1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma sve, izbacivanje 3.5 jacka, notch, eto sad ovo...

    Fazon slijedit Apple pa makar u losim stvarima.

    Sto onda ne naprave posten SOC ako vec hoce slijedit Apple. :) Ili dobru stabilizaciju videa recimo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Slike su im fantazija. Imaju odlican software ali hardverski ne mozes puno toga uraditi kada su telefoni sve tanji i tanji. Opticka stabilizacija se vise ne spominje kao faktor.

    A pored svega toga, mene i dalje nervira sto su 6.5-7" telefoni a nicemu ne sluzi sto su izduzeni. 19.5:9je beskoristan ratio.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ajdin87
    Tek sam sada vidio tvoj post. Hvala na informacijama. Cekam da prodje Nova i da ga pazarim.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Napravite koju fotku i cijene na otvaranju :D

    Valjda bude fb stranica xiaomi bih shop

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kako mislis beskoristan ratio?
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vjerovatno jer video ne stane u full screen, koja je onda poenta, da vidis vise teksta u chatu
     
    Haker likes this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo to, za video dobiješ 5,5" za chat je baš potrebno toliki ekran.

    Ne znam za vas ali ja na mobu pogledam samo neki kratki video ako je u nekoj vijesti ili tako nešto, gledati YouTube ili filmove na telefonu nema mi nikakvog smisla

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Poenta je da manje scrollas

    Btw. I ja na mobu vrlo nalo videa gledam...ono nesto usput od par sekundi ili minuta

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma ja gledam cesto YT ali ne ispuni ekran, pa je samo bespotrebno veci ekran, tezi mob.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja licno ne vidim nikakvu korist u izduženom ekranu. Razlog izbacivanja 16:9 formata je taj sto ga je tesko cuvati. Jedan od zadnjih je mozda onaj xiaomi x4 kako se vec zove.

    Video i slike ni sa kamere ni na webu nisu u tom formatu a opet 90% toga gledas horizontalno dok skrolas pa bi širi telefon imao vise smisal. Opet bi stalo isto teksta. Cak bi imao veci benifit da je tastatura šira.

    To je marketing. Ekrani imajui vecu dijagonalu, dobijemo visoćiji telefon na papiru, ali ne znaci da ima vecu povrsinu. Samo mi smeta kada ga stavim u djep.

    Trenutni A40 je 6", 144.4 x 69.2 x 7.9 mm sa 437 ppi i mislim da bi savršen bio da je ekran 16:9, da dobije malo na širini. Ali takav ne postoji. Sada je sve 6.5" (157.8 x 74.2) i vec postaje problem sa hendlanjem.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Trenutno koristim Huawei mate 9 i fantazija koliko je ovaj omjer bolji. Prije toga sam imao nekoliko ovih užih telefona. Prije mate 9 nosio Samsung s8, 5.8 dijagonala a ovaj 5.9 ali je baš osjetno veći telefon zbog omjera.
     
    NAILS likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    To je to. Ja bih takav nosao, 6" 16:9.
     
    Reventon likes this.
  15. FearLess

    FearLess Aktivista

    Eto punjac se moze uzeti ako si ekoloski neosvjesten za dzabe :D
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Haha jao cirkusa i drame sa xiaomijem i punjacima
    Ovo je bio probni balon pa ako prodje,prodje ali definitivno najkasnije od slijedece godine niko nece isporucivati punjac u pakovanju.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. iPlay

    iPlay Komšija

    Ne bi me iznenadilo da za 5 godina pređemo skroz na Wireless battery charger.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cuj za 5 godina, ja 2013. bezicno punio telefon.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imaš li USB priključak na televizoru, konzoli, kompjuteru, laptopu, modemu? Imaš?! Ne treba ti punjač onda. :D
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja već ne znam šta ću kad budem htio mijenjati jer mi se ne prelazi na drugi omjer.