1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    MIUI 12.0.7 nema ili bar je ja ne vidim opcija za snimanje razgovora pa neka preporuka za app?
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    je li mislis da snima razgovor dok pricas preko gsma ili snimac razgovora tipa recorder ?
    recorder app ima kod mene a mislim da je snimanje razgovora izbaceno sa svih telefona,jer su usvojene neke direktive da je to zabranjeno i zadnjih par godina to nema po defaultu
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  4. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Xiaomi.eu verzija defaultno dolazi s Xiaomi biračem brojeva, koji ima integrisan snimatelj. Evropski rom dolazi s Google biračem, koji nema.

    A mislim da ćeš morati isprobati par aplikacija, često neka ne radi na određenom romu.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo opet pitanje halalite. Imam app od auto osiguranja koja mi mora uvijek raditi u pozadini a volio bi je nekako minimizirati da je ne vidim kad ocistim ram cache da recimo kao ad guard stoji samo u notification baru da li je to moguce?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Zakljucas je u ram sa onim katancem ?
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma nastimao sam ja nju da radi u pozadini radi to ram management je ne zatvara ali volio bih da ne vidim prozorcic od app recimo kad tabam iz app u app ili cistim cache ako me razumijes nego da bude diskretno kao kod adguarda samo u not. baru.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    To da li ce stajati samo u not baru mislim da zavisi od same aplikacije.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma i ja mislim ali eto ne mora bit ni u not baru samo da radi u pozadini ali da je ne vidim:D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mozes u notifikacijama nastimati da ne daje nikakve obavijesti za tu app ali nisam siguran da moze ovo drugo...ti hoces da iako je app aktivna ,da i kada udjes u ram management da je ne vidis...pa cisto sumnjam da nesto u isto vrijeme moze biti i ukljuceno i iskljuceno

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ništa ovaj update. Nikakvih promjena nema a prebacili cijelu jednu Android verziju. Sa druge strane, i dalje primjetim manji lag. Nije kao onaj prvi prije reseta telefona ali nije ovakav bio prije.

    A fingerprint skener me dovodi do ludila. Radio je instant ali sada blinka po 3-4 puta i onda otkljuca ili odbije. Dodam samo jedan prst, ili 4. Kloniram palac 3x ali sve isto. Iste reakcije. Nesto su zeznuli.
     
  12. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa rekoh ti da ne snimas :D

    Meni je automatski jer mi je ukljucena bila opcija da snima sam u nocnim satima ili ovako nesto.

    Kako god, lose je ovo.

    Jos jedna stvar koju sam primjetio da mi je na kameri Night mode sad katastrofalan, a prije sam bas fine slike pravio.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Snimio sam ja prije tvog komentara. A nadam se da nije i kod mene kamera syebana. Nocne su bile odlicne.

    Isto tako ne radi gestures. Bez obzira na launcher ili u kojem dijelu menija se nalazio.
     
  14. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ono sto je kod mene pozitivno je, da, gdje je bilo i mrvica laga, sad ga nema, a i potrosnja baterije je sigurno optimizirsnija.

    Napominjem da ja nisam radio factory reset.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, baterija se "ne trosi" sa ovim updateom. Zaista ne znam kad' sam zadnji put punio telefon. Evo sad ga stavio na 20% nakon par dana koristenja. Steta sto moze prikazati samo zadnja 24h. Rekli su davno da je to bug, da se ne vidi vise od 24h u nazad ali i dalje nije ispravljeno.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Je li moguce da su povukli ovu A11 verziju za Note 10 lite sa servera obzirom kada se ide na "download latest package", nece nista da skine vec ima oova poruka:

    [​IMG]
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa moguce, ne bi im bilo prvi put.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da ti nije uključen neki onaj vpn adblocker ?
    Ja moram iskljuciti AdGuard kadq hocu skinuti update,to cudo blokira

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije nista instalirano osim basic aplikacija. Jedino mi je cudno kada klikem, ova poruka odmah iskoci bez da se pokusa uopste nakaciti na server.

    Znam da je metoda "download latest package" za provjeru da li ti se telefon i dalje moze povezati sa serverom ako si instalirao manuelno zip. Ali je kod mene A11 instaliran preko updatera normalno. Sad' ili je nesto do mene ili su oni uklonuli ovu verziju sa servera.

    Volio bih probatio sa drugim telefonom ali je pegla pitati nekoga ako mu podje skidati pa mora instalirati itd. Valjda je sve ok.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja mislim da sam negdje procitao da je bilo problema sa updateom,mislim na modelu MI 11 i moguce da je i povuceno.E sada ne znam je li i za druge modele.
    Ako naletim opet na vijest,postaviti cu

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    NAILS likes this.