1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma Poco X3 bez razmisljanja.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De ti vidi galaxy s10 lite. To je stroj od telefona. Obavezno dolazi sa SD cipsetom ima top bateriju i odlicne kamere.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Aldiin likes this.
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    I od mene preporuka, stvarno dobar i kompaktan uredjaj.
     
    Stormbringer likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    S10 kakav crni poco

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ima i žuti poco
    Za s10 lite bi mogao biti poco f2 Pro konkurent, a nikako x3...


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 7, 2021
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako sam razumio on spominje Samsung Note 10 lite ne S10 lite. Nema u njemu SD nego exynos, X3 je bolji telefon od ta dva.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znam ja sta on spominje. Al znam i sta mu govorim. Za iste se pare mogu naci a s10 lite je top.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ima za iste pare onda u svakom slucaju neka pogleda, bolji je od dva koja on trazi.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    U to me i jeste fora, 150KM je jeftiniji kako je napisao. Nisu bas isto para.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Treba citat precizno da bi se shvatila poenta.

    Isto para su s10ite i note10lite a poko je jeftiniji 150km a s10lite je toliko bolji od note10lite da ga vrijedi platiti i skuplje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    selvin and NAILS like this.
  11. mirseth

    mirseth Aktivista

    S10e, S10 lite i note 10 lite su svi polovni sa vazecim garancijama i cijenama od 650-700 KM dok se poco x3 moze naci nov za 500-550 KM.
    Dilema je novo vs polovno, samsung vs kinez plus 150 KM vise u dzepu.
    U krajnjem slucaju u tom cjenovnom rangu samsunga se moze naci i poco F2, huawei mate 20 pro, p30, iphone 8 itd... sve odlicni mobiteli pa je izbor mozda jos tezi ako budem isao na cijenu 650-700 KM.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nov s10 lite u univerzalnom je 710 km i cimi mi se jedini samsung koji se moze kupiti sa SD chipsetom. Ja ne bih gledao dalje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. mirseth

    mirseth Aktivista

    Mobitel jeste nov al ta njihova garancija realno nista ne vrijedi.
    Evo nasao sam na oglasima s10 lite sa 2 godine DOMOD garancije, njih prihvata ovlasteni servis u Sarajevu, za 700 KM. Mislim da je to fina ponuda.

    Sent from my SM-T290 using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 7, 2021
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam zahtjevan korisnik. Najvise pozivi i poruke te kamera. I nekog mog cackanja kroz 24h, ovo ce biti 20% po danu sto je meni fantazija:

    [​IMG]
    note 10 lite

    Mislim da je Forza govorio kako su google servisi stalno u vrhu, pa tako evo i ovdje. Vise nego viber pozivi i poruke i ostale stvari. Ali nema veze kada se ima ovako velika baterija, neka rendaju sta hoce :) Ja prezadovoljan.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Odlicno jasta nego.

    Ja sam na zalost otkrio s10lite kad sam vec kupio s20+ i zaplakao ko nikada. Na kraju sam zavrsio na iPhoneu al da sam kupio hajmoreci flagship klasu samsunga sa SD chipsetom sigirno bi tu i ostao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    To je prelose. Nesto ti trosi puno baterije u pozadini
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo nakon tacno 24h od punjenja, onscreen je nesto preko 50min i brightnes je na nekih 95%. Ostalo 80% baterije. Ne znam kako bi baterija duze trajala. Pola od toga bi na standby potrosio.

    Mada onscreen nije relevantan jer je ugasen ekran kada pricas. Kako rekoh, najvise to meni ode u razgovore.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni je adblock koristio najvise bateriju al eto ispade to je normalno. Mozda ti skida neke apps u pozadini?
    Jucer skoro 13h vozio upaljena navigacija i muzika preko BT doduse mobile net iskljucen baterija ostala na 15%.
    Ja sam kontao uzeti sta bolje od ovog redmi 8 posto ima zrnast display i u nekim situacijama fali mu rama posto imam nekoliko apps koje mi moraju u pozadini uvijek raditi pa kad je heavy usage kao da je pc pa da swapa ram sa hdd recimo messenger se ponovo ucitava i nove poruke iako je radio u pozadini. Ali toliko sam zadovoljan ovim uredjajem das malo para i nemas ocekivanja ali opet sacekat cu jos koji mjesec da ovaj bar imam godinu dana i pazarit neki sajomi za 200 eur.

    Neki dan uzeo da se igram s20 od jarana beton telefon ali i on kaze baterija mu ne moze izdrzati dan posto ga koristi za posao stalno net mail mobilni office itd. Meni ono 120Hz ok ali nista revolucionarno i zivota mi ne vrijedi telefon 4-5 vise od mog jeftinog sajomija da ga jbes. Mene bi pojelo das 700 eur za telefon platis vise od amera i kineza a dobijes osakacenu verziju. Ja sam mogao dobiti s10+ 1tb 12gb ram za 10 eur vise pretplata ali sa sugavim exynosom i nisam htio iz principa.
    Mislim da je danas sve preko 200 eur bacanje para na telefon za nekog prosjecnog korisnika.
     
    kolinsb likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Moze biti. Ima stalno nekih update-a kako je telefon kupljen. A mislim da je tebi prioritet baterija tako da samsung definitivno otpada. Uzmi sta god ima preko 5000mAh.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imas i Samsunge sa 5000mAh baterijama... :)