1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima dosta problema sa dual apps. Navodno, ako koristis dual apps, telefon ne prepoznaje unutrasnju memoriju i podju se aplikacije rušiti.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ja ne bi zurio sa updateom,posebno jer je nadogradnja androida a ne MIUI-ja...tako da je to sve nesto ispod haube i samo mozes probleme imati.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nasao sam u Genelecu Poco X3 6/64GB 500KM, u Imtecu je isti 474KM, a 522KM 128GB model. Svi su sa 2 god. garancije.

    Ako neko zna gdje ima jeftinije neka javi do sutra, bitno je da je provjerena firma i da ima 2 god garancije, znaci nista olx sverceri i sl. I mora biti plavi model :)
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Moj savijet je da ideš na telefon koji ima AMOLED Display i da je minimalno 6/128GB.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija



    Moj savijet pogledaj ovaj video prije kupovine, mozda ti bude bitno.

    Inace ženi tražio nesto prošli tjedan, bitno da je dual sim, uzeo joj huawei nova 5t, sa skoro 2 god garancije za 380km, 6/128, bas ok telefon.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    @kvaju, to je m3, on trazi x3. Drugaciji cpu/ram/display/kamera... Mada se ovaj zali najvise na miui 12, doduse to je vjerovatno povezano sa cpu/ram kombinacijom.
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Pardon, moja greška, sretno u kupovinu u svakom slučaju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I ja sam malo gledao telefone i čini mi se da je u tom cjenovnom rangu najbolji Mi 10T Lite 5G

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  9. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Jos jedan problem, automatsko osvjetljenje je postalo neupotrebljivo, prije updatea je radilo savrseno, inace uvijek na svakom telefonu koristim tu opciju.

    Konstantno mi previse potamnjuje ekran.

    Tacno kako rekoh, beta testeri...

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Meni je to loše radilo nekad na Redmi note 7, užas kako nervira.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    I ja sam uzeo plav. Jucer je bio opet deal na mi store 149.90 eur 64gb model sa powerbankom 10000mAh ne moram ni reci da je planulo sve za par sati.
    Da li kojim slucajem koristis night/dark mode? Kod mene je isto tako dok sam koristio nocni mod cim sam prebacio na onaj day sa jakim brightnessom situacija je mnogo bolja sa aut. osvjetljenjem.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kupljen X3 6/64GB u Genelecu, nije bilo na stanju plavi 128GB model, a u Imtecu ga nema nikako.
     
    Picoooka, NAILS and zippoo like this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Sebi uzeo ili.. ?
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo je zeni, prilicno zadovoljna za sada.

    Ja cu cekati specs. od Redmi Note 10 Pro ili S, uskoro bi trebalo izaci. Navodno ce cijenom biti jeftiniji od RN 9 serije jer se slabo prodala u odnosu na RN 8.

    Ako nista onda cu i ja ici na Poco X3 ili RN 9S. Pro verzija mi ne vrijedi razlike u novcu samo zbog 64MP kamere.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa trebao bi moci opet pomjerati slider

    google je uveo od android 9 neki 'pametan' auto brightness, ako ti previse spusti, ti povecas svjetlinu i tako sistem s vremenom uci po tvom ukusu.
     
  16. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    @forzamilan ne koristim dark mode.

    A vracam slider, bas radi toga, dva dana mu nije bilo dosta da nauci :)

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Wtf:

    "We're excited to bring you the remote charging technology - Mi Air Charge Technology! Charge multiple devices simultaneously while you're gaming, walking around or even when something's in the way, no strings attached. Another giant leap forward in wireless charging technology!"

    [​IMG]
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Bilo je ovih pokusaja i prije, ali nije bas zazivilo cini mi se. Pogledaj energous.com.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam za njih ali ako se ne varam, sve je ostalo na demo-u jos od 2015-te. Imaju oni standardne wireless pads punjace ali nisam vidio ovako nesto mainstream.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Nakon duzeg koristenja nakon updatea, kamera nece da fokusira. Nakon 5-6 klikova onda hoce da uslika. Izvaditi telefon da nesto zabiljezis sto prolazis je nemoguce. Za malo ga nisam razbio danas.

    Telefon ima laserski fokus i radi instant kada je video u pitanju. Kada su slike u pitanju, u zivotu nisam imao sporiju kameru. Ne radi se o losim uslovima, dnevno svjetlo. Normalan kontrast za fokus. Ali jok. Kao da mi touch screen ne radi na 4-5 sekundi.

    Iz desetog puta sam uspio instalirati poweramp jer nije isti vidio foldere za muziku gdje god ih stavim. Ima ono manuelno biranje foldera, al iga nema na listi. Hajd to, ali je isti problem i sa slikama. Xiaomi defaultna aplikacija za slike ne vidi uvijek folder sa slikama. JEdnostavno ga nema. A programi koji citaju slike, isto ne vide sve dok ne ides manuelno kroz file manager pa ne odaberes sliku koju hoces koristiti.

    A kada vidi slike, folderi, odnosno albumi, su iz nekog razloga smjesteni u: Other albums. Senzor za svjetlo, dok pricam jednostavno prolupa i upali ekran i onda obrazom podjes nesto klikati. Pa sam se morao natjerati da dvaki put kada uzmima telefon, kliknem power dugme da se ekran zakljuca. Pa kada zavrsavam poziv, moram prvo otkljucati telefon pa prekinuti razgovor.

    Ne pamtim da me je ovoliko nervirao telefon kao ovaj kinez. Ali guglajuci vidim da je to normalno. Ovaj nivo mušica. Ovako mi nije bilo sa GW620 i kuhanim romom. Ima jos tu nebuloza gdje zaboravi koji je defaulti launcher. Kao da mu nesto izbrise memoriju. Aplikacije koje imaju opciju: "Add to desktop" ne vide ni jedan drugi launcher osim defaulti. A recimo kada dodas npr google vremensku prognozu, nema sanse pronaci je na telefonu osim na defaultom launcheru. Kod kolege na note 8 pro recimo telefon obrno strane kada se koriste senzori pa ne mozes ukljuciti automatsku rotaciju itd. Sve kontam da se vratim na J6 obzirom da sam poklonio A40. Meni treba telefon a ne igracka i ovo me strasno nervira.

    Jos sam ga jednom bio resetovao i obrzisao, i prilikom google instalacija na starutu, samo se resetovao. Onda nece da aplikacije održava "u zivotu" sto se tice aplikacija za prognozu. Zakljucas je u ramu ali nista. Aplikacija u pozadini zaledi sve dok je ne aktiviras rucno. Ka oda imama 2GB rama a ne 6.

    Jeftiniji su telefoni ali ima razlog.