Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. Neso

    Neso Komšija

    Ide malo bolje na Pro ali ima tu dosta vizuelnih kompromisa, naravno. Samo ces sebi sjebati cejf :) Ako ti se bas igra, sacekaj da nabavis PS5. Ja cu cekati proljece da ugrabim kakvog PC hardwera po normalnijim cijenama, pa odigrati ko covjek. Ako i dalje bude sranje sa cijenama, onda cu oplesti na PS5, sa next gen patchom.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima li smisla ovo probati na rx580 ili da cekam dok dogodine upgrejdam kartu?
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma


    lol igra je razvijana za taj isti ps4 i izdata, tako da debili ocekuju ono što plate punu cijenu lol
     
    Aldiin likes this.
  4. Neso

    Neso Komšija

    Ja mislim da je tu u nekom dijelu developmenta doslo do velikih promjena plana. Vjerovatno su igru razvijali primarno za PS4/OneX/PC pa kada su saznali od Sonya i Microsofta za cross gen tu je development krenuo u drugom pravcu. Sigurno ce jos patchovat igru za last gen da se to koliko toliko ustabili, mada to nikad nece biti to. Mislim da su se u jednom momentu bas naglo poceli udaljivati od last gen hardwera. Bas je iskustvo prelose na prosloj generaciji. Cak i malo ofirno situacija izgleda.
     
    Last edited: Dec 10, 2020
  5. Esh

    Esh HWB

    Mozda jos sacekati da DF napravi finu analizu i komparaciju kvalitete detalja te rezolucije uz framerate izmedju platformi, vjerovatno ce imati i neke informacije od developera sta je tacno bila ideja.

     
    Zer0 and Neso like this.
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    Razvijena je i za PC sto znaci da ja ZAHTIJEVAM JAVNO od CDPR-a da toliko usteli igru da ju ja mogu igrat FX8350 jer sam platio punu cijenu. Hvala lijepo.

    ps : I to na 1440p jer je GTX 1070 bila 1440p karta circa 2016. Hvala unaprijed.
     
  7. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Gamespot, PCMag i GamesBeat, 3 reviev-a koja su previse "ostra" srozase igru na Metacritic na ocjenu od 90
    Jeff iz GamesBeata je dao igri 60, nema sanse da je ovo za 60...i ona treba sto igra Pokemone iz Gamespota je dala 70, nije upravu po licnom misljenju.
     
    Last edited: Dec 10, 2020
    nenji_avero likes this.
  8. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Kod mene na bas starom procesoru, jer cekam novi da stigne (samo mi jos CPU fali) sa RTX 3080 ide sve na "Psycho" odn. maksimum, sa RT-om na "Psycho" u 4K, ali moram koristiti DLSS na Quality, fps mi je zakljucan na 40 ide bez ikakvih problema i jos igram preload koji je neko "otkljucao" prije vremena bez patch-eva, jer nisam stigao da izdrzim dok se docepam orginala, morao sam probati...
     
  9. Neso

    Neso Komšija

     
    Esh likes this.
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne valjaj gluposti kolega. Zna se sta je PC a sta je konzola. I za PC postoji minimum spec i mozes stelovat rezoluciju i detalje a u konzolu ubaci disk i igraj. I neko ti proda muda pod bubrege. Ako igra ne moze da se igra na PS4 ili XBone onda se ne prodaje za tu platformu i cao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    @dino73n

    Dzaba sve, nece ovo nikad raditi kako treba na ps4 i xbone. Opet kazem, i da ustabile fps, igra ce izgledati opet fuj. Ovdje nema win win situacije, base console igraci, a bome i komplet last gen ovo komotno mogu ostaviti u library i cekati da predju na PS5/SeriesX. Zanima me zivo odgovor CDPR-a.

    Predugo je igra bila u developmentu i tech je dosta odmakao od originalnih ambicija. Dobili su next gen dev. kitove u medjuvremenu, RayTracing dosao, cross gen tenhologija. Mora da ih je to sve odmaklo u drugom smijeru, ali to si u pravu, trebali su otkazati support i javno za last gen.
     
    Last edited: Dec 10, 2020
  12. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ono sto sam ja primjetio je da je igra prezahtjevna, nisam odavno vidio ovako"tezak" naslov, mozda i najzahtjevnija igra trenutno...recimo RDR2 je bas izgledao dobro na konzolama, da li su podbacili oko optimizacije ili jednostavno ne moze bolje...ne znam...
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Igra uopste ne lici na next gen sa spustenim detaljima. Ima igara koje bolje rade i bolje izgledaju.

    Mozes probati.

    Mehanika je najveci problem. Nista traljavije nisam igrao (v1.03). Ovo je trebalo biti iz trece perspektive.



    Na max out ultra postavkama imam 35FPS u centru grada. Na najnizim postavkama 45. Dosta stvari se ugasi da ne utice na performanse dok, kada je na low settingsu, onda se i GPU i CPU vrte na oko 60% (zadnji driveri).

    Ako neki mod ne popravi kretanje, ovo je meni neigrivo. Lik lebdi kao da je FPS iz devedesetih.
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pročitah i da je zadnju, skoro, godinu dana development bio nevjerovatno otežan zbog WFH uslova rada...
    Kada se uzme u obzir količina marketinga mogu misliti kakav je pritisak bio na developere da se barem ovaj datum ispoštuje i kakav su samo fight imali sa marketing i sales timovima. Da ne pominjem sulude zahtjeve da igra radi na skoro svim platformama i raznim generacijama istih.
    Sigurno im nije bilo zabavno i ako su problemi sa igrom samo na ovom što sam do sada pročitao, odradili su odličan posao

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koliko sam vidio ne izgleda ništa posebno a zahtjevi preveliki. Ovo je neoptimizovano polu završeno đubre.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Zer0

    Zer0 Aktivista

    E Hakeru, izvini nisam mogao da odolim, Ili remek djelo ove godine, zavisi sa koje strane se gleda :)

    P.S. ta situacija sa konzolama bi im mogla poljuljati "cist obraz" koji su imali do sad i bas narusiti ugled, a i kostati ih na kraju finansijski i vise nego sto su zamislili...
     
    Last edited: Dec 11, 2020
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jao koji odron.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Neso likes this.
  18. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ako neko prvi naleti na podatak koliko se ukupno prodao CP2077 prvi dan, nek javi :)
    Bas me zanima, pa sam izvukao ove cifre sa net-a:

    GTA V = $ 800 milion in 24h (pre-orders+24h)
    RDR 2 = $ 725 milion in 3 days (pre-orders+3 days)
    CP2077 = $ 500 milion (pre-orders)
     
    Last edited: Dec 11, 2020
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Taj rezultat je dobijen 8mil x 60$ ($480mil) sto baš nije tacno jer je dosta ljudi uzelo preko rusije i ostalih drzava tako da je taj broj dosta manji.

    Tacan podatak neces saznati.
     
    Zer0 likes this.
  20. p4ja

    p4ja Komšija

    ljut hacker ko hijena kad je vidio da mu pleja 4,5 frejma baca
     
    Zer0 likes this.