All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Eh, onda se nismo razumjeli, ja sam računao da je pežo 2008 godište
    A ono 2016 vjerovatno
    Onda ima ad blue, ali takođe ima i dpf aditiv treće generacije...


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ogranicenje marze je ukinuto, nisu poslali obavijesti da ce se bodovanje za te partnere mijenjati nije im cak ni na stranici od lampice promjenjen prag bodovanja idalje stoji da se dobija 4 boda za 1 KM potrošen a oni obračunavaju 2 boda.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Mi koristimo karticu "zajednonaputu" Nis i Gazprom, i bez obzira na cijene, na koronu ništa se nije mjenjalo po pitanju popusta na gorivo. Ne skupljaju se bodovi nego novac na kartici koji se može u svaka doba povući s kartice i potrošiti na njihovim pumpama. Sjećam se da je i Petrol jedno vrijeme stopirao korištenje svoje kartice pa je ponovo vratio u upotrebu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Hoce to kad voziš kuhalo. :p
    "
    Poštovani,
    Isključivo je odluka naših partnera, Energopetrol i Ina, da svoje korisnike od 01.06.2020., putem Lampica kartice, ne nagrađuju više sa 4 boda na punoj lojalnosti, već sa 2 boda, dok je kod ostalih Lampica partnera ostao isti sistem nagrađivanja.

    To je njihova privremena odluka, jer je država donijela odluku da je ograničena marža na gorivo u koroni, i nadamo se da će uskoro vratiti na stari način bodovanja.


    Lijep pozdrav

    Lampica tim"
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Isto kao kad je Petrol ukinuo zlatnu karticu. Kad su vidjeli šta je ljudi prestalo točiti vratili je ekspresno

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Gledam ovdje ljudi masovno za 100 KM isključe tu AdBlue softwerski, i nemaju više nikakvu zajebanciju, ni sa rezervoarom, ni sa pumpom.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ljudi svasta rade na balkanu. Adblue ocisti dpf, ako ga ukines onda moras i dpf. I sta si dobio, euro 4 auto u najboljem slucaju.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakva su iskustva sa dizelom na pumpama in vivo? Gledam cijena po litru dodje 1,54KM, a na gazpromu i energopertolu 1,94KM :D
     
    Last edited: Oct 18, 2020
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sipao ja prije neke 3 godine jedno 3 rezervoara i kad sam onda nasuo Gdrive kao da sam chipovao auto.

    U Gracanici na gazpromu je dizel 1.71 a gdrive dizel 1.81


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bilo vec price o tome, zaobidji ako ti je auto drago.
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Ma TDI jede sve živo
    Kod nas na Gazprom 1.71 diesel...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Velis moze u 1,9 PD? :D ako je samo da malo slabije vuce jebemu isplatilo bi se usteda po rezervoaru 20KM, Da nece sta sjebat? :D
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta se pricalo, nisam zapazio? :D
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Ma ja se malo šalim, gorivo uvijek kvalitetnije sipaj, ili rizikuj, moraju i ovi što dizne repariraju od nečeg živit...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Losa ti je ta racunica. Prvo nije ni na gazpromu dizel 1.94 nego 1.91 a i to sto je na invivu 1.54 na gazpromu je 1.81 pa je to razlika od 0.27 ili 0.17 ako sipas u Gracanici a to je 13.5km odnosno 8.5km. I kad slabije vuče više i troši. Tako da te na kraju nigdje nema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @dmr Ne sipaj, nemoj bit dijete.

    Kad smo kod 1.9 PD, desi mi se skoro da auto izgubi snagu na 2500-3000 obrtaja, limp mode, ne izbaci gresku na bordu. Na servisu dijagnostika pokaze prevelik overboost, tako nesto. Kao uzrok rekose kratke relacije, zaprljana turbina. Preporucena duza voznja na vecim obrtajima ili skidanje i ciscenje turbine.

    Danas odem do Doboja pa na autoput do Prnjavora i nazad, nisam imao problema. Jos sam ga bas cijepao sto bi se reklo :D 2,3,4 brzina, 3000-4500 obrtaja, ne dimi, ne trza, ne gubi dnagu. Jel moguce da je nesto drugo u pitanju?
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    ima onaj aditiv za ciscenje turbine lopatica, Dino mi preporucio pa probaj
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koji bi aditiv? Ja bas pitam na servisu za aditiv kaze nista to, samo voznja ili rucno ciscenje. Kako sam upoznat ne mora biti do lopatica u turbini, moze biti i da zapekne wastegate? A ima i neki vakum ventil N75 koji pravi slicne probleme.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa onda je razlika 15KM (sipam 55 litara), ako je isto gorivo tj ako nece skoditi motoru sto da ne ponekad nasut tako :D Jebiga dodje me odna besplatno prevoz do posla na mjesecnom nivou :D
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne mogu se sjetiti neka Dino kaze :D