1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma to kazem za ove starce iznad :D Na Samsungu radi uredno.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Je te opcije ni nemam. Samo ON/OFF. Optimization je ukljucen u dev modu.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hoce zena da mijenja RN5, mislio sam da ide na Redmi Note 9S 4/64GB. Budzet 400-450KM. Vidio sam taj model Genelecu 430KM sa 2 god. garancije. Odgovarao bi i Poco X3 al mislim da je skuplji.

    Kad se ocekuje Redmi Note 10 serija, hoce li biti ove godine?
     
    dams82 likes this.
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Za taj novac možeš dobiti sličan phone sa 6 GB rama. Mislim da 4 GB postaje već malo. Savjet, idi na 6 GB.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidjet cemo i taj model 6/128GB, mada nije zahtjevna a ima i 64GB mem. karticu.
     
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    Čačkao sam malo ovaj Galaxy A51 (8/128 GB) što sam supruzi uzeo. Kao što sam već napisao, deaktivirao sam onaj Digital Wellbeing (što savjetujem svima na svkaom androidu da deaktiviraju).

    Nisam primjetio da A51 nešto trza, fluidno radi. Poredeći sa mojim Mi 9 Lite (Snapdragon 710, 6/64GB), Galaxy A51 (Exyno 9611, 8/128GB) je bara-bara. Kamera je (kada se zoomira slika) malo bolja kod Mi telefona, ali su nijanse. Mislim da je ok deal za 450 KM novoupakovanu verziju 8/128 GB sa godinu dana garancije dobiti.


    [​IMG]

    Ja sam uvijek za opciju platiti malo više i dobiti jaču verziju. Ja sam za godinu već napunio 64 GB sa slikama i video sadržajima. Moram prebacivati na PC.
    Pogotovo kada Google ukine 1 juna ukine Unlimited Photo Sync opciju.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Poco x3 odlican zadovoljan sam 120Hz gotivno bas osjetan upgrade u odnosu na Redmi 8. Lose dodje pun bloatwarea ali uz XiaomiADBFastbootTools rijesi se to za cas. Baterija treba jos vremena ali danas na poslu 9h bio cackao vazda dosao kuci preko 50% normalno na 120Hz. Skinuo gcam fotografije su dobre i bolje od starog redmi. Jedino zao ostane sto sam se zajebao pa uzeh 64GB verziju ali za 270KM koliko me izasao brutala telefon.
     
    kolinsb and iPlay like this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod nas je duplo toliko za Poco X3 :)
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    Jucer kupljen Mi 10T za 680 KM i u ovih dan korištenja super telefon, zamijenio je vec stari Galaxy S8 kojem je usput i staklo ekrana puklo tako da se upgrade osjeti itekako.

    Jedina mala zamjerka je izbocina za kameru, i sa silikonskim okvorim koji je dosao uz telefon se itekako primjeti a bez njega strsi pa jedno 2-3mm iz kucista ali navicu se vec i na to.

    Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  10. mirseth

    mirseth Aktivista

    Gdje si ga nasao po toj cijeni ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako ti je sta utjeha, kamera strsi kod vecine telefona danas. Neka je sa srecom.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    To ti pricaj za svoj telefon :D

    [​IMG]

    Šalu na stranu, i ja sam se iznenadio sto je kamera flat na note 10 lite. Jos se sa zaštitom sakrije.
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    Momak iz BL prodavao, otisao prije 3 noci u Sarajevo i gdje je god bio po cijeni od 730 KM nemaju na stanju, u ostalim gdje imaju na stanju cijene 800+ koje nisam htio dati. Vratim se kuci, pogledam olx kad tamo neko iz BL prodaje za 680, javim se da vidim ima li na stanju kaze ima jedan i odmah narucim. Ovaj prodavac je u pitanju: https://www.olx.ba//profil/TaNteMu i ima preporuke od mene kad je brzina dogovora i sama profesionalna komunikacija u pitanju.

    Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da li stavljati kakvu zastitu na staklo i za kameru koju posto je izbocena dok recimo stari redmi display iako bez zastite izgleda top? I ako da preporuka neka.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja bio kupio iz kine zastitno staklo za display i kameru i kada sam postavio na kameru,uticalo je na kvalitet slika,kvarilo slike,valjda zbog prelamanja svjetlosti i ja skinuo sa kamere.
    Vise je neka folija to bilo,nije staklo...staklo bi vjerovatno bilo bolji,zbog svojih optickih karakteristika

    Na display ja uvijek stavim zastitu,neko ono 3d ili skicno,sto ide do kraja ivica displaya ,jer koristim geste pa ono obicno staklo mi zapinje

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Stiglo i na EU (MI Note 10 Lite):

    [​IMG]
     
    forzamilan and zippoo like this.
  17. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma suti ja se probudio jucer automatski instalirano. Nemoj snimati, ima vise bug-ova, a nista novo.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Obicno tako poslije veceg apdejta par mjeseci dolaze manji koji peglaju bug-ove.
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    Savjetujem poslije svakog velikog updata da se uradite Factory reset.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Tako sam i uradio. I prije sa prelaskom na android 9 pa 10. Sada na 11. Jedino je problem sto nema SD pa se sve mora manuelno backupovati itd.

    Bio je odmah neki veliki lag sta god radio. Otisak prsta prepozna iz 2-3 puta itd.