PIP:racunar

Discussion in 'Računari i komponente' started by comrade, Oct 22, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. comrade

    comrade Aktivista

    i7 9700k
    asus z390 prime-a
    SSD samsung 860evo 500gb
    HDD TOSHIBA 1TB SATA3 P300, 7200RPM,
    gigabyte rtx 2070 gaming
    ram 16 gb 2x8gb
    nzxt h500 crno
    cooler arctic freezer i34
    napojna seasonic focus 850w fully modular

    koja je realna cijena?
    pozz
     
    bhd likes this.
  2. rainman

    rainman Aktivista

    Ako se voditi cijenama novih komponenti sa OLx.ba, a to je realno "street price" , za ovakvu polovnu konfu realno 1600 do 1700 KM
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda bolje procjenu napraviti za svaku komponentu posebno
     
    bhd likes this.
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

  5. rainman

    rainman Aktivista

    Ruzno vrijeme, pad prihoda u generalnoj populaciji a ide i ryzen zen 3 platforma tako da ne cudi ovaj pad cijena.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa to :) ja evo cekam da sastavim racunar. Hem ruzno vrijeme za kupovinu, hem ruzno vrijeme za prodaju za pravi cjenu.

    Zasto prodajes confu???

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  7. Ibrica

    Ibrica Aktivista

    off topic, ne postoji nova 1070 :)

    on topic 1500-1700 KM
     
    bhd likes this.
  8. comrade

    comrade Aktivista

    maticna grafa i procesor najjeftiniji na piku kod razlicitih prodavaca kostaju oko 1800 km novi
    premalo je 1500-1700
    u svakom slucaju hvala na procjeni
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma nije niko rekao da cjena nije premala,ali je realna :)


    svako dobro i da prodas za sto bolje :)
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Najbolje ti je da se prema piku ravnaš. Ovdje ljudi daju realne cijene koje nažalost nemaju veze sa našim polovnim tržištem i onda su ljudi koji traže procjenu nezadovoljni.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. rainman

    rainman Aktivista

    Realno ne znam sta zelis, trazis procjenu i kada ti nas trojica procjenimo u 100 KM isto kazes da je malo. Mi smo ti dali realnu cijenu jer pomiri se koliko god da si osrzavao komponente to su polovni dijelovi, a ti mozes zacijeniti i 2400 KM svoju konfu ali ces je za te pare prodati mozda 2059 nekom muzeju kao dobro ocuvani primjerak. Samo u Bosni ljudi prodaju polovnu robu 10 - 15% nize od novih komponenata. Kada kupujea PC dijelove realno pomiris se sa cinjenicom da u danasnjem vremenu komponente za godin udana vrtoglavo gube cijenu u odnosu na nove stvari. Progugaj rtx 2080ti meme na Youtubeu bice ti sve jasno. Nova kartica rtx 3070 (startna cijena $499) je brza nego $1200 rtx 2080ti...
    Realno da kupujem konfiguraciju od 1700 KM i da imam te pare u keshu ne bih ih opet dao za tvoju konfu jer se dugorocno ne usplati. Treba covjek biti realan, i svi bi mi voljeli prodati za dobru paru ali neko ko kupuje PC tog kalibra je vjerovatno dobro upucen u stanje trzista i PC komponenata. Jedino mozda mozes dobro prodati nekom lovarnom komsiji koji nije upucen ali hoce djetetu kupiti PC da vrti full fortnajt i nije ga briga za pare :D
    Sretno sa prodajom.
     
  12. comrade

    comrade Aktivista

    znam ja kako stvari stoje
    mijesas globalno i lokalno prijatelju
    i dolare i marke
    baci oko na cijene sto sverceri prodaju na piku
    o cijenama u radnjama necu ni da govorim
    realno da je prodajem za 1500 imao bih red kupaca
    jer je prejeftino
    mozelock
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa stavio si, PiP......

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  14. rainman

    rainman Aktivista

    Graficku karticu je proizveo Gigabyte ili Sapphire a to sto je prodaje svercer ili prodavnica krajnjem kupcu je manje-vise svejedno ... Pik sverceri ili ne stvar je drzave i neuredjenog ekonomskog prostora i trzisni inspektori neka se bave time, a sve dok postoji mogucnost kupovine za "OLX" cijene ja cu to uzimati kao cjenovni orijentir za polovnu robu. Sretno sa prodajom u svakom slucaju.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Sve super, ali ovo je polovno (kako sam shvatio), a napisao si i da trazis procjenu. Mozda je procjena mrvicu preniska, ali tu je to negdje.
     
Thread Status:
Not open for further replies.