AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Kuciste jeste kompaktno, ali vidim da ljudi sa 360mm vodenim i vecim kucistima imaju iste temperature ili malo nize sto je razumno. Ali internet je prepun prituzbi za 5800X, jednostavno je hot chip.
    https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-5800x/20.html
    8C veca temp od 5900X na stock postavkama u blenderu, open test sa noctua U14S.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znaci ovo kod mene je sve OK :)
     
    iPlay likes this.
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Pogledaj ovaj video, Minuta 7:50. Stresstest sa 3950X je 93°C. Mislim da je 140mm slabo za njega. Za 3950X momak kaže da je preporuka 280mm.

     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Za 3950x razumijem i zasto, duplo vise korova i threadova od onoga sto ja trenutno hladim...
    Upravo testiram 1.25V 4.4GHz all core, za sad ne ide iznad 83C.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
     
  5. Triforce

    Triforce Aktivista

    Temperature su u pet deka svima, razlika je u performansama :D Tako radi proc
     
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    Kolike su temp. u Idle modu i igrama ili ako radiš rendering?
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Evo sad izrendao novi video:
    All core 4.5 1.3V render time 6:33 max temp 93C
    All core 4.4 1.25V render time 6:44 max temp 82C
    Curve optimizer negative -30 za all cores, boost do 4.9 render time 6:38 max temp 91C




    Sent from my HD1903 using Tapatalk
     
  8. iPlay

    iPlay Komšija

    Probaj sa otvorenim kućištem, ako temp. budu niže (a hoće) rekao sam ti do čega je.

    Mislim da sa 1.25V nemaš brige.
    Pogledaj statement AMD-a.

    "Yes. I want to be clear with everyone that AMD views temps up to 90C (5800X/5900X/5950X) and 95C (5600X) as typical and by design for full load conditions. Having a higher maximum temperature supported by the silicon and firmware allows the CPU to pursue higher and longer boost performance before the algorithm pulls back for thermal reasons," Hallock said.

    https://www.reddit.com/r/Amd/commen...rmal/?utm_medium=android_app&utm_source=share
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ako je by design onda neka przi dok se boje ne rastope :)
    Vjerovatno gustina ovde igra ulogu, 7nm i bruka tranzistora na visokim taktovima...
    Kako god, ja sam prezadovoljan sa performansama.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Samo prži, nije sapun. :D
     
    p4ja likes this.
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    140mm clc je smece,nije mi bitno koji je proizvodjac. Prove me wrong. To su kuleri za low-mid end procesore koji ce biti drzani na stock voltazi bez overclocka. Nije da imas puno opcija kada je u pitanju tako malo kuciste,ali ja svoj noctua nhd14 kuler ne bi mijenjao ni za 280mm clc.
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ma sve jasno, htio sam bas ovaj format i ovo kuciste, trenutno CoD warzone:
    [​IMG]

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    CLC ima svoje prednosti jer ti ventilatori na njemu ujedno sluze i za kompletno kuciste, ja tako imam dva ventilatora manje nego sa Noctuom npr.. A nije bas ni da je 280mm AIO los.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  15. iPlay

    iPlay Komšija

    S tim da je kompaktno kućište, ovo je lampa u COD:WZ. Temp. pri rendanju je malo veća temp, ali nemaš brige.
     
  16. Soviet

    Soviet Aktivista

    Meni sa 3600XT stock predje 80 stepeni na AiO 120 hladnjaku
     
  17. iPlay

    iPlay Komšija

    Sa mojom konfiguracijom iz potpisa, nakon 15 min. Prime95 testa, temp. se stabilizuje na 68,5°C. OC temp na 4.1 GHz sve jezgre @ 1.275V bude cca. 78°C.
     
  18. p4ja

    p4ja Komšija

    Kakve ce ljeti biti? Fini tosteri mali nema sta :D
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas me zanima kakav ce bit Zen 4, i prelaz na DDR5 nakon toga...
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Aaaaa, zato su na zimu izdali...
     
    p4ja and Qler like this.