SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Picoooka, EL NINO CFC and bhd like this.
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    cijena ~ ?
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Piše u textu, slična kao prethodna serija

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Ovo što oni nazivaju 980 Pro nije Pro nego je step down od prošle generacije. Ako im je ovo kvazi Pro serija kakvo će smeće biti novi Evo onda? Isto rade i sa televizorima u 2020 seriji.
     
    Last edited: Aug 31, 2020
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Po cemu? Nisu jos ni izasle sve spec...
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Imaju svi specs na netu
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Eto hajde mi molim te reci kakav je ovaj novi kontroler kada ima pa si ga nazvao step down
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Jedinu prednost 980 Pro ima u burst write/read operacijama, sve drugo je na strani starog Pro. Gdje je tu napredak das mi jedno uzmeš pet stvari nazad. Pro je do sada bio Pro consumer proizvod dok to ova generacija nije, jer nema performanse gdje je najbitnije a to su duga zapisivanja jer koristi TLC NAND. Jeftinije za proizvesti a ista cijena, čak da je i manji msrp ovo se ne može nazvati Pro proizvodom, čisti false advertising.
     
  9. Esh

    Esh HWB

  10. Esh

    Esh HWB

  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koliko je SSD pouzdan kao uređaj za čuvanje slika, uspoređen s USB stikom, mislim na ove jeftine varijante?

    Imam problem s claud sistemima, korumpiraju fajl-sliku, a imam mnogo slika na svom i drugim porodičnim akauntima.

    Kupio bih jedan, neki koji nije skup i isti nebi bio uključen u PC, nego onako prebacim slike i arhiviram ga...može to tako ili postoje pouzdanije metode ?

    Evo prebacujem 10 GB i traje bar 20 min na USB, 12 mb/s transver prilično sporo.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Cloud lokalni?

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Last edited: Oct 23, 2020
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za one koji planiraju kupiti SSD ili ram uskoro, cijene bi trebale pasti za 10% u Q4 2020 i Q1 2021.
     
    Pionir likes this.
  16. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ako ti treba za arhive i cuvanje podataka iskreno mislim da ti je najbolje NAS sastaviti ili uzeti neko od gotovih rješenja.
    Naravno najvise zavisi od budzeta
     
    bhd likes this.
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kakav je ovaj crucial p1 m.2 1tb?
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja danas pazarih Crucial MX500 od 500GB. Valjda se nisam zajebo, uzeo sam na brzinu bez puno istrazivanja.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nisi dobar je to SATA SSD, ja imam MX100 256GB ima nekih 6 god i nikad problema sa njim.

    Licno ganjam 1TB SATA SSD i nabolja mi je opcija u BiH Kingston KC600 1TB za 265KM u plus.ba, imaju i 512GB za 146KM, oba 5 god garancije.
     
    Decerto likes this.