Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa izaslo te za gorivo vise nego ove druge metode mailboxa :D
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kreće iduća isporuka sa pesoto taman mi stigao mail.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Fuck, meni upravo danas isporucen paket sa amazona kod njih :(
     
    bhd likes this.
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Tako je i meni bilo paket stigao 1.10 u skladiste a roba otisla dan/dva prije toga od njih.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni doslo priie dva dana, a tek danas unijeli u bazu. Taman

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  6. syd

    syd Aktivista

    Meni jedan paket dosao u utorak u skladiste i taj je krenuo danas. Drugi dosao danas, i to stigla prvo poruka da je dosao, ali svejedno, kad je iza toga dosla poruka da je krenulo za bih, samo je prvi paket krenuo. Mozda bude od prime day dosta paketa, pa malo brz posalju ove sto su ostali.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koliko se inace ceka Pesoto skladište do Sarajeva?

    Koliko letova imaju mjesecno 1,2 ili više?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Mozda ce sad brze, istina.

    Nego neko je jednom spominjao deklarisanje preko razlicitih agenata, ne mogu da nadjem. Sta sad to znaci? Npr. sad imam kod njih paket u vrijednosti 120 dolara. Mogu li jos nesto naruciti pa i total da bude preko 300KM, ali na ime druge osobe i da mi zajedno dodje? Nisam primjetio tu opciju na sajtu, a bilo je nekog govora o tome.

    Sad dobio na mail obavjestenje o pristiglom paketu i pise da se otpremanje vrsi automatski svake sedmice

    Edit: Aha sad vidim da ima u postavkama profila dodavanje agenata. Samo me jos interesuje da neko potvrdi, je li ovo znaci da mogu kupovati u vrijednosti i preko 300KM, odnosno do 300 po osobi/agentu?
     
    Last edited: Oct 15, 2020
  9. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Pa i nije bas. Narucio sam Oculus Quest 2 koji sa postarinom izadje 750 KM. Da sam ga narucivao nekom drugom metodom izaslo bi me carine i poreza preko 250KM. Ovako me je izaslo 10KM goriva.
     
    EL NINO CFC likes this.
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pesoto tito :)

    Memorija 210KM placena 4x8gb Crucial LPX 3600MHZ + dostava 0KM (naradjene bobe )
     
    Vedo likes this.
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Zar se u HR ne plaća porez i carina na iznose preko 100 KM?
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Iz EU nema nikakvih davanja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel još uvijek Visa Electron kartica radi za paypal, ebay i amazon?

    Istice mi Visa kartica u 11 mjesecu.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ahaaa, to je znaci u pitanju. Vidis vrlo interesantna metoda :)
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Zašto ne bi radila?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Uglavnom za paypal, amazon, ebay i ostale servise najbolje je opet uzeti Visa Electron karticu?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Ja nikad nisam imao neku drugu, već 9 godina visa electron, uvijek je prolazila na svim servisima za online plaćanje.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Eldorado and exwizzard like this.
  18. black

    black Komšija

    Je li 300 KM sa ili bez VAT-a neoporezivo? :D
    Narucih item price 145€ + shipping + na kraju VAT izadje total 200€. Drugo pitanje koliko su spediterske usluge kod TNTa? Postoji li sansa da mi progledaju malo kroz prste haha

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Carina se racuna na total, znaci jedno 120km carine. Sto se tice TNT sa njima imam najgora iskustva tako da ne znam ocel ti moci pomoc.
     
  20. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ako je roba za izvoza npr. roba i prodavač u USA a faktura ide na kupca u BiH onda on ne treba obračunavati VAT tj. ispostvalja fakturu bez VAT (ako je za tu vrstu oslobođeno plaćanje za izvoz).
    Znači ukupna cijena robe+shipping ne smiju prelaziti 300KM da ti ne bi naši obračunali troškove.