Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. DSA

    DSA Aktivista

  2. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Mene samo zanima da me opet nebi blokirali na Amazonu :D dali ste po defaultu stavili americku adresu kao i Billing address za karticu :)
    Kod mene je trenutno sve na americkoj adresi po defaultu iako imam i drugu BiH adresu :)
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam stavio Americku adresu koju mi je dao Pesoto skladište.

    Kartica VISA NLB banke na amazonu acc.

    Sinoc fire tv 4k bio 30$ ja se ganjao oko Prime acc, jutros sve naštimam kad ono rasprodan 4k stik.

    Valja mi black friday sacekati, vjerujem da ce tad biti opet fire tv 4k 30 tak dollara.

    Edit:

    Ima dosta kolega sa foruma koji cesto kupuju pa nek pojasne :D


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    RED DEVILS likes this.
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    nemam problema, a ni kod mene jaran koji redovno kupuje na amazonu sa nasom karticom - shipping pesoto adresa :)
     
  5. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Znaci i za karticu Billing address je pesoto adresa:)
    Ovo pitam jer su me jednom blokirali zbog kartice prilikom kupovine PSN koda:(
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    sve ovisi ko je prodavac. Neki ne prihvataju nista (recimo par stranica), ne moze biti nikad billing adresa ista kao i shipping, zato sto se automatski radi provjera "odakle je kartica" :D

    elem probaj staviti oboje. Mogu provjeriti kako stavlja jaran.

    Ja stavljam razlicito,i nemam problema. Bar do sada nisam imao.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Možda ima nacin da se pesoto pare prebace pa da oni to kupe.

    Ja ne mogu prežaliti što sinoc ne uze 4k stik.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Billing address sam za karticu stavio BiH a shipping Pesoto USA
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Je li iko skontao nacin da se uzme powerbank npr. iz USA ili DE?
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam i shipping i billing stavio na usa.

    kupio amazon echo. kupovina je prosla, samo da posalju na pesoto adresu. osim ako nece u medjuvremenu blokirati?



    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja nekoliko godina koristim shipito za kupovinu iz USA, a nude i storage u Austriji za područje EU odakle onda šalju uredno za BiH.
    Nisam uzimao preko pesoto. To je nešto novo?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Svaki drugi post o Shipitu. Što ne napravite zasebnu temu u sticky Shipito How to
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma


    imas link za regu :d
    dostava u Sarajevo, od momenta narudzbe :D
     
    AdoSA likes this.
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Polako bhd, imaju i ostali referala za podijeliti :D

    Nego sinoc htio kupiti Amazon Echo dot 3, i hajd ujutro cu naruciti, i narucim ujutro kad vidim tek u decembru šipaju. Javim se supportu kazu ponestalo...

    jbg
     
    bhd likes this.
  15. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Zavisi kad i šta naručuješ

    Nekad je značajna razlika, npr ja sam memoriju platio 150KM jeftinije nego ovdje.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jesi gledao druge boje? Tako je bilo kada sam ja naručio, sve rasprodato osim Heather Grey varijante.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Isao sam ciljano na ovaj bijeli, dvojica jarana narucila ove ostale dvije boje.

    Mozda nisam ni opazio da je nestalo, jer je prosla kupovina odmah. A nisam znao da na amazonu moze opet kupovina proci cak i kad nestane zaliha. Kontaktiram sinoc support povodom ovoga i oni mi kazu out of stock, odem da provjerim kad bas ono.

    Cak ni to ne bih opazio, sjedim s jaranom na kafi i rece mi poslao mu amazon email da je shippan paket.

    Al nema veze, nisam cancelovao. Kad dodje dodje. Malčice mi je krivo, da sam znao da ce ovako biti, mogao sam ugrabiti umjesto ovoga Fire Stick.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zato sam ja odma' za sebe i jarana naručio po jedan 4K stick i po jedan Echo Dot.
    Sada stiže Dot 4. generacije po istoj cijeni, tako da im je ovo bika dobra prilika za čišćenje inventara.
     
  19. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Je li iko uzimao nešto preko mailboxde.com?

    Koliko dodatnih troškova ima na naručenu robu?
     
  20. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Ako nekog zanima narucivanje sa Amazona.it na adresu u Hrvatskoj:
    Narucio sam na Ime Prezime, POST RESTANTE, 20350 Metkovic. sto bi trebala biti adresa za ostavljanje posiljke u posti. Izabrao sam Metkovic jer mi je najblize od Mostara. Posto sam na Amazonu platio express shipping Amazon je poslao pošiljku UPS-om. Na UPS trackingu sam uredno pratio pošiljku, medjutim kad je trebala biti predana u posti u Metkovicu na trackingu je stajala da je nemoguce dostaviti posiljku. Kontaktirao sam UPS poslovnicu u Splitu gdje su mi rekli da oni ne mogu dostaviti posiljku u postu jer posta ne zeli da preuzima pakete od njih!?. Rjesenje je bilo da mi daju broj od dostavljaca i da se dogovorim sa njim kad on bude sutra sat vremena od Metkovica da mi se javi da i ja mogu iz Mostara doci u Metkovic da se nadjemo na nekoj adresi. Tako sam i uradio i pokupio paket direktno od UPS dostavljaca. Eto, nije jednostavno, ali je izvedivo