Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma za te pare ja bi išao na 34" ultrawide QHD, pogotovo za gaming, nesta Ala ovo:

    Monitor LG 34" 34WL750-B Gaming UltraWide (1.099 KM)
    https://www.olx.ba/r/37666700/32097

    Ima vjerovatno modela i sa više Hz, pa precesljaj.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    imas i onu verziju lg 83a, isti ko 850 samo sto je cistokrvni sRGB monitor. Ne znam ima li ga kod nas gdje ali mora biti u Hrvatskoj ili Srbiji :D
     
  3. xman

    xman Komšija


    Acer Nitro VG270
    Acer XF270HUA
    Ovog drugog ja imam,400e bio u Becu. Prva liga.
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Asus TUF VG27AQ ili VG27AQ1A
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

  6. Moncho

    Moncho Komšija

    Asus TUF VG27AQ kosta koliko i LG 850 :) tj. lijevi bubreg
    VG27AQ1A - nisam ga uspio nigdje u bosni naci da ga imaju.
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    zar ti treba 144 hza za excel simulator...mislim eve online ? :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  9. Esh

    Esh HWB

  10. selvin

    selvin Moderator

    Sta je best buy za 600KM trenutno? Development je u pitanju, nije gaming. Kolega traži. Gledao je neki 27" Philips 4k 60Hz 278E1A.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja iskreno Philips nikad ne bih uzeo, da ne znam kakav je.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam imao philipsov minotor 5-6 godina...kupio kada su se tek pojavili FHD monitori,tn matrica...dakle najobicniji monitor i uredno je radio sve te godine
    znam da sada philips nije na glasu,posebno kada su televizori u pitanju ali eto...ako je cijena ok a njemu ne treba nista posebno,mozda je i philips opcija
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koliko ja znam, Philips koristi bas lose kineske dijelove.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa da...sve to stoji,nije to bivsi philips,sada je valjda turski ili kineski ali ako je cijena ok i ako monitor zadovoljava zahtjeve ,za posla i moze posluziti

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    koliko para toliko muzike, ljudi koriste AOC koji ima ocajno isprane boje i neravnomjerno osvjetljenje pa to i ne primjete, ja za takvim monitorom radim samo kad moram, ako mogu birati i najjeftiniji dell ima bolji kvalitet slike od aoc i slicnih za iste pare, ne kazem da mu ne fali rezolucije i inca ali bolje slabiji po rezoluciji nego glavobolja
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa i ja sam poslije ovog philips TNa kupio hp elite IPS...razlika je nebo i zemlja i ne vjerujem da bi se vise mogao vratiti na TN
    Jos je ovaj hp bezeless i dizajn mu je top ali je poskup
    24 inca fhd 60 Hz oko 400 KM


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Znaci nikakva preporuka? :D Philips sam naveo kao referencu sta trazi od monitora po specifikacijama. I ja sam mu savjetovao da uzme nesto drugo. Najradije Dell, P serija, ali je malo izvan budzeta. Tesko da se moze uklopiti u neki 32-34" ultra wide, a po meni bi to bio sweet spot.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Last edited: Dec 31, 2020
  19. selvin

    selvin Moderator

    Thanks @Esh, bas sam mu i preporucio da u imelu pregleda sta ima. Ovaj Lenovo se ne cini los. Btw. ne mora 4k, za 27" je taman 2k svakako. On je gledao 4k jer mu je laptop 4k, ali mislim da mu nema to veze, svakako ce mu skalirati kad napravi extended display ako se ne varam.

    Edit: Na rtings.com stoji Q27q a ne P, je li to isti model, samo drugacije postolje ili?
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Do mene je, nije isti model. P model je klasicni office monitor, a Q ima i FreeSync.
     
    selvin likes this.