AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Novi ne podržavaju 450 ploče?
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Bit će u januaru bios update.
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Trenutno ne podržavaju. Ako i budu dodali podršku putem bios update-a u budućnosti imaće određena ograničenja koliko sam shvatio... Tako da je onda i upitno koliko se isplati raditi taj upgrade

    Citiram:

    1. We will develop and enable our motherboard partners with the code to support “Zen 3”-based processors in select beta BIOSes for AMD B450 and X470 motherboards.
    2. These optional BIOS updates will disable support for many existing AMD Ryzen™ Desktop Processor models to make the necessary ROM space available.
    3. The select beta BIOSes will enable a one-way upgrade path for AMD Ryzen Processors with “Zen 3,” coming later this year. Flashing back to an older BIOS version will not be supported.
    4. To reduce the potential for confusion, our intent is to offer BIOS download only to verified customers of 400 Series motherboards who have purchased a new desktop processor with “Zen 3” inside. This will help us ensure that customers have a bootable processor on-hand after the BIOS flash, minimizing the risk a user could get caught in a no-boot situation.
    5. Timing and availability of the BIOS updates will vary and may not immediately coincide with the availability of the first “Zen 3”-based processors.
    6. This is the final pathway AMD can enable for 400 Series motherboards to add new CPU support. CPU releases beyond “Zen 3” will require a newer motherboard.
    7. AMD continues to recommend that customers choose an AMD 500 Series motherboard for the best performance and features with our new CPUs.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dakle kupim neku socijala b450 ploču predprošlo ljeto za 60ak eur. Bios kaže da bi podržavali 2xxx ryzen moraš update. Ubacim bez Update-a radi sve ko doksa. Dakle 5 generacija na istom socketu uz obični bios update stvarno za svaku pohvalu.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ja sve nesto cekam novi zen i sad ce kao biti nekad tamo aman zaman 5600 :D
    ipak cu na 3600. On ce biti top jos 4 godine :D
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam nekako kontao preskociti generaciju... nisam ni prvu uzeo, a ova bas izgleda da ce dugo gurati.
     
    AdoSA likes this.
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Nekako nema smisla ubaciti ovaj procesor u plocu bez pci-e 4.0 podrske.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vjerovatno, ali mislim da ce se moci kupiti i povoljne ploce sa PCI 4.0

    Ja sad googlao da li moja ima :)
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Samo jos da malo slete cjene 3 serije :)
     
  10. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    by
    Actually Hardcore Overclocking

     
  11. Esh

    Esh HWB

  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ček sad. Zar ne podržavaju sve B550 i x570 ploče Zen 3 out of the box?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 10, 2020
  13. Decerto

    Decerto Komšija

    kako ce podrzavat out of the box kad se nista nije znalo o 5xxx seriji kad su 550 i 570 ploce izasle. Da su partneri imali specifikacije i mikrokodove procesora,to bi davno bilo leakano.
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ok, uzmem ja novu B550 ploču i Zen3 čim izađu u prodaju. Znači moram naći Zen2 procesor da uradim update pa tek onda da koristim Zen3?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Uradiš samo fleš biosa stare ploce i to je to. Ne moze out of the box kada imas stari bios na njoj.
     
    AdoSA likes this.
  16. Esh

    Esh HWB

    Dobar dio B550 ploca ima mogucnost flashovanja BIOS-a preko USB-a, pa treba obratiti paznju na to.
     
    Decerto likes this.
  17. Decerto

    Decerto Komšija

    Pogotovo Asusove ploce koje se mogu updejtat u biosu direktno preko interneta,cak ti ne treba ni USB.
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ček malo... Nisam upratio baš u zadnje vrijeme, zar ne treba CPU biti na ploči da bi se moglo ući u BIOS i uraditi update?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na boljim/skupljim pločama dovoljno je samo spojiti napajanje da bi update-ovao bios, ne treba ni cpu, ni ram ni grafička.
     
    AdoSA likes this.
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Yep, samo ne mora biti fensi ploca. Moze i na mojoj od 200KM.

    4:10:

     
    AdoSA likes this.