Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma gore iznad si napisao :"Kako jedan ovdje rece: "Sta ako je poprave". Mislim, wtf."
    Nije 1 rece nego 0 rece.
    Prozivam te malo kao ti mene, zar treba objasnjenje : )
     
    NAILS likes this.
  2. Zer0

    Zer0 Aktivista

    P.S. Igra je haos! 13 miliona do sad unatoc svim tim problemima.
    Pa God of War se do sad @Vedo nije prodao toliko :)
    Znam da Vedo voli GOW i Witchera, ko zna hoce li mu se CP 2077 svidjeti.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    @Neso yebem mu selo probaj igru. Plašim se da ces se rastopiti cekajuci a vidim da si najvise zagrijan :)

    Jel ono nemas trenutno PC ili cekas konzolu, zaboravio sam ? Ovo sto je do sada problem, ostat ce sigurno jos dugo tak oda ne vrijedi cekati. Sa tehničke strane trenudno dobro ide. Nikakve zamjerke licno nemam. A neces valjda cekati ljeto :D
     
    Zer0 likes this.
  4. Zer0

    Zer0 Aktivista

    @Neso ma mozda je best buy PS5 ali kad dobro padne cijena, najvise se dobije za ulozeni novac...ja nisam znao da covjek toliko brani igru, a da nije probao jos :)
    To je simpaticno skroz.

    P.S. apsolutno nista lose ne mislim, da se ne bi protumacilo pogresno.
     
    Last edited: Dec 23, 2020
  5. Neso

    Neso Komšija

    Necu jos, cekam prikladnu platformu. Za PS5 ne dam lovu skalperima, ni za PC hardware isto tako. Ja sam tvrdoglav lik, cim osjetim bullshit business, ja popizdim. Gledam ba na marketima, 2080ti jos uvijek oko 800 dolara. Pa da nikad nista ne kupim, ne dam im kes. Stvarno mogu priustiti bilo kakav hardware, ali ako nece biti store price, ne dam im iz principa. Gdje cu “Johnu” dopustit da me sanerise :D Nisu oni bili kod mene u Sarajevu na carsiji ha ja cuj ;)

    Btw. poklonio sam PS4 jucer jednom malcu, tako da sam sada bez icega haha :D Nakupovao sam se onih djecijih igri kamaru i instalirao mu. Sretno dijete, meni srce puno. Svakako sam presao sve ekskluzive, ne treba mi vise. Draze mi je neko dijete usreciti i potrositi love na igre, nego klosarima placati premium. Naopak sam ja insan, kod mene ti je sve princip.
     
    senad_986, aNaToMiC !, Qler and 5 others like this.
  6. Esh

    Esh HWB

  7. nFare

    nFare Komšija

    Vjerovatno igra ima svojih dobrih strana, dizajna, i možda ok gameplay ako ptatiš samo glavnu priču i igraš linearno ali sad gledam ovaj video


    Pa ne znam šta bih rekao stvarno, karmagedon je imao napredniju fiziku i damage level, prelaziš preko lika autom 3 puta on ustaje i bježi, mrtva usta govore, fizika okruženja...
    Ova tema otvorena 2012 i ovo je krajnji rezultat?
    Ovo je najmanje još godinu daleko od izdavanja, šteta stvarno, ideje, lošeg menadžmenta i izvedbe na kraju.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kolika rasprava, a 2 covjeka na forumu zapravo probala igru :D
     
    Esh likes this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kolika uopste rasprava za jednu igru, nije vrijedna toliko paznje. Za sve je kriv hajp :)
     
  10. senad_986

    senad_986 Komšija

    Oko 40 sati sam u igri, mislim da nisam ni trećinu glavnih questova odradio - meni je igra fantastična, a igram je na PS4. Doduše, aktivnosti mimo questova mi nisu bitni, štaviše volio bih da nije sandbox, već da je poput Witchera 2 s velikim zatvorenim levelima, tako da možda u tome leži moj dojam o igri, ali onda ne bi prodali 13m u 10 dana, već jedno 3 puta manje, a tu dolazimo do problema lažnog oglašavanja igre - CDPR je kod mene definitivno zbog ovog izgubio povjerenje, unatoč činjenici da su dostavili izvrsnu igru. Jednostavno su morali pričekati bar 6 mjeseci s lansiranjem. GTA i RDR igre igram od misije do misije, jedino sam u trećem Witcheru lutao svijetom, jer mi je taj setting i svijet djelovao opuštajuće, a ne jer je natrpan suvislim aktivnostima.

    U kojem smislu se ljudi žale da je svijet Cyberpunka sterilan? Po pitanju atmosfere i dizajna baš nije - setting je pogođen, za moj ukus bi bilo bolje da je mračniji, ali i ovako je fenomenalan. Sterilan u smislu nedostatka aktivnosti poput frizera, tattoo studija, nemogućnosti kuglanja s rođakom iz domovine? U tom slučaju i više nego sterilan.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Sterilan jer nije dinamicki. Nije interaktivan. Svijet uopste ne reaguje na tebe. Recimo NPC koji ne moze da zaobidje prepreku. Ili zvekne u nju ili stoji. Baš kao na šinama.

    Isto je i u misijama. Ako recimo stoji nesto na putanji kuda treba da prodje NPC, ili ce isti zaglaviti ili ce se sve ubagovati. Ali nemaju nikakav AI napisan. NPC-evi su mrtvi. Zato nestaju kada se okrenes jer su tu kao paravan a ne dio svijeta kao u drugim open world igrama.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo svjez primjer iz RDR2. Jasem s jednim NPC i za vrijeme toga ide i dijalog. Npc se izgubi iza mene i kad me opet stigne nastavlja govoriti “as I was saying...” pa bukvalno nastavlja tamo gdje je bio.

    Ili, poginuli konj, ubrzo vidis skupljaju se lesinari. To su sitnice, al puno znace.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    GOW je najbolja igra koju sam ikada igrao. Tek sam na 18% .
    RDR2 je takodje remek djelo i nju igram pomalo.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To sam u Unchartedu prvi put vidio, da se razgovor nastavi i to sad ima u prakticno svakoj igri od Sony-a. Kad je nesto dobro, nije sramota kopirat.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    GOW je brutalna igra u svakom smislu, po meni najbolja PS4 igra.

    Jedva cekam nastavak.

    funfact: 2010-te RDR1 je uzeo goty-a GOW-u. 2018-te je GOW uzeo goty-a RDR2.
     
  16. xman

    xman Komšija

    Ja sam ga malo igrao(cekam da uzmem gpu u 4k da igram:D) i primjetio sam da ako se udaljis ili se dijalog nastavi kada te npc stigne tj taj slucaj sto si naveo,ili nastavi pricati samo znatno glasnije. Bukvalno su voice actori dva puta isti text izgovarali jer se mislilo na to.
    Inace nisu normalni sa detaljima.
    Vidio sam i borbu dva jelena gdje se zapetljase rogovima dok u 2077 pricaju npc koje si ubio...
    Cupa to iz igre i iskustva.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mozes ovako lagati. CDPR se spustio nize od EA:

    In hindsight, the craziest declarations probably came on a Nov. 25 call. Per the suit, with two weeks left to go until the game’s release, Kicinski said that the company believed “the game is performing great on every platform.” When asked about bugs, Kicinski acknowledged that there were some, but they were minimal enough not to get noticed by players.

    “[T]he current version, which will be released in November, will be playable from the beginning when next-gen consoles are released,” Kicinski said, per the suit. “[Y]ou will be able to play the current-gen version on next-gen from day 1.”

    Again, he was wrong.

    According to the suit, the lies began on Jan. 16, when CDPR released a statement announcing that Cyberpunk 2077 was “complete and playable.” However, the release date would be moved from April 17 to Sept. 7 because the company “needed more time to finish playtesting, fixing and polishing.”

    "On Thursday, the Rosen Law Firm filed a class action lawsuit in the central California district court on behalf of investor Andrew Trampe and others who bought CDPR securities—for example, stock—between Jan. 16 and Dec. 17 of this year. The company, joint CEO Adam Kicinski, CFO Piotr Nielubowicz, and vice president of business development Michał Nowakowski are all named as defendants. The firm alleges that the company either willfully omitted information and lied about the game’s development or acted with “reckless disregard for the truth,” which consequently inflated the market price of those securities."

    https://gizmodo.com/class-action-la...eting&utm_campaign=dlvrit&utm_content=gizmodo
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. igor.g

    igor.g Komšija



    :D:D:D
     
    FearLess likes this.
  20. senad_986

    senad_986 Komšija

    "Several analysts told Forbes that the expectation was for CD Projekt Red to alternate releases of a new Cyberpunk and a Witcher game every two-and-a-half years, with revenue-generating downloadable content (extra playable stories priced around $20) sandwiched in between. With the extra time now needed to fix the problems with Cyberpunk 2077—and to avoid making the same mistake again with the next release—that calendar has likely been abandoned."

    www.forbes.com/sites/daviddawkins/2020/12/20/meet-the-mysterious-former-billionaire-behind-the-video-game-disaster-cyberpunk-2077/