Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Esh

    Esh HWB

    Ostaje nejasno zasto je izbacena ova kartica pod RTX / gaming brandom, a ne kao neka pro ili polu-pro kartica... Cekamo kraj oktobra :D
     
    Picoooka likes this.
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    mislim da je linus to spomenuo u proslom vidu,jer jos uvijek rtx titan pojede 3090 u odredjenim programima/testovima zbog optimizacije drivera prema titan kartama koje 3090 nece imat,ikad,prema rijecima jensena. Ne zele da pokopaju svoju titan seriju sa 3090,zbog toga je "gaming" karta.
     
    Vedo likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Titan je imao softwersku podrsku kao i Quadro kartice, RTX kartice to nemaju. Zato je Titan bio 2500$, dijelom bas zbog tog softwera koji Nvidia naplacuje kao premium. Mnogi korisnici Quadro kartica su zbog toga presli na Titana jer je bio duplo jeftiniji.
     
  4. Neso

    Neso Komšija

  5. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma nisam mogao da odolim, htio sam ja da idem na 3090, nego nije uspjelo, nemoguce je kupiti...a ovo sam uzeo ranije, misleci da je prodam jer je bila promo cijena.
    Stigla karta danas i ja koji prelazim sa RTX 2080ti mogu reci da je ogroman upgrade...sto je mene licno mnogo iznenadilo.
    Recimo cinjenica da RDR2 na apsolutno maksimalnim postavkama u 4k rezoluciji sa 4MSAA ide na konstantnih glatkih 30fps-ova, nema se dalje sta reci... mozemo li reci da je to cisto figurativno blizu 8K?
    Stvarno impresivno. RTX 3080 best buy, cak mislim da ce prestici sa statusom kroz godine i legendarnu 1080ti koja se drzala toliko ...

    Super stabilna, Asus TUF verzija, Ide do otprilike 2100Mhz i 20000 Mem, a maks temp samo 70C, skoro da se ne cuje kad radi...
    Iako sama karta ima temp za nepovjerovati svejedno se moze koristiti kao prenosna grijalica bez grijanja u stanu : ) (bez zezanja)
     
    Last edited: Sep 29, 2020
    p4ja, Picoooka, xman and 1 other person like this.
  6. Esh

    Esh HWB

    Zer0 likes this.
  7. Zer0

    Zer0 Aktivista

  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jao pa tek skontah da si stavio 3080 na i7 četvrte generacije. Mad respect bro!

    Ovi domaći dobavljači još ne reaguju, nit snižavaju stare, nit najavljuju nove...
     
    bhd likes this.
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mickey dobija 15 komada za 10-12 dana.cjena 1750-1800
    Asus TuF i Gigabyte

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Mislio sam na ove ledžit.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mickey je legit

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    As in fiskalni račun, roba preko regularnih kanala?
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sve, pa cak i bolje.imaju beton support, garanciju u sat :)
    Covjek im radnju,samo ne ide na pik kao firma nego sa svojim userom. Boljin odnos nego vecina firmi.


    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Sve u svemu, ovi veliki ništa ni ne najavljuju, a stare kartice drže na glupavim cijenama. Vidio sam da su nabavili 1660S po većoj cijeni nego što je bila, neki dan. Mislim da distributere kao Kimtec, Comtrade, Asbis... ajd ubrojit ćemo i Uni-Expert jer nešto i uvoze. Zna li iko da li IMTEC i dalje kupuje od ovih distributera?
     
    bhd likes this.
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kao i sve kod nad, zato ganjat ove legalce sa manjim radnjama :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Je li ti to on rekao da ce biti po toj cijeni ? Nesto ne vjerujem da ce sa fiskalnim racunom biti toliko,a ako bude sa fiskalnim onda je to dobra ponuda.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    On mi rekao. Sto, pa nemaju svi marze 100% ko firme kod nas.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    Picoooka likes this.
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  19. igor.g

    igor.g Komšija

    To su sve napuhane cijene zbog potraznje, msrp TUF non oc je 710eur dok je oc verzija 740.
     
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Jasno kao dan zato sam ocekivao kod nas jos napuhanije cijene 2000+km znajuci nas i nase svercere.