Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Apple izgleda voli kontroverze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kako je samo mocan ovaj 12 Mini, bas ono sto sam cekao od jabuke.
     
    RED DEVILS likes this.
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni isti iphone 4,5. Bar dizajn :)

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Pa bas zato je beton dizajn, to su im bili najljepsi telefoni ikada. Ja sam se bas tesko bio oprostio od svoje petice kada sam prelazio na 6. Onda kada sam uzeo sedmicu isti djavo bio. Eh sada, 12ka ce bas biti refresh, makar meni :) Ove zadnje generacije su mi bile bas prosjek sto se dizajna tice.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da, bas zbog ovog retro apple dizajna mi je mocan, i dan danas imam svoju 4ku nisam je se otarasio.
    Ovaj boxy dizajn mi je bas tako monolitican.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Što kaže Macklemore "I call that getting tricked by a business"
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Gospodski, elegantan dizajn... Nista pretjerano i prenapucano, a opet vristi :)
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne znam koliko se isplati ako ce mu 750 eura biti cijena. Kod nas je to 2k sigurno, mozda na pocetku i malo jace. Za 1.5k se moze naci iPhone 11 PRO koji je vrhunski telefon a nije nista losiji od iPhone 12 mini-a. I meni se svidja izgled, malen telefon, kompaktan ali, pregruba je cijena + nema punjac..
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Losa je baterija na novoj generaciji. A to ce najvise zakacit Mini.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    pa kako znas da je losa baterija?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Lijepo. Apple je nije ni spomenuo prilikom predstavljanja.

    Osim toga, znamo da je kapacitetom manja (narocito spram dimenzija ekrana) od prethodne generacije, a tu je 5G. I za kraj, vidio sam ukratko dojmove na prvim recenzijama (koje nisu prave recenzije nego reklama, al cak i oni kazu da je baterija losa).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    baterija ce sigurno ista biti kao kod onih manjih iphonea, dakle pola dana i na punjac
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mene je kao najskorijeg apple usera upravo baterija privukla da predjem na iOS. Kad sam vidio da je na 11 pro max baterija bolja nego na huawei mate10 pro koja je btw bila top odlucio sam da krenem u tom pravcu. iOS kao OS ima svojih mana ali 11 pro max je toliko dobar uređaj sa tako moćnom baterijom da mi je tranzicija ipak predstavila uzitak.
    Telefon je online non stop,4G,wifi,blutooth su upaljeni non stop,viber,whatsapp,messenger i 3 mail acc su nonstop aktivni a ostale aplikacije su nastimane da spavaju kad nisu otvorene i lagano imam 2 dana sa jednim punjenjem uz nekih 7-8 sati SoT-a. Ako je kisni vikend pa citav dan u kuci moze se subota+nedjelja izvuc 12 sati SoT-a bez problema. Znači i za dvije godine kad baterija oslabi opet ce gurat citav dan bez problema i to je uređaj da valja. A kad kod novog telefona baterija jedva dan izgura tu problemi nastaju vec poslije 6 mjeseci korištenja.
    Powrmwr bank u dzepu i hrpa kablova kao svakodnevnica :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Stevie_Ray likes this.
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upravo tako, baterija treba da izgura dva dana, ne jedan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  15. DSA

    DSA Aktivista

    11 pro max je ubica sto se tice baterije a i drugih stvari. Kome ne smeta notch to je bas kompletan telefon
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    jel 11 podrzava dual sim (konkretno ova u telekomu?)
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dual sim samo kod kineske verzije a sim plus esim moze ali nasi operateri jos ne podrzavaju esim tako da za sad nista od tog.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    bhd likes this.
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Evo citam na gsm arena china only, bas bzvz.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    vjerovat ćemo ti da si prešao samo radi baterije :p :p :p
    pa ja na redmi note 7 pro imam takav sot :p
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    LOL i kod mene na Realme X2 Pro redovno dobijam 6-7 sati i to sa ukljucenim AOD i dosta standby time-a