Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Koke

    Koke Novi član

    Cuj "burn in" na plazmi. Jao "strucnjaka".

    Poslano sa mog ZTE Blade A452 koristeći Tapatalk
     
  2. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Hvala na izuzetnom doprinosu ovoj temi ;)
     
    aNaToMiC ! and zippoo like this.
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kupih TV, sutra bih trebao otic po njega. Nije bilo lako kliknut, oznojih se. Uglavnom nije nista specijalno, nije TV kakav sam htio nego samo dobar deal.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    I koji je TV?
     
    dams82 likes this.
  5. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Pa reci nam koji, gdje si kupio?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    forzamilan and IdeMedoSumom like this.
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Tv koji ti hoćeš još ne postoji, možda vise sreće kad microled dodje u mainstream uz PS6. Ja sam se zadovoljio sa 65X900H, dimming se ni ne primjeti ako imalo slabijeg svjetla upalis navečer, još bolje ako staviš led strip iza TVa. Implementacija je odlična uzimajući u obzir 32 zone. Jedini problem TVa trenutno je bugovit android os, WiFi konekcija puca dva/tri put dnevno. Najavljena 11ka do kraja godine.
     
    Last edited: Oct 15, 2020
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kazes dimming, mislis blooming? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni 911gt3 ne bi ispunio sve kriterije, zato vozim Opela :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    ma ja, jedno bez drugog ne mogu ionako :D
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Cojk kupio tv samo da ga ne zajebajete
     
    Haker likes this.
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Idi bolan na 75", poslušaj me :) razlika u parama nikakva, a ne kupuje se TV svake godine. Ja bi se toliko zeznuo da sam išao na 65", čak se sad i žena sa tim slaze, kud ćeš dalje :D čovjek se pravo lako navikne na ove velike dijagonale, slijedeći TV će obavezno biti 82" ili sl.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zapravo sam mislio ic na 55" zasad, da mi poslije upgrade bude i velicina. Sa 37" bi i 55" bilo veliko. A nije mi tako velika soba, sjedim na nekih 2.5 metra od TV-a, 65" ce bit dovoljno.

    Ovo mi je privremeno rjesenje, u biti ako budem happy ostace i duze od neke 2 godine.

    BTW bio je 75" TU7079 za ove pare, al samo 2xHDMI. Premalo brate, vec koristim 3, znaci bukvalno se odrec neceg ili koristit neki HDMI switch il sta vec. TU8000 serija je marginalno bolja, ima 3xHDMI i onaj fensi daljinski kao skuplji modeli. Plus sto sam dobio gratis soundbar (mislim nije gratis, sve je to placeno) koji se integrira sa ovim daljincem.
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Kad sam kupio tv i dobio taj daljinski mislio sam da je glupost što nema više tipki, ali brzo se naviknuh i stvarno nema potrebe ni za jednom dodatnom tipkom... Najbolje što ne treba gledat u njega dok ga koristiš, naučiš raspored napamet, takođe radi na bluetooth pa ne treba ni uperiti u tv...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jbt ja mislio lik izdvaja 5 milja koje je kriterije postavio, a on potrošio milju i po na tv ljudi brže auto kupe :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Haker and Qler like this.
  16. Neso

    Neso Komšija

  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    QLED je al je blizi ovom TU8000 kojeg sam danas kupio nego pravim QLED modelima. Nije los, al nazalost Samsung tu zloupotrebljava “QLED” etiketu.

    Ogranicimo li na Samsunge, osobno bih isao ili na jeftine TU7000/8000 (sto sam i uradio) ili na bolji QLED kao sto je Q80T, samo sto onda Q80T zbog cijene ne mogu prozvakat neke nedostatke koje ovim jeftinijim mogu.

    Posto si u US, imas svakako mnogo, mnogo bolji izbor televizora. Tamo bi mi Samsung bio zadnji na listi. :)

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 15, 2020
    Neso likes this.
  18. Esh

    Esh HWB

    @Neso skroz ok izbor za taj budget
     
    Haker and Neso like this.
  19. Neso

    Neso Komšija

    50" Class Q80T QLED 4K UHD HDR Smart TV. Ima i ovaj kao opcija za - $1000. Mogu se protegnut, nije frka, vec kontam da li je vrijedno duple cijene...

    [​IMG]


    Ajde pricaj onda? Do 50" incha... :)
     
    Last edited: Oct 15, 2020
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Ko god je dosao na ideju iz marketinga za QLED treba mu spomenik dići.

    QLED
    OLED

    Tako slicno pise a totalno druga stvar. Pogotovo u shopovima kada kupuje neupucena osoba.