaciju ?
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Kod mene je oduvijek taj router (cisco, prije nego je promjenio ime u technicolor) i radi normalno na kompu preko kabla, ima brzinu, ali u zadnje vrijeme ukućani se žale, a i ja sam primjetio da je wifi tanak... Ne kao signal nego jednostavno kao da zastajkuje protok. Posumnjam na telefon ili stranicu, često fb, međutim čim ugasim wifi i prešalta na 4G sve je u najboljem redu... Najvjerovatnije ću prijavit kvar pa nek zamjene modem, sramota je da imam paket 200/12, a na wifi jedva izvlači 45...ovi novi modemi imaju ac protokol sa 5ghz...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    I kod mene vec mjesec i po slicni problemi, ali 5 dana radi bez problema, pa onda 2-3 dana povremeno poludi i prekida net...
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    otprilike se i kod mene prije mjesec ipo pojavili problemi...inace godinama radilo bez ikakvih problema,prvo sam mislio da je do mobitela
    pojavilo se na mobitelu i na laptopu...ostanem konektovan ali nema protoka interneta...i moram disconnect/connect i tako milion puta dnevno
    prijavio kvar...zamijenili router ali opet se ponekada ovo desi,ali drasticno rijedje neko prije

    ali me sada ovo zeza,sa desktopom...evo bas je iritantno surfati...sve usporeno otvara ili loaduje...zna 10 sekundi otvarati stranicu...primjer ovaj forum
    do njih je nesto 100 %...nesto su zeznuli...ne mogu se problemi odjednom svima pojaviti
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo da se i ja tuspasim, također isti/slični problemi sa tim "technicolor" ruterom, bilo preko mrežnog kabla, bilo preko wifi.

    prije godinu-dvije, internet za klasu bolji bio na telemachu. kako su brzine digli, tako krenuli i problemi.
     
  10. Tyger

    Tyger Aktivista

    Računajte i na mene, i na prethodnom i na sadašnjem (Technicolor CGA2121) modemu se isto dešava. Najviše se primjeti na servisima tipa viber/whatsapp jer poruke kasne a neke stranice isto "teže" učitava.
    Mjerenje brzine uvijek uredno (i preko wifi i direkt preko LAN-a). Nema dropanih paketa.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Nevezano za TM direktno, ali generalno pošten, zaseban WiFi router plus promjena DNS-a su često prvi koraci.. Zbog signala i šumova, možda i ograničenje brzine ima smisla.
     
  12. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ista mi je situacija na mreži i sa zasebnim wifi router-om (DNS je svakako promjenjen)
     
  13. ZyKLon

    ZyKLon Novi član

    Zovite ih, žalite se, nek rješavaju, jer svi imate isti problem, znači da je do njih nešto.
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    da i kod mame isti problem ima
    sve živo preko wifija radi dosta sporije slabije u odnosu na kabal...
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Je li 2.4 ili 5.8GHz?
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Do TMa je nesto...jer je sve radilo perfektno i odjednom problemi.

    Promijenio sam i ja dns ali nikakvog benefita



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    2,4
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo mene sada zvali iz Telemacha,kaze bilo je nekih greskica na routeru i dok sam pricao sa njim na telefon,probao otvarati stranice i radilo je normalno...pa vidjeti cemo kako ce biti dugorocno

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Mujka Skeniraj malo eter pa vidi kakva je situacija. 2.4GHz je odavno operećen, pogotovo jer ima samo 11 kanala od kojih se samo 3 ne preklapaju (1, 6 i 11 kanal se ne preklapaju, a u slučaju supperchannel moda postoji 14 kanala od kojih se samo 4 ne preklapaju). Svaki stan danas ima bar jedan router, pa ako živiš npr. u zgradi, to je katastrofa. Ja npr. na poslu iz svoje kancelarije vidim 20tak uređaja. Svi oni smetaju jedan drugom, jer se vide i izmeđuse i ako je kanal na automatic, router jadnik stalno pomjera kanal fol pokušavajući pobjeći. Na 5,8GHz je na raspolaganju oko 60tak kanala koliko ja znam, pa se tu može izbjeći preklapanje, a osim toga, mnogo je manje 5,8GHz uređaja. Ja probao kod jarana konekciju od 25Mbps na TPLink routeru 2,4GHz. Uspijem izvući jedva 10Mbps. On živi u zgradi.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da ne ureknem kod mene sve i dalje super.