1. iPlay

    iPlay Komšija

    Hm, svašta. Da nije neki bug? Vjerujem da si gledao recenzije. Kod mene je AMOLED i slika je top. Crna je crna, a bijela bijela. Boje isto jako solidne. Supruga ima Redmi Note 8 koji ima LED ekran i znam razliku.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozda jeste bug. Imaju oni skriveni meni za displej ali nema efekta sta god da kliknem:

    [​IMG]

    Gledao sam recenzije i nije se niko zalio.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Kao da sam ja pisao, na mom mi9t amoled se drastično razlikuje od redmi note 8 kod supruge.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Probaj tražiti zamijenu od M:Tel-a. Reci da ne valja display. Ili da ti je naći nekoga ko ima isti Phone pa uporediti.
     
  5. dino31

    dino31 Aktivista

    Kod mene je bio Note 10 Pro i ekran je bio fantastican.Cak bolji nego na 9T pro ili Samsung Note 10 lite.
     
  6. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja evo sad kod sebe gledam i nemam nijedan problem koji si naveo, cak i u ovome sto si pokazao uredno dve mogu mijenjati i promjene su vrlo jasne i vidljive. Ja bih reklamirao, uostalom, odi kod njih i trazi da ti daju drugi/pokazni uredjaj pa da uporedis sa svojim.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Mogu ja njega predati samo da ide na servis ali naravno, nece se nista desiti. Uredjaja nemaju. Ja sam se kontao da li da ga uopste uizmem jer je skup ali mi cura ostavi po strani i kaze ako se predomislim da dodjem. Bio je jedan jedini. Meni sacuvala. Puko red, ljudi uzimaju telefone kao da su free. Poslije uzmem, reko nemam cse sta razmišljati.

    Nema sanse da ja njima tamo objasnim sta meni smeta tako da, neka stoji. Nema veze.

    Samo nisam skontao, Ajdin87 to kada podesavas u ovim Advanced Settings, vidi se promjena na ekranu? Jer i kada gledam neki demo na YT, nista se ne desava i nema promjena. Zaboravih sinoc pogledati na Redmi 9.

    Ako moze neko da jos probam, ta se opcija ovdje inace nalazi:

    [​IMG]
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Svaka vama cast sto vidite te razlike u ekranima, meni sve isto. Na poslu ih ima sa Samsung S i A serijom, LG, Xiaomi, Huawei, meni sve isto, telefon ko telefon. Jedino ne volim kad je slab na suncu, da se bas nista ne vidi, ostalo mi nije bitno.
     
    NAILS likes this.
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    @NAILS Možda neće ništa promijeniti, a da probaš uraditi Factory reset?
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Probaop sam. Isto je. Sasvim je moguce da je do softverskog podesavanja. Ali nema nigdje kalibracija ekrana. Ove postavke u advanced settings izgledaju ono sto meni treba, ali ne rade. Volio bih da neko proba sa M11 ili 12. Kod mene je 12.0.2.

    Mislim da sam nasao neku aplikaciju na xda ali treba root. Neda mi se više zezati sa flešovanjem. Dosta od mene 10god.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A da udjes u developer meni i pokusas tamo vidjeti ima li kakvih naprednijih podesavanja?
    Tamo bude svega za dodatna podesavanja i promjene.

    A najbolje bi bilo ako mozes uporediti svoj sa jos jeenim istim uredjajem,da vidis da li je na oba identican problem

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Odmah sam aktivirao dev mod ali nema nista za ekran. Mozda samo testiranje. Da uporedim ekrane, morao bih staviti istu sliku. Ali ne mozes otici u neki mob shop i radit to dok nikoga ne znam da ovaj nosa.
     
  13. iPlay

    iPlay Komšija

    A da odeš u Mi Shop u Ferhadiju i pogledaš, uporediš? Pitaš za savijet?
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako budem isao do SA, navratit cu. Pomalo se navikavam, nema veze :)

    Inace cackam od jucer i baterija tek na 65%. Trajat ce ona meni 7 dana.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma nema tu puno mudrovanja, ekran je takav kakav je, vremenom naviknes ili mijenjas telefon.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam se igrao malo u mediamarktu s tim xiaomijem nedavno i taj Edge ekran mi je baš bezveze al eto kažes kad nalegne maskica ne osjeti se. Inače odličan fon samo ne znam šta je bestbuy on ili poco x3?
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam još na Mi 9t evo godina i po gotov.
    Ne urekao ga dobro me služi :D

    Nisam ga ni formatirao do sad, amoled dobar, a ona pop up kamera još radi kao da je nova.

    Valjda izguram sa njim do kraja godine pa cemo vidjeti šta Xiaomi nudi.

    500-600km plafon

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    iPlay and dams82 like this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad bih ti rekao da su slicni samo sto Note 10 Lite ima AMOLED sto je velika prednost, but what the fuck do I know :lol

    Ako nisi, pogledaj poco x3 sa 120Hz efektom i skontaj sta ti je bolje. Trosi vise bateriju ali su 120Hz ekrani meni pravo cool. Dugacijije odmah iskustvo.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Meni u oktobru bila godina, ne pamtim kad sam imao mob više od godinu, a da nemam želju za novim. Svakom novom nađem manu, gledam mi 10 lite sve super, ali mala baterija. Većina su preveliki, znam da se čovjek navikne, ali može li se džep naviknut ako ne može stat .
    Ove sa lcd izbjegavam gledat, ne ide mi se sa amoled na lcd. A popup isto gotiva, nema rupe ili kapljice... Poco f2 Pro ima popup, ali je ogroman, 218grama,ne znam treba li dozvola mupa za njega

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. mirseth

    mirseth Aktivista

    Samsung galaxy note 10 lite ili poco x3 za 150 KM manje ?

    Sent from my SM-T290 using Tapatalk