Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne mogu se kriviti igraci sto za 60$ ocekuju igru da radi barem malo pristojno, a ne da je slideshow. To mi je najcudniji argument kad kazu: 'pa sta ocekujes od hardvera starog 7 godina'. Jedan GoW, RDR2, TLoU2, GTA5 i mnoge druge extra zahtjevne igre rade prilicno solidno na tom istom hardware-u.
    Ocekujem da je developer ne izbacuje ako ne radi. Testirali su dobro su znali na sta lici. Zato i nisu dozvolili da se radi rani review na tim istim konzolama.

    Ja sam neko kome ne smeta igrat na 30fps i 720p, ali ovo je i za moje standarde uzas.
     
    Last edited: Dec 14, 2020
    mirseth likes this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako hoces realno, preorderovanje igara je rezultat ovakvog bezobrazluka. Vratili su ulozeno prvi dan. Tih nekih 350-400mil, koliko je vec kostala igra sa marketingom. A imas neke game breaking bugove koji ubaguju misiju, ubaguje sam ending igre. To vazi za 1.04 verziju. Ne 1.0. Ne kontam sta ce ljudi, svaki put iz pocetka igrati kako svaki patch bude izlazio.

    Dokle god se budu davale pare i padalo na reklame, ovome nema kraja. A na to sve, ja se i dalje ne mogu oteti dojmu da ljudi predju igru sa par side questova za 17-18h. Više sam ja mislim sati proveo u Zeldi kuhajuci hranu :)
     
    nenji_avero likes this.
  3. Filozof

    Filozof Aktivista

    ja na ryzen 5 2600 i 2060S igram na relativno dobrim postavkama, stavio sve na ultra i na ukljucio DLSS na balanced, fps ne znam koliko ide (ne znam ima li igra counter svoj, mrsko mi bilo paliti onaj), osjetim ponekad frame drop u gradu dok sve ostalo ide ko podmazano, mrsko mi se peglati sa postavkama moglo bi to jos bolje kad bi se shadows smanjilo, al to mozda sutra/prekosutra. Uglavnom rekoh gore u postu, sve hocete da leti a na konzoli od 250KM i PC-u od 700KM? pa ne moze nikako
     
  4. mirseth

    mirseth Aktivista

    ps4 i ps4 pro su konzole koje i danas nove kostaju 500-700 KM, sramota je da izbace igru koja na njima ima duge dropove na 12-18 fps na low detaljima i sa smanjenom rezolucijom. To je prakticno neigrivo.

    Sent from my SM-T290 using Tapatalk
     
  5. Filozof

    Filozof Aktivista

    kostaju toliko i prodaju se samo u cungalunga drzavama poput nase, to ne znaci da vrijede toliko 7 godina nakon izlaska. Mislis da igras next gen igru za 250KM a igra kosta 100? mhm, hoces, hoces al jucer. Isto kao da ja kupim ps3 za 120KM i kazem a jebo te ovo, vidi grafike na GTA V i 25fps-a, bolje je na ps4...
     
    p4ja likes this.
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ovo je cisto CDPR i njihovog publishera krivica. Uhvatila ih pohlepa. Nek preuzmu malo odgovornosti slobodno i spasu obraza.
     
  7. mirseth

    mirseth Aktivista

    Gdje ps4 ili ps4 pro novi kostaju 250 KM ? Ni polovne ih ne mozes naci za te pare.

    Sent from my SM-T290 using Tapatalk
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Reventon likes this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je bio jedini ispravan korak, refund. Ako nekim cudom i uspiju ispeglati igru uvijek se moze ponovo kupiti.
     
  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

  11. p4ja

    p4ja Komšija

    Dobro buraz ocekivano, cim vracaju lovu, znaci da su zagrabili lopatom :D
    Ima i tweet ispod da su sve vratili prvog dana.. mislim na ulozenu lovu u razvoj...
     
  12. monK

    monK Komšija

    Onaj trenutak kad ti je posao da crtaš dlačice ispod paz(D)uha Keanu Reevesa!

    [​IMG]

    Nije ni čudno što base konzole štekaju.

    TOO MUCH TO CALCULATE...
     
    Zer0 likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Šta se desi kad si kritican prema izdavacima i ne pršte desetke. Pošalju review kljuc dan nakon izlaska. Odnosno, 10 dana kasne, 0:40:



    I jos mu google ukloni video sa svih pretraga i oduzme 300k pregleda. haha..
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gledao sam neki video kako funkcionise police AI u igri. Bukvalno se spawna policajac 10 metara od tebe, nebitno da li si na vrhu zgrade ili bilo gdje, i to u tvom vidokrugu, nije ni van kamere. Komedija.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Da:

    0:37



    Spawna se pored tebe ali vecinom iza kada ne gledas. Samo iza tebe moze biti zid, bez prolaza. Ne znam da li je tako dizajnirano ili je to bug jer tako ljudi koji hodaju nestaju ili se pojavljuju. Isto i auta. Ali nema policajaca do dolaze vozilima.

    Ne znam zasto ali mene vise nerviraju oni brzi policajci sto se teleportiraju kada hodaju. Valjda je to feature ali meni jako debilno. A vidi se i po policiji i po lootu da im je Division bio inspiracija. Imas futurističke policajce i robote a onda u sred frke sa policijom trci lola sa toljagom da me mlatne bap kao u Divison 2.

    I nema progresa kada je u pitanju policija. Oneshotuju te jako cesto. Nekad imas okrsaj 5 sekundi, nekad 30 sekundi i to je to ali nema progresa kao u GTA5 niti mozes pobjeci ili se sakriti. Jedinom sam uspio ali mislim da su tad poceli pucati izmedju sebe. Malo se zaklonim iza zida i podju pucati na neke imaginarne tipove. Mozda imam video.

    Takodjer, ako neko ganja akciju a ne stealth, neka ne koristi "hold to run" vec toggle. Ako trcis i sidjes sa trotoara, poništi se trcanje pa moras pustiti tipku i pritisnuti ponovo. Dosta stvari poništi trcanje pa moras pustiti i pritisnuti. Ako trcis i skocis moras pustiti trcanje pa pritisnuti ponovo itd.

    Takodjer, ovo treba editovati:

    https://www.reddit.com/r/cyberpunkg...cd_projekt_red_i_think_you_shipped_the_wrong/

    I ako imam samo 16GB rama i u fajlu stoji 16000MB, stavio sam 16GB na CPU i sada onaj prvo load kada se pali igrica traje sekundu-dvije bas kako je lik napisao. To neko šetanje kroz meni sada je instant bez loadinga.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hahaa dildo jaci od katane :D logicno, kad te neko mlati dildom padas od sramote ne od bola :D
     
  17. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Sve na stranu, mene toliko iritira to dodavanje dilda u igru jer je preočigledan pokušaj dodvoravanja mlađim generacijama da kažu "ahahha jesu looodi" i tako to
    Zajebanciju uvijek podržavam, ali te GTA furke sam uvijek mrzio
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    To je više saints row furka, gta je malo ozbiljniji.
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja pre-order samo od odredjenih studia. Mozda 5-6 igrica u zadnjih 5 godina. Onih koji su zasluzili to povjerenje. Jedan od njih je priznat cu bio i CDPR. Samo igrom slucaja nisam pre-order za PS4 Pro. Kao sto rekoh bio jedan od studia u koje sam imao povjerenje.

    Ovu igru uzet nekad iduce godine kad bude na nekom finom snizenju.