Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato ce novi Watch Dogs u 4K ici na 30FPS. Nece biti dropanja, lol.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Baš me ne čudi da prešutiš da je to sa RT uključenim.


    Samo da se podsjetimo šta treba na PC za 4K sa RT uključenim.
    Ultra-System Requirement - 3840x2160 (4K), Ultra preset, Ray Tracing Ultra, DLSS Performance, DX12 only

    CPU: Intel Core i9-9900K 3.6 GHz, AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz
    GPU: NVIDIA GeForce RTX 3080
    Video memory: 10 GB
    RAM: 16GB (Dual-channel setup)
    Hard Disk Space: 45GB (+20 GB HD Texture Pack)
    OS: Windows 10 (64 bit only)
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    RT ne znaci full ray tracing. RT je marketing. Nece biti ni za 15 godina 100% podrzan. Ako vec citiras performanse, citiraj da meni treba 10 minuta da izrendam jedan 1080p RT frejm.

    Drugo, svaka igra na svakoj platformi ima svoju verziju RT-a. Niti jedna nije full supported osim minecrafta. To neka ti bude referenca.

    I trece, sta ako je sa RT-om. 30FPS nije vrijedno u 2021 toga sto ce par lokvi i reflektivnih modela imati RT. Nece biti ni na nivou Battlefielda 5. Developeri su jako vješti imitiranju RT-a da nije vrijedno ni novih karti niti rezanja performansi za nesto sto neces primjetiti sve dok ti Digital Foundry ne pokaze.

    Takodjer:

    "The Ubisoft staffer didn’t confirm whether or not the title will allow players to choose different options – it’s still unknown whether we’ll be able to disable ray-tracing to enable the game to run at 60fps, for example."
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Rt ima raznih implementacija. Koju god da upotrijebe veliki je udar na performanse. Zato ac Valhalla ide na 4K/60fps jer nema rt. To da li ti smatraš je li vrijedno ili nije nije poenta priče, tako su developeri odlučili i zato ima takve performanse. Ti pričaš o performansama a ne izneseš potpunu sliku.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa da, poenta je da ćemo se i dalje igrati na 30 max 60.
    Developeri će uvijek sretati preformanse da igra bolje izgleda
    Meni je ok i 30 ako je stabilno, na konzolama se to ne osjeti toliko ć, barem meni

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Vsync cap 30 plus motion blur na max i dobijes na PC-u isto kao na konzolama.

    Dans reci da se igra locka na 30 radi RT-a je isto da je zakljucaju na 30 FPS radi 8K. Koga briga. Ljudi ne razumiju da se RT trenutno apliciran samo za lokve, pojedine prozore i vozila. Ne postoji light bounce sa zidova i objekata kao u minecraftu. Za vrijeme demonstracije tokom ljeta na 2080TI, Legion je bila lockana na 30FPS 1080p. 60 FPS (bez dlss) je bio nemoguc a koliko znam, DLSS i ne radi na 1080p. Kada se RT stavi na max, onda blokiraju standardnu screen space metodu radi uštede resursa da bi u pojedinim slucajevima, sto se refleksija tice, igra izgledala losije. Sad' skontaj o kakvom RT-u pricamo na konzoli.

    Jace teksture, veci poly count bi bio veci benifit. Ali to nije PR, ne prodaje igru niti prodaje nove karte. Trend, hajp. Nista vise. Ima par naslova koji stvarno imaju benifita od dobre implementacije ray tracinga (metro ili control). Ali opet, to je PC strana. Dok vecina, u poredjenju ON-OFF, izgleda ovako:

    [​IMG]

    RT u igrama tokom ove generacije je za mene kao sto je bio 3D. 0 benifita. Sve dok RTX u igrama ne bude na ovom nivou, ne opravdava 30FPS lock:



    Ali je ironicno da sada konzolasi pravdaju graficke detalje i nove tehnologije kao pc master race dok su konzole prije bile samo za gameplay.

    [​IMG]
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    E pa meni nije isto. Evo ja ovoj mafiji 30fps lock sve to popaljeno i opet glava zaboli. Da li je frame pacing u pitanju ili nešto drugo nemam pojma, ali definitivno ovih 30fps nije isto kao 30fps na plejki

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Sve je u framepacingu i motion bluru. Zato mora vsync 30 i mb. Da li se sada razlikuju PC i konzolaska verzija, moze biti. Mozda i do drivera, monitora itd. Ali nije to na konzoli posebna filozofija samo je bitno da nema teringa i da je lockano 30. Jer nekada i kroz config kada igra loka frame rate, moras recimo stavitri 59 da bude 60 ili ako je na 30 bude 32. Posebno UE4 igre.

    A ne znam koja ti je karta, meni je mafia na max-mediumi ide oko 60. Odlicna je optimizacija.

    EDIT: Ako pricas o remake verziji, nema ona vsync 30. Samo on-off.
     
    Last edited: Oct 19, 2020
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    1060 ali je i5 4590 koči, zakucan na 100% kada ukinem v sync a jedva 40fps pređe

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato ti trza jer ne mozes imati stabilnih 60FPS sa vsync a nece da locka na 30. Vidi slucajno ima li kakva metoda da se aktivira "vsync half" ili kako se vec zove preko configa ili nvidia drivera. Mozda kroz neko editovanje fajlova. Nisam bas siguran i da procesor fino koristi.

    [​IMG]
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    @NAILS kada uključim v sync igra ga sama locka na 30. Tada je procesor rasterećen i stabilnih je 30, ali dzaba, opet kada kamerom okrećem glava zaboli, tako mi je na svakoj PC igri, a nema šta nisam pokušavao. Baš ću staviti sve na low pa i tako probati

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni nece. Ja sa vsync ne mogu imati ni blizu 60 lokanih kada je sve max out i strašno trza.

    [​IMG]

    Ali znam igre koje imaju dedicated vsync 30 lock, sa motion blurom isto izgledaju kao konzola.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Esh likes this.
  15. Vedo

    Vedo Moderator

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma



    Mene je bas ovo zanimalo i naletim na ovaj video. Dakle, za Xbox One igre je sasvim dovoljan obicni externi SSD. I cak i tad je loading mnogo kraci nego na Xbox One X, zbog puno brzeg CPU.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  17. Esh

    Esh HWB

  18. Esh

    Esh HWB

  19. Esh

    Esh HWB

  20. Decerto

    Decerto Komšija

    kakav je to bug bio u watch dogs 2 u nekoj misiji gdje bi se konzola ugasila zbog overheatinga :D . Pa nije prime95 hahah :D
     
    Esh likes this.