Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. xman

    xman Komšija

  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam skontao, je li igras igru ili si samo gledao recenzije? Pitam jer ne kontam kakve veze ima jacina PC-a sa bugovima i nedostatcima u igrama. Sa svim navedenim problemima i mušicama imaju svi na svim platformama. Jacina PC-a nema veze. Imas bugove koji ti blokiraju progres misije. Trivijalne stvari kao proci kroz vrata. Jednostavno zaglavis i to je to.

    Prica je najbolji dio igre. Ima dobrih likova i to drzi raju. Samo eto, nekome je i gameplay bitan. Jbg.
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    Ko je bolan povezao jacinu PC-a sa bugovima. Procitaj moj post ponovo. Eto ti pametan, ja glup. Znam i ja nesto malo o kompjuterima, cuj ti lekcije :D

    Ja govorim da ljudi koji su igrali na high end PC, ne kukaju toliko na bugove, i ako ih ima. Ljudi uzivaju u gameplay-u, grafici, prici, likovima. Po nekima igra ispade smece totalno, ne igrivo...

    Ja je nisam igrao jer trenutno nemam desktop PC, a ni next gen konzolu. Da je igram na PS4 i pravim zrtvu od sebe i jebem sebi cejf, necu.
     
  4. xman

    xman Komšija

    Ja ne igram jos,gledam ove spoiler free recenzije. Ima ocito i onih koji nemaju nekih bugova. Kod mene jaran skinuo u fazonu samo da vidi grafiku i nakon 15h gameplaya kaze ama bas nijedan bug nije imao. Ja mu posaljem par ovih spoiler free recenzija, lik se ibreti:D
    Verzija igre bez patcha.
    A komentari o samoj igri su mu kao kod tog gore u recenziji,pozitivni.
    Prica mi o situaciji kako je navece prolazio kraj nekog parkinga gdje su neki likovi drzali pistolje uperene u neke likove koji su bili na koljenima. Sutradan na tom mjestu policija slika mjesto zlocina itd. A nije rijec o misiji. Drotovi mu se ne spawnaju pred nosom i slicno.
    Ja sam imao slican slucaj sa Falloutom 4 gdje sam citao o hordana bugova a ja presao igru opusteno.
     
  5. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Meni je ovo najbolja stvar koja se desila u ovoj usranoj godini. Za novu godinu ce se sutati CP2077 i nadam se da ce nam svima biti sljedeca mnogo bolja.
     
    xman likes this.
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    "Gledam bome raja koja igra na high end masinama, ne kuka toliko. Koji bug tu i tamo, ali su u glavnom pozitivna iskustva. Ljudi prekucali igru sa gustom. To sto 95% gamera nema love za dobar PC je druga prica."

    I dalje mi nije jasno zasti je pod moranje imati dobar PC da se uziva. Ja malo igrao na ultra, baca konstantno preko 30FPS a i ovako kontam odigrati na gamepadu jer je kretanje gore nego doom 2. I sta onda?

    Ali ti je moj savjet prvo odigraj par sati pa onda reci. Odradi par side questova pa vidi iz prve ruke. Ili ako vec gledas recenzije, evo ti jedna koja se ne fokusira na bugove:

     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @NAILS Mislim da je kvaka u tome, da ljudi koji imaju lošije mašine, pored patnje sa slabim performansama, FPS-om i sl. malo više obraćaju pažnju i više ih nerviraju bugovi (ti bugovi samo dolijevaju ulje na postojeću vatru upaljenu malim FPS-om, velikim pingom i sl.) i stoga su frustrirani i više kukaju a moguće je da su i driveri ispeglaniji za noviji, jači i bolji hardware pa zaista oni s takvim komponentama imaju manje i problema, dok oni sa starijim komponentama su vjerovatno zapostavljeni u tom smislu. Mislim da je to pisac Neso htio reći :)
     
    NAILS likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Možeš vise uzivati u igri ako si srece kao Xmanov kolega. Ili ako ne radi side questoveve. Vec stučeš igru za 15h a pitanje je da li su je uopste igrali ili kao ovi novi gameri, gledali twitch gameplay. Ali i tada moras biti debelo subjektivan. Isto sto jedna rece, pitas strimera imal bugova. Kaze nema, sve super a iza njega lebdi auto. Izgled igre nema nikakve veze niti jacina racunara da bi sve ostalo palo u vodu. Ja njemu opet kazem, odigraj prvo. Zaista ne razumijem ko ovo moze pravdati cak i da nema jedan jedini bug. Igra je nedovrsena sa velikim nedostatcima. Ovo je trebala biti linearna igra ali oni hoce GTA Online.

    "Bloomberg reports that the value of the 34% stake the original four founders owned is down to $3 billion collectively. CD Projekt's founders are currently CEOs Adam Kiciński and Marcin Iwiński, CFO Piotr Nielubowicz, and former CEO Michał Kiciński.

    As reported by GamesIndustry.biz, CD Projekt's share price has been falling since December 4, as the game approached release, with the share price dropping 29% from PLN 443 per share to PLN 310.6. Following the game's release, this price fell a further 21% from PLN 395.8 to PNL 296.

    While this is a significant drop for the company and is attributed directly to the reports of widespread bugs on previous-gen consoles, share prices have risen again by 5% following CD Projekt's apology and refund offer.

    Bloomberg analysts have estimated that how quickly CD Projekt Red fixes these bugs will factor into the long-term effects Cyberpunk 2077's release has on the company. "
     
  9. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    :D
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ostarilo se... meni iskreno puca neka stvar :D i za Cyperpunk i za prakticno svaku igru :) a pogotovo mi nije jasan preorder bilo cega...
     
    iPlay, Neso, Haker and 1 other person like this.
  11. Neso

    Neso Komšija

    @NAILS Nisi ti mene shvatio, ti opet po svom sviras. @kolinsb je skopcao poentu stiha, sjedi 4+ :)

    Meni nije jasno kako mozes igrati igru za koju non stop kukas da je bugovita, ne valja A.I, kretanje, policija se spawna ispred igraca itd. Sta tebe onda vuce da nastavljas da igras? Ebe mi se za igru, nije da ih branim, vec mi ti nisi jasan.

    @Zer0 Eto druze ti je igras non stop? Reci nam iskreno da li ti uzivas u ovom naslovu ili te bugovi totalno distanciraju od potencijalnog uzitka?
     
    Zer0 likes this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Bez obzira, dok ja kukam na igru, ti kukas na ove sto kukaju na igru. Vec sam rekao, predji malo side questova a ostavi pricu kada je fiksaju pa vidi sam ;)
     
  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma joj... sta da ti kazem, vidis koliko ljudi po netu pisu svasta, valjda su imali prevelika ocekivanja...otisao sam da pogledam nalosiji review na metacritic-u za PC i kad je covjek rekao da je dizajn los, nemam sta dalje citati. Znaci ja se bavim dizajnom vec 10-15 godina i to sa top klijentima iz cijelog svijeta i kad neko kaze da dizajn grada u igri ne valja, taj stvarno pojma nema. Ovo je najvece dostignuce u open world igrama, arhitektura, kompleksnost grada, vertikalnost grada, cjelokupni dojam...samo po tome igra je revolucionarna i ako ne najbolja. A niko se ne sjeca kad se u GTA nije moglo uci skoro ni u jednu zgradu? Pa je ocjena bila iznad 90.

    Ja sam se prvi dan samo vozao kao sto vecina samo jase u RDR-u 2 i razgledao okolo. Znaci odigrao sam barem 7 sati da nisam odigrao misiju.
    Igra je next gen, graficki prednjaci u ovkiru svega do sad vidjenog kad ide sve na max.

    Sad igram lagano side misije i sve mi je zanimljivo.

    Da nema tih bug-ova i da su poradili na ovome 6 mjeseci ovo bi bio nevidjeni uspjeh.
    Nisu mi stvarno jasni ljudi, niko ne shvata da smo u jeku najvece svjetske globalne pandemije i ekonomske krize, pa nemoguce je bilo raditi zadnjih godinu dana koliko su oni radili tu igru od kuce. Mene cudi da je ovo uopste izaslo...

    Igra ima nekih i vecih mana, naravno da je ai policije los, da sad ne nabrajam, ali ostalo je bas dobro, na kraju krajeva sta ako poprave te neke stvari zbog kojih ljudi toliko po internetu prave haos, sta onda? Onda ce odjednom nekome kome je igra bila katastrofa, biti valjda GOTY, sta li?

    Opet se to svede na to da je svaki reviw ili komentar ovdje licno misljenje, imas ljudi kojima je RDR2 smece i ne mogu da igraju nikako, ja nisam mogao smisliti The Last of Us. Meni je Cyberpunk 2077 najbolja igra koja je izasla u zadnjih 10 godina...
    Definitivno su review-i za PC bili haos dobri, sad kako je krenula kampanja imam osjecaj da je i to uticalo...trenutno je metacritic za PC 87
     
    Last edited: Dec 17, 2020
    xman likes this.
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hajd sve al da je igra next gen, ne, nije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Jesi probao na maksimalnim detaljima?
     
  16. Decerto

    Decerto Komšija

  17. Neso

    Neso Komšija

    Bas je tesko suditi prema YouTube video klipovima. Ja sam isto tako govorio za Metro Exodus i RayTracing. Ma nigdje veze gimmick, isti djavo sa 1080Ti i 2080Ti, dok nisam vidio u zivo maxed out igru :)
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ne sudim prema Youtube-u. Next gen igre idu tek za 3-4 godine, prave next gen igre.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Neso likes this.
  19. Neso

    Neso Komšija

    Pa dobro, na takve igre cemo se nacekati, naravno. Vjerovatno covjek misli da su pomjerili granice, gledajuci na mnoge prosle naslove.

    Eno ti RDR 2, ima dijelova u igri koji su ravni fotorelizmu. Pogotovo oni dijelovi sa poljanama i stijenama. Tesko je zamisliti da moze bolje od onog. Sto se mene tice samo da ubace auta, koji gradic i moze proci za GTA 6 :D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E a sad zamisli igru koja je za RDR2 ono sto je RDR2 za RDR1. :)

    Naravno, tesko je ocekivat bas toliki pomak, tesko da ima vise toliko prostora...


    Sent from my iPhone using Tapatalk