Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja cak nisam ni imao neku zelju da je igram. Sto se mene tice, bila - ne bila.
     
    Reventon likes this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vala bas, ja sam se prestao hajpati na igre od kako je BF serijal krenuo nizbrdo.
     
    NAILS likes this.
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Reventon
    Ne znam zasto ali se sjetih kada smo ti i ja na Caspianu igrali zajedno u tenku. Ti gunner, fiksas me a nismo imali nikakvu audio komunikaciju. Pa smo opet nekako deverali. E pa sad je tome nepunih deset godina.

    [​IMG]

    Ne znam sta se CDPR ima braniti kako daju refund, zabranili bilo kakav gameplay video prije prodaje. Krili PS4/xbone performanse ko zmija noge. Svi ovi klipovi i PR izjave su kreirani prije izlaska igre.

    Ovo je sve planirani damage control. Sve su izjave pazljivo kreirane od tima dvokata. Jer ako kozu bilo sta u kontekstu "znali smo..", mozes ih kao kupac direktno tužiti. Onaj video na prosloj stranici od pola sata, ili koliko vec, je art peace.

    Baš je jucer ponovo upalio. Jedna misija kada se sastanem sa Jackiem pa ja parkiram auto pored ceste. A on zavrsi razgovarati sa mnog pa direktno, prvo prodje kroz mene, pa onda prodje kroz moje auto. Gasi.
     
    Reventon likes this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sjecam se, ja vazda bio noob, al da je toliko proslo vremena, covjece. Doduse curica mi skoro napuni 7 godina a i to ne znam kad prije prodje :)

    Ja cu sa CP2077 sacekati dok je ne popeglaju, tamo nekad na ljeto.
     
    NAILS likes this.
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nisu oni ponudili povrat nego su svalili taj teret na druge. Samo rekli trazite povrat od sonija i mikrosofta a bez da se konsulturaju sa njima. Sto mislis sto im je sony uklonio igru skroz sa svoje platforme.
     
  6. senad_986

    senad_986 Komšija

    @Patton2410 Uh, nisam to znao, šupački potez baš - da se poprave u očima kupaca i javnosti, ali preko tuđih leđa. Što više informacija dolazi, to se više vidi da je ovo, izgleda, potpuno planski urađeno - znali su da igra nije ni blizu spremna za izlazak, ali su je svejedno pustili u prodaju, izvagali da im se više isplati popušiti gnjev javnosti, ali uzeti ogromne pare, izvinjavati i pravdati se kasnije. Ovo što je uslijedilo je kontrola štete.
     
  7. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Mene ovo pravo podsjeća na Trine 3. Slična situacija, iako ne ovako loša, bila je prije nekoliko godina. Ne znam koliko se ko sjeća, međutim i to je bilo pola igre, tonu obećanih stvari, nedovršena priča, etc etc, još su dobili i neke državne grantove i slično da bi nastavili razvoj pa izdaše igru koja ni na šta nije ličila. Doduše CP2077 je u daleko gorem stanju i možda je čak i loša usporedba?
    Prodana Alpha verzija igre pod final i to je to, bez puno pameti. Crowdfunding za naivne. Fino je Totalbiscuit govorio - nikada nemojte raditi preorder.
    Što se CDPR-a tiče, ovo je očito bilo: zavalili se, zatrebale pare pa daj šta daš - old gen konzole, next gen konzole i PC -> eto im 13 000 000 prodanih kopija. Njima dobro, nadoknaditi će gubitke, nastaviti razvoj i sve će se ovo zaboraviti kroz par godina jer gameri su inače kratke pameti - da nisu, ne bi danas imali DLCove, četverosatne SP kampanje, SC2 iz tri dijela, itd...

    Halalite što upadam k'o padobranac.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Cuj samo rekli trazite povrat od Microsofta i Sonya? :) Pa nisu Sony i Microsoft iz svog dzepa dali. Logicno da su samo vraćene pare koje su kupci dali. A i to su pare od CDPR-a svakako, barem većina. Naravno da će svalit na njih, jer kupci nisu kupovali od CDPR-a direktno nit oni imaju sta sa prodajom. Isto vrijedi i za Steam. U saradnji sa CDPR-om su svi selleri produzili rok za refund. Otkud ta info da je bez konsultacije?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    On to valjda zakljucuje na osnovu toga sto je igra povucena sa store-a, pa naravno da ce bit povucena. Nadajmo se da ce ovo biti lekcija nekima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nije tu nista logicno ako znas da Sony ni nema refund sistem za igre koje si pokrenuo. Onda je CDPR ponudio refunds svima, pa i onima koji imaju desetine sati, a da nije sa Sonijem nista dogovorio. Ljudi trazili refunds od Sonya koji nije ni upucen u to. I naravno da odbijaju i Soniju iz dzepa i vjerovatno nije malo znajuci koliko druge radnje uzimaju %.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    "The studio confirmed the second lawsuit in a regulatory announcement released late last week. CD Projekt didn't detail the specifics of the claim but said that "the content of the claim, including its subject and scope," is the same as the one filed in December. That lawsuit, according to a press release from The Rosen Law Firm, alleges that CD Projekt "made false and/or misleading statements" about Cyberpunk 2077, and failed to disclose that it "was virtually unplayable on the current-generation Xbox or PlayStation systems due to an enormous number of bugs."
    https://www.pcgamer.com/cd-projekt-...EYy5c8fD96mbTOZ6f0YcWgykIuHnE-3bu04oKXznktZ5A




    The Management Board of CD PROJEKT S.A. with a registered office in Warsaw (hereinafter referred to as “the Company”) hereby announces that it received confirmation from a law firm cooperating with the Company that a second civil class action lawsuit had been filed in the United States District Court for the Central District of California by a law firm acting on behalf of a group of holders of securities traded in the USA under the ticker symbols “OTGLY” and “OTGLF” and based on Company shares. The content of the claim, including its subject and scope, is the same as the one disclosed by the Company in Current Report 68/2020 of 25 December 2020.

    https://www.cdprojekt.com/en/investors/regulatory-announcements/current-report-no-4-2021/
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kad je CDPR rekao javite se Sonyju za refunds, Sony na pocetku odbio davati refunds. Sony nikad ne vraca pare, i ne skidaju igre sa radnje svoje. Ja se barem ne sjecam da su ikad i jednu igru uklonili jer je bila neigriva. Evo ja ovih dana igrao 'Vigor'. Igra pravi takve crashove na PS4 da je skoro ne igriva. Ima takav bug da ti zna baciti PS u safe mod, ili je resetuje iz vedra neba. Ja je prestao igrat jer necu da mi crkne PS4.

    Ima clanaka koliko hoce, i veliki YTuberi su isto prenosili: "On top of that, as part of its apology, CD Projekt Red put the burden of refunds on Sony and Microsoft. The studio told customers to ask those companies to return the game. But this is not something CDPR discussed or arranged with Sony or Microsoft, according to its emergency call with investors on Tuesday. Many people are reporting that Sony is denying refunds. Once again, in an effort to take heat off of its game, CDPR looks like it’s putting one of its partners into the crosshairs."

    https://venturebeat.com/2020/12/16/... top of that, as,companies to return the game.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da i ovi iz Telemacha nisu sebi uzeli kakvog "struĆnjaka" iz CDPR-a ,jer je haman pa identicna strategija :D

    p.s
    sorry za OT,morao sam :D
     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Here is a workaround 1.1 fix:

    Cyberpunk 2077 Patch 1.1 Breaks the Game

    The first big patch for Cyberpunk 2077 was released late last week and brought with it a host of bug fixes and stability improvements. However, as Eurogamer reports, Patch 1.1 also managed to introduce a new bug that prevents the main story from progressing.

    CD Projekt is aware of this bug and has detailed a workaround, but it does require an earlier game save. Here's the steps:

    1. Load a gamesave before Takemura and V leave Wakako's office.

    2. Finish the conversation with Takemura outside the office right away

    3. Right after the finished conversation and when the quest was updated, skip 23h.

    4. See if the holocall triggers and the dialogue with Takemura starts
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    Ljudi digli MVP na potpuno novi nivo, sa 13 miliona testera, treba im kapu skinuti. :D
     
    Stevie_Ray, iPlay and NAILS like this.
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I to testeri koji ti plate da testiraju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    nFare likes this.
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

    Počeo igrati Last of Us 2, upalim Cyberpunk da vidim jesu li šta popravili sa 1.1 verzijom... Ljudi moji, tek sad vidim koliko ovo loše radi kad pređem sa savršeno ispolirane igre na early access igru. Sestrin mali igra na PC-u i vidio kod mene na PS4 - kaže, ma ne bih ti ja ovo mogao igrati.

    Btw, Part 2 je fantastično počeo, vidjet ćemo kako će se priča odvijati dalje.
     
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    pa i na pcu je ocaj zamisli tek na ps4...cyberpunk cu poigrat mozda sljedece godine,dok moderi ne urade svoj posao i cdpr ne izbaci 200 patcheva.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Oni sada rade na DLC-ovima i multiplayeru. A ne primarno na peglanju. Ovakvim tempom kao do sada, nece njima biti dosta ni 3 godine patchovanja.