Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ne možeš nas ubjediti da nije do tebe i tvojih kriterija, pored toliko modela na tržištu (ako si baš toliko zagrijan za neke features, onda ti ne bi trebao biti problem kupiti TV i vani, keširati shipping, pdv i carinu, ako baš ovdje nema ono što želiš) :) :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Isto da trazis konzolu koja podrzava Sony i Nintendo igre. Nerealan lik skroz.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nerealni ste vi, trenutno je takvo stanje na trzistu.

    Nasljednik X950H ce sigurno imat HDMI 2.1, a ako ga nigdje ne useru pa ne naprave losijim, to ce bit TV koji zadovoljava sve moje kriterije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dok ne izadje nova tehnologija za pola godine.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Doslovno... cim krenu nove konzole, eto novih televizora.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    taj burn in su koristili da prepadaju raju i sa plazmama... pa evo ja imam jednu do 2011 godine, a brat ima neku samsung od 2009 godine... nema burn in-a... ima nekih promjena na panelu, ali nema burn in.. a i mislim da je 11 godina sasvim OK lifespan za plasma 42'' i to neka jeftinija tad bila...
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije burnin ni slucajno zajebancija. U staraca ima lg 65'' B7 sprzen do maksimuma. Ja to ne bi u kucu unjeo nipošto.

    Da bude samo moj i nekako al ostaviti ga ženi djeci na "čuvanje" ni u ludilu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Stevie_Ray likes this.
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Sad ispade burn in teorija zavjere
    Bolje da crkne pa da moram kupit novi nego ono gledat onako...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja ne znam samo koji djavo kupuju takav tip onda

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    Uz kupovinu OLED pod moranje je +3 year extended warranty, što je dodatnih 250eur, i koliko znam samo LG pokriva zamjenu panela.
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Pa vole da je crno crno, a ne tamno sivo...
    Oled je ionako precijenjen, dva do tri puta skuplji od lcd-a i imaš rizik od burn in...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma bezveze,al et tv svakako se danas mjenja svakih 5god

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma necu OLED i tacka. Drugo da je jeftiniji pa da se pare mogu i halalit. A dobar LCD ima dovoljno dobru sliku, zasto onda riskirat?

    Plazma je makar bila jeftina (dobro, one najskuplje Kuro nisu, al to je drugi par opanaka), osim toga burn in je puno veci problem na OLED-u nego na plazmi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Vlasnici oleda se kunu da burn-in nije uopšte problem. Ali je preskupa igračka, da bi se "isprobalo." :eek:
     
    bhd and dams82 like this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam, ja eto na tri u porodici plasme nema burn ina... Moj, bratov I od staraca... E sad akonsinkladara pa ti 24/7 stoji ista slika, vjerujem....

    Sent from my Huawei P30
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Pa da, ja sam baš nakon 5 godina kupio novi tv, a stari prebacio djeci u sobu... Oba me nisu koštala kao jedan oled... Bolje razliku novca preusmjeriti na dobru pretplatu pa imati sadržaj(hbo ili netflix npr) koji ću gledati nego uzeti skup tv pa na njemu gledat SD rezoluciju lokalnih tv stanica...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  17. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    I ja sam imao dobro iskustvo s plazmom. Ponekad kratkoročni image retention bude, to je sve.

    Sve se neprimjerenim korištenjem može pokvariti... ili ako žena bude slušala neki muzički kanal vazdan :confused:
     
    Qler likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Moja plazma je 2008. I dalje za TV program razbija skuplje televizore.
    A stivi ovo kao i što slika auta. Čuj gleda trenutno neki grob a ne valja mu nijedan Tv od par milja :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kažu Canon SED tehnologija "samo što nije" izašla na tržište, treba to čekati. :rolleyes:
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sta fali LGjevom micro LEDu :D
    sve te nove tehnologije budu preskupe na pocetku i treba haman pa 5 godina da to dodje na neku prihvatljivu cijenu
    evo ja gledao malo nove televizore od 43 inca,haman pa ista cijena kao i ovi od 50-55 inca :D
    valjda manja potraznja pa stoje tako i drze cijenu a ovi 50+ se prodaju kao halva