AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Iskren0... koga briga? :D
    Što se mene tiče neka se zovu i Over 9000. Meni su bitni value & performance, kao velikoj većini kupaca
     
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Da malo skrenem sa aktuelne teme. :D

    Nisam neko ko inače Overclock-a CPU i GPU ... pročitah neki članak o ovom mom Ryzenu i reko ajde da vidim kakve sam sreće. Izvukao sam 4.1GHz na svim jezgrima uz (samo) 1.275 V. Ne izgleda loše? Temp. u Warzone (igrama) je <55°C, a u Stress testu <77°C.
     
    Last edited: Sep 30, 2020
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    skoro sam gledao kod jarana ryzen 3600 neka asus tuf maticna b450
    lola upgrejdao firmware i mislio to je to koristio normala
    ja uzeo malo pokrenuo cpu-z stress test ode temp na 80+c lol
    prva greška je bila što je ploča stavila multiplier na 39.5 fixno tj 3.95 ghz default 36
    i što je davala previše voltaže

    kad je malo pregledao sredio na stock postavkama temp drasticno manja
     
    bhd likes this.
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  5. Esh

    Esh HWB

    iPlay, FearLess and kolinsb like this.
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Uzimajući u obzir da je ove sedmice predstavljanje Zen3 procesora, šta mislite za koliko vremena će se moći i kod nas kupiti?
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Predstavljanje 8og, izlazak 20tog. U Bosni možda sredinom Novembera da ugrabis po piku.
     
    AdoSA likes this.
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    U ovom momentu stvarno je teško razmotriti Intel kad kupuješ. Što je nevjerovatno uopšte da izustim tu rečenicu ako se samo sjetim situacije prije recimo pet godina.
     
    NeTRa1der and Esh like this.
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    Ne da je tesko, nego nije logicno :D. Cak i ona prica da ako imas unlimited budget da ces ici na intel pada u vodu,jer kako vidim svi ovi tech tuberi i strimeri koriste ryzen procesore,od linusa pa na dalje.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tech tuberi koriste Intel uglavnom za benchmark i to 10900K, za obradu samog videa TR, a za average Joe-a preporucuju Ryzen.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni je fascinantno šta sve Youtuber LowSpecGamer izvlači iz Athlon APU i Ryzen3 APU procesora.
     
    mirseth and Neo Bahamut Zero like this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ali on sroza izgled igara kroz config do neprepoznatljivosti. Odlican je kanal, nedavno sam ga linkao, ali nije za neko objektivno poredjenje.
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ali isto tako demonstrira da casual gamer ne treba iskihati 2000€ da bi u pristojnim uslovima igrao neke od najpoznatijih naslova, a nekako je sa ovim low end "osakaćenim" ryzen varijantama najviše postigao.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. vutra

    vutra Komšija

    Danas je Zen3 prezentacija u 18:00 (nije live)

     
    Esh, AdoSA and bhd like this.
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Samo je pitanje kada će se isti moći kupiti.
    S obzirom da su Fabovi razvučeni na GPU štancanju , da smo Ryzene serije 4 čekali 6 mjeseci da se pojave u laptopima, ovi će biti dostupni vjerovanto u Junu.
    Sve analize kažu da je najveći AMD-ov problem kapacitet proizvodnje ne i sam proizvod.
    Sa druge strane Intel je toliko razvukao portfolio da sa zalihama kesha koje imaju mogu u nedogled ovako "kaskati"
    Napominjem da i dalje nema niti jedan Ryzen 4000 laptop sa Thunderbolta 3 portom
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    5950x oko 12% brzi u 3D rendanju od 3950x, nadao sam se većem napretku. Za gaming je 5 serija top.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Konacno dostigli Intel u single core, sad su bare bare
     
    Esh likes this.
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Presisali su ih, najbolje se vidi u Cinebench SP testu.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ovaj 5800x mi izgleda mjera, mada je 5900x samo 100$ skuplji

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
     
    Esh likes this.