Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma levati ba

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam uspio ugrabiti ovu:

    [​IMG]

    Svi modeli se prodaju k'o ludi, dostupne su jedino OG 1650 i RX5500 kartice.
     
    forzamilan likes this.
  3. Neso

    Neso Komšija

    Znaci nista do proljeca, realno gledajuci.

    “We do have supply constraints and our supply constraints do expand past what we are seeing in terms of wafers and silicon, but yes some constraints are in substrates and components. We continue to work during the quarter on our supply and we believe though that demand will probably exceed supply in Q4 for overall gaming.”
    — Colette Kress, NVIDIA CFO

    "We do expect it probably to take a couple months for it to catch up to demand, but at this time, it is really difficult for us to quantify," said Kress. "So, we stay focused on trying to get our parts to the market for this very important holiday season. Each day things continue to improve. But before the end of the quarter, we will be able to provide some more information."

    https://videocardz.com/newz/nvidia-...silicon-substrate-and-component-supply-issues
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Je li fakat sve ovo zbog korone ili je opet rudarstvo In?? Malo mi sve ovo nelogično izgleda...
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Sve zajedno. Cisti hajp, cornona (ljudi sjede u kucama), preprodavaci pa onda i rudari.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I plus manje kolicine napravljene.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma garant male kolicine, nema drugog objasnjenja.
    pa nisu djaba...da odu ovako sve
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Zanemarujete cinjenicu da povecanje proizvodnje nije opcija “nazovi fabriku i naruci jos”, vec da ukljucuje iznimne troskove rezervacije resursa (ako proizvodni kapaciteti uopce postoje te kada se takmicis sa drugim vendorima za resurse), potpisivanje ugovora na odredjene (znacajne) kolicine te opasnost da zbog toga u jednom trenutku imas zasiceno trziste i kolicine koje partneri ne mogu plasirati, pa je uz sve navedene faktore iznad, u industriji proizvodnje i prodaje chipova planiranje supply/demand i dalje kljucno za dugorocan opstanak na trzistu.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    . [​IMG]

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    NeTRa1der, p4ja, Neraa and 4 others like this.
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Oš'o bubreg haha :D :)
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije se zezat sa ovakvim stvarima.

    Bio je slucaj gdje je neko prodao bubreg za iPhone, davno nekad u vrijeme iPhone 4.
     
  13. p4ja

    p4ja Komšija

    Ma ko ga jebe buraz.. nemoj nikad zalit takve ljude
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Znas kako kazu, sam pao sam se ubio. Niko mu drugi nije kriv i nije mi ga zao
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jedino sto na slici nije u redu je strana na kojoj je rez. U citavom svjetu vlada zargon da se prodaje lijevi bubreg.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, to je taj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Soviet

    Soviet Aktivista

    Ja prije devet godina kupio HD6870 za 300KM a tada je bila neki srednji rang, sada nema ispod 800KM
     
  19. Neso

    Neso Komšija

  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Poznajem jednog čiku, matematičar. Radio kao profesor i u starom SFRJ sistemu za Željezaru ... kupimo mi sijeno na jednoj livadi i priča kako njegov sin koji je isto neki inžinjer, radi za razvojni tim Panasonica i traže rješenje veće od 4k do 10K... otišao kod sina u posjetu i kada njegovo rješenje nije urodilo plodom, sin sjeo i plače ... govori, nije problem tranzistor, problem je što cire rastu :)

    Tako i ovo Nešino što vidjeh, 20GB grafike, 10.000 cuda cores, pitam se samo za koje potrebe ili da sjednem i plačem i ja :)