R* - Red Dead Redemption 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by n1dal, Oct 20, 2016.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kad ti se mapa otvori onda je jos sporija igra.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma Rockstar zna pos'o.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probao sam ja igrati rdr1. Nije mi legao nikako,tako da ni rdr2 ne bi drugačije prošao. Nije mi igra koja me privlaci kao igraca,ja bih rađe da se izvalim na kauč i gledam kako neko drugi igra,jer ima se šta vidjeti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je RDR1 svojedobno bio mozda i jedina igra u kojoj sam stvarno imao osjecaj da sam kauboj na tamo nekom divljem zapadu :) Atmosfera je bila nadrealna, pogotovo uz onu muziku i ambient sound efekte. Nedavno sam je opet kupio za Xbox One, iako ide u 4K nije bas dobro ostarila graficki, jedan remake bi bila prava stvar.

    Takodjer:

    Rockstar will sell Red Dead Online as a separate game starting December 1

    You can snag it for an 'introductory price' of $5

    https://www.techspot.com/news/87734-rockstar-sell-red-dead-online-separate-game-starting.html
     
    Last edited: Nov 24, 2020
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ali ce skociti na 20$ nakon odredjenog vremena.

    Nema contenta da bi se to igralo. Zapostavili skroz i samo se na GTA5 online fokusirali.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam koliko bi valjala RDR2 da je akciona. Sve su R* igre traljave. I dan danas ne mozes odigrati nista iz prve perspektive. Volio bih GTA5 iz prve persketive pa poslije ovo. Ali nema sanse.

    Ponovio sam recimo ovu misiju pet puta jer Mike zagine. Dva puta mi konj stoji, nece da trci. Eto i sada, na 2:30, konj šetka dok onaj ode, i dvojica ga klepe.



    Za sve zivo zapinjes. Moras se dobro naviknuti da upravljas sa konjem. U R* igrama ne mozes hodati u nazad i cesto se vrtis u krug.

    Mouse aim je jako cudan. Samo sam zbog GTA 5 morao naci skriptu kada nisanim desnim klikom da mi uspori DPI. I dalje imam osjecaj da ima neka ili akceleracija ili da je mouse speed varijabilni.

    Ovaj sistem loota je jako los. Ne znas sta hoces uzeti. Recimo ona misija kada od francuza trazis pafre, pa on nema i onda odradis loot. Znam ja gdje se krije ali ne mogu dobiti dijalog. Pa obidjem cijelu kuću i unutra i vani, ali nije. Kontam da probam setat tamo vamo ne bi li dijalog iskocio. I eto nakon deset minuta dangubljenja, dobijem pristup onoj maloj komodi.

    Kada radis loot, jedno je dugme za otvaranje ladice, drugo za zatvaranje. Trece za uzimanje stvari.

    Imaju cudni hit reg detekciju. Cesto metak udara ili u lišće ili nesto nevidljivo. Ili je lik iza covera, pola viri, pucas ti u njega ali ne pogadjas. Ko zna gdje je hitbox.

    Jedna od pusaka puca nakon reloada. Znaci kliknes opali, kliknes drugi put onda ide reload pa opuca. Jedva skontao prvi put sta se desava.

    Kruzni inventory ima nekog smisla za konzole ali je skroz nezgrapan koliko ima stvari za hendlati.
     
    Vedo likes this.
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koje su ti postavke u igri i koliko imas fpsa? Meni ovo izgleda bolje nego sto pamtim kad sam igrao, a imao sam bas los fps.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam tacno koji je FPS ali mislim da ne pada ispod 55FPS. Mozda na ovom snimku ili tako, kada je kiša i neki gradić. Probao sa DX12 i performanse su oko 45-55 i nemoguce igrati tako da se sigurno vrti oko 60. Moram stimati msi i riva tuner da vidim framerate, mrsko mi. Na vulkanu nista drugo ne radi da se vide performanse.

    Evo postavke: https://i.ibb.co/cNj5Zcr/image.png
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mislim da je Rockstar jedina kompanija koja može napraviti igru o kaubojima i prodati je u preko 25 miliona primjeraka. To dovoljno govori o njima i njihovim igrama. Odigrao sam mnogo igara, ali RDR2 je posebno iskustvo. Meni lično jedna od najboljih igara ikad, kao zbir svega. Sve mane koje su navedene stoje, i meni su smetale, ali je igra stvarno posebna.
     
    Vedo and Stevie_Ray like this.
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Mogla je igra biti o bilo cemu. Nivo detalja je nevjerovatan. Dugo dugo rade na ovakvim igrama. Ono sto sam ocekivao od GTA6, dobio sam sa RDR2. Baš je ćejfim.
     
    forzamilan likes this.
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bit ce da je do taa, pa sta si ukljucio msaa?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha, MSAA. TAA je mutan i ako daje bolje performanse. Ni u jednoj ga igri ne koristim osim u Flight Simulatoru.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha dobro radi sa msaa 2x ali msaa 4x kolje igru previse, isto igra bolje radi na vulkanu nego na dx12.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Sa DX12 je meni skroz neigrivo. Na vulkanu leti. A sporija je igra pa te situacije u nekim gustim šumama ili gradićima gdje je manji FPS, nisu veliki problem. Nije tolika frka i kada pada ispod 60.

    Taj TAA je neka vrsta snizavanja rezolucije jer su teksture jako mutne s njim u svakoj igri. Nevjerovatno da je ta vrsta AA u nekim engine-ima built in. Ne mozes ga ugasiti jer dobijes flickering i gubis neke shadere. Recimo u Metro Exodus ili BF5.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jedina igra gdje taa odlicno implementiran je ghost recon wildlands. Trebali bi uciti iz te igre.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Cini mi se da je No Mans Sky zahtjevnija igra.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  17. Hellas

    Hellas Aktivista

    Call of Juarez je bio ok za svoje vrijeme.

    Nemam volje ponovo sve to prolaziti, bio sam izasao iz snijega i tu odustao. Neko je spomenuo Doom, a kako nisam igrao Eternal, sam evo na njemu trenutno. Prica mu je klasika krs, ali akcija je za desetku jos kad ufercis komande skontas koliko je izvodjenje skladno i efikasno.

    Jednostavno RDR2 nije za mene, sto je naravno subjektivan osjecaj.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako hoce neko za wallpapera, 4K:

    [​IMG]


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator