Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ti si "ubo" nick

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa imale su efekta naše kritike u smislu da preĆeruje sa zahtjevima. Pitanje je da li bi išta više bio zadovoljan i da je kupio tv koji ispunjava sve zahtjeve :)

    Edit: necemo zezati kolegu sada, vjerujem da je bio potpuno iskren. Mogao je i slagati da je tv shit da bi izbjegao ove komentare.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 17, 2020
    dams82 likes this.
  3. Filozof

    Filozof Aktivista

    Al to je realno, i ja kad uzimam telefon prvo razmisljam o telefonu od 2000 pa onda kad skontam bolje mi je telefon od 500KM i da mi ostane para

    Fakat mi je drago sto ti se svidja tv.
     
    dams82 likes this.
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja kad sam kupova čitao te paneli te ovo te ono. Na kraju skontao imam toliko para, daj šta može :) super zadovoljan.

    Sent from my Huawei P30
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    To je kad čitaš recenzije i enthusiasts boardove, pa te uvjere da ne valja ništa što nije premium. Kako za tv, tako za mobitele i sve ostalo.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samo ne znam kako neko "iskusan" pada na tako nešto.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    TU8000. TU7000 nije bio opcija zbog samo 2xHDMI, inace su to jako slicni modeli.

    Ja kad kazem da sam odusevljen to je spram novca koji je placen. TV me izasao nekih 520EUR ako racunam da soundbar vrijedi 200 (puna cijena mu je 277EUR, dakle logicno je da bude na akcijama po 200). E za ove pare je tv dobar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Veoma slicni, ja imam taj model 65 i prezadovoljan sam. Samo ne znam gdje si ti kupio po toj cijeni?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Saturn. Kacio sam link ovdje u temi, 778EUR, platio 768 zbog kupona koji sam imao, te na to imam 45EUR cashback koje cu dobit nekad kasnije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nije u BiH ocito...mislim da je on u Dojclandu

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Vidim da nije u BiH jer momak pise u drugoj valuti.. al eto, cisto informativno da cujem malo cijene vani.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja imam QLED monitor sa 1000 nitsa u HDRu, ono, bolji HDR navodno ne može. Al koliko su hvalili taj HDR kao game-changer, ma nigdje veze. Sunce u Tomb Raideru malo jače sija i to je to, dok ne vidiš jedno kraj drugog ne bi ni skontao razliku.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za dobar HDR je bitan “samo” kontrast. Zato OLED-i imaju najbolji HDR iako imaju “samo” 500 nits, ili cak i manje. Sustained brightnes 100% bijele boje na OLED-u je cesto i ispod 200nits, na jeftinijim modelima cak bijednih 100nits. Doslovno bi se zapalio ili u najmanju ruku krepao kad bi 100% ekrana prikazalo 500nits.

    VA ima kontrast od nekih 6000:1 ili 7000:1, bez local dimminga. Local dimming je jedini nacin da se taj kontrast poveca. Ali local dimming i veliki brightness na pojedinim dijelovima ekrana rezultira snaznim bloomingom, to se itekako osjeti. To je manji problem na ekranima bez local dimminga, crna bude lifted i to je sve. Samsung da bi smanjio blooming ima black crush - sve sto je iole tamno bude crno, pa tako svi detalji budu “progutani”. Sony nije sklon black crushu al zato ne ostvari tako velik kontrast - crna bude ipak malo lifted.

    Znaci zato sto ne mogu ostvarit savrsenu crnu kao OLED, LCD ekrani pucaju na brightness pojedinih elemenata kao sto je sunce sto Vedo kaze. Najbolji LCD monitori izbacuju i preko 2000 nits na 10% window.

    IPS da ne spominjem, to je realno samo za monitora i ekrana gdje ce se radit kojekakve prezentacije i slicno.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene je IPS i ja prezadovoljan. Perfektna slika, što se mene tiče nema bolje :)

    Sent from my Huawei P30
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Sony izbacio fw update sa 4K @ 120 podrskom za XH90.

     
    Stevie_Ray and kolinsb like this.
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kao sto je i obecano. X900H owners, rejoice. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    Fali vrr i alm kao i android 11, to troje dolazi do kraja godine valjda.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakvo je stanje sa 4K 32" televozoirima ? Na piku nema nista. Ne treba mi neka kvaliteta vec za sekundarni displej za PC, u portrait modu. Novi 32" 1080p po 500-600KM. Mogu 43" 4K uzeti za te pare, ali mi prevelik. Ostali 32" sve po 720p ili 1360x764.
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    brate imas akciju TCL-a,top cjene, ne mogu da vjerujem da su cak i novi modeli manja cjena nego sto sam ja uzeo :D

    baci pogled na televizori.ba
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator