BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Baš me zanima jel nove korisnike odmah prebacuju na VDSL.

    Glupost je trpati ljudima ADSL do 10/1 dno dna, i ocekivati pozitivno poslovanje.

    Al eto ide uskoro svakako prodaja haman, valja MMF namiriti.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. Koke

    Koke Novi član

    Nisi valjda ocekivao da ce ti nesto drugo odgovoriti? Dijelom sto nemaju pojma, dijelom sto ste skinu s neke stvari. Da bi ti pustili VDSL moras imati modem koji to podrzava. Dosta ljudi ne zna i nije upuceno il kad dobije ovakav odgovor odustane zato i prolazi. Znaci moras biti uporan dok ne naletis na pravu koja ce ti pomoci (nazalost).

    Poslano sa mog ZTE Blade A452 koristeći Tapatalk
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Najmanji problem u svemu tome je modem koji to podržava. Meni su sami od sebe zamijenili modem prije 2god kada je došlo do povećanja brzina na paketima, naravno jer mi linija to podržava.

    Znam i dosta slučajeva gdje su iskreno rekli da ne mogu pružiti traženu brzinu upravo zbog linije, a to je najmanje do onih koji su za helpodeskom i montera koji su tu da ugrađuju opremu.

    Razumijem frustracije, ne branim nikoga, ali glavne stvari odlučuju oni koji su iznad ovih koji se bore na prvoj liniji (s nama korisnicima) :)
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Kao sto je spomenuto, nije samo stvar izbora adekvatnog uredjaja sa VDSL podrskom, nego prije svega tehnickih mogucnosti na samoj lokaciji, odnosno udaljenosti od centrale. Generalno za VDSL prolazi oko kilometar udaljenosti.

    Ako VDSL nije opcija, treba pitati postoje li informacije o optici. Ako nema ni to, provjeriti opcije za kablovski kod drugog operatera ili mozda cak 4G u zavisnosti od pokrivenosti i zahtjeva korisnika..
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Stihoklepac Sta se ovo desava sa bht?Konekcija je ocajna.Umjesto 8 do 9mbit uploada ne dobijam.sada ni 2!Jel to zbog strajka :) ?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Tačno kad sam vidio notifikaciju, reko eno ga opet se nešto žali


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja bio kod rodjaka,bas mu nesto pravio oko wifija i upload max 2 mbps...e sad samo ne znam koliki je minimalni upload kod hbta
    Download uspije izvuci 20ak Mbps preko powerline wifi adaptera

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hahha pa moram :) Kontam jel samo kod mene ili je do njih

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  9. Alenram79

    Alenram79 Novi član

    Dali ima iko da bi mi pomogao da to osposobim iternet mi radi ali nece da radi stb
     
  10. senad_986

    senad_986 Komšija

    Zna li možda neko koliko im treba da dođu da uvedu optiku nakon podnošenja zahtjeva? Podnio sam zahtjev prije mjesec i po, još nisu došli. Zvao sam u međuvremenu 2-3 puta podršku, vazda isto kažu, zahtjev je zaprimljen, nemaju predstavu kad će monteri doći. Zvao sam i broj koji je na posterima koje su polijepili po mahali, ljubazan se čovjek bio javio i rekao da će uskoro neko doći, ali nigdje ih.
    A kada sam prelazio na BHT sa Telemacha, uslov mi je bio da mi uvedu optiku čim bude sprovedena u mojoj ulici, ovih 10 mbps je sramota.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Mozda jedino da nazoves i da kazes da hoces da otkazes ugovor :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. senad_986

    senad_986 Komšija

    Sutra ću ih opet nazvati i traziti nekog nadređenog da s njim razgovaram, ako ne bude hajra, svakako ću tražiti raskid ugovora.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hajd molim te javi sta bude, da vidim mogu li i ja u komsiluku kod kuce pogurati

    skoro 10 godina sam na 10mbs
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam neki dan zvao da mi zamijene modem, i ne može niko jer su monteri u štrajku. Sad kakva je situacija izvan TK ne bih znao reći.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    svugdje su u strajku...ne mozes ni racun platiti,jer su i salterasi u strajku :D
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ništa, iz podrške su, dok sam bio na pozivu s njima, poslali email nadređenom/šefu, pa će mi javiti rasplet situacije. Nisu mi spominjali štrajk. Ja ću, ukoliko mi kroz nekoliko dana ne uvedu optiku, podnijeti zahtjev za raskid ugovora. Ako me budu onemogućavali u tome, tražili isplatu penala itd., strpit ću se do isteka ugovora i onda nabiti nogom i MojuTv, telefone i bilo koju uslugu koju imam s njima. Bezobrazlul i neprofesionaizam čisti, mjesec i po da ne dođu ili da barem jave da trenutno ne mogu doći.
     
    EL NINO CFC likes this.
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @senad_986
    Imas li trecu opciju, obzirom da Telmach i BHtelecom ne odgovaraju?
     
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

    @Reventon Nemam treću opciju, ali bih se uredno vration na Telemach s kojima nisam imao nekih problema, i kad ih je bilo, brzo bi ih riješili (tačnije, kad su bili zamijenili stari kabl s bandere do kuće, novim debljim kablom, problema nije ni bilo), već sam ja iz nekih drugih razloga bio prešao na BHT.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako sad iskoristiti bonus plus popust, obzirom da na salteru ne rade? Moze li preko telefona?
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    moze...ako nazoves sa telefona koji je u bonus pluxprogramu,odmah njima tamo prikaze koliko imas bodova i koliko je to para...