All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ljudi imaju problema sa njima, ali opet ko to zna jer kod nas dođu sa ko zna koliko km na satu.
    Tim motorima ne gode i ti servisni intervali od 30k a na zapadu se to poštuje, ne mijenjaju ulje kao mi na 15k

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    moj golf 7 karavan je 1.6 tdi bluemotion 81kw i mjenjac je sa 5 brzina, godina proizvodnje 2016, nije onaj tzv model 2017 facelift
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Platiš 250K i onda se racunar pati kao da mu je deset godina, 11:45:



    Kontam da je mozda neki cudan UI dizajn sa nizim frame rateom animacija. Ali je i na centralnom displeju poprilicno spor (13:05). Kad vuce onu mapu sve cekam da se "sruši". Nevjerovatno koliko auta kasne sa tehnologijom. Plus, ova je prašina po ekranima odvratna.

    Izgled auta je perverzan. Nema sta.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo je ok na normalnim autima za mase što se voze 10 godina i ćao, na egzotičnim autima je kriminal i izgledat će smiješno za 15god.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Auto 250 000 eura a unutra tablet od 100 eura,sa cetverojezgrenim Soc-om
    To mi nikada nece biti jasno

    Ono sto mi se wvidja na ovom modelu ne da su skoro pa sve stavili na volan ,pa mozes skoro sve obaviti bez dizanja ruku sa volana (sve osim pojacati klimu )

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bugatti Divo nema nikakav display.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bugati nema upravo iz razloga koji sam naveo. Znaju da će izgledati smiješno za deset godina.

    Ovo je trend u industriji, mislim da će ove osnovne funkcije vratiti kao fizičke.

    Nova S klasa je isto ovako usrana samo brže sve radi naravno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator


    Meni je to problem i na obicnim autima jer se danas prvo svelo da auta "važe" unutar garantnog roka sto je oko 5 godina. A jos malo pa ce se ockeivati da se auta mijenjaju kao i mobitel, svake 2g. To je previse za bilo kakav zapad.
     
    Haker likes this.
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Realno, glupo je što u autima ove klase ima toliko laga uz masnu cijenu, nikada mi neće biti jasno. Na drugu stranu, talijani nikada marili za ove "gluposti", pa je tako na 458 Italia isti bočni žmigavac kao na Puntu.

    Kod mene su iste ručice žmigavaca i svjetala kao na Diablu, unutrašnje osvjetljenje sa Maseratija GT3200 itd... Meni ne smeta, ali šta će reći vlasnici istih :D

    Passat 7 užasan lag ima sa fabričkim MMI, treba mu najmanje 10sek da prikaže na ekranu listu radio stranica ako su prije tog slušane pjesme sa kartice...
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Recikliranje dijelova nije problem. Mclaren F1 i moja Vectra imaju isti joystick za podesavanje retrovizora. Gomila stvari u Astona je zapravo Volvol. Cak su i na kljucevima zalijepili Aston Martin stiker preko Volvo znaka.

    [​IMG]

    Problem je sto su osnovne funkcije stavili na ekran. Da je to multimedia pa hajd. Ali nije. Sve kontrole preko ekrana kao da radi na androidu cupcake 1.5. A auto out of the box novo novo. Sat ce biti poslije ili kada izadje kakav update.
     
  11. FearLess

    FearLess Aktivista

    Svjetska glupost je osnovne funkcije stavljati na display, pa makar letio UI.
    Glupost iz čistog razloga što ugrožava vožnju jer moraš skrenuti pogled sa ceste, kao npr brisači u tesli, koji vrag je stavljeno da brisače pališ i mijenjaš brzinu na displayu?
     
    dams82 likes this.
  12. Mujka

    Mujka Komšija

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Trebao bi biti zakon sta smije na displaye a sta ne. Sigurnost je u pitanju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sigurno ima i opcija: Hey Tesla! Turn the fuckin' wipers on.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Neraa, dams82 and aNaToMiC ! like this.
  15. selvin

    selvin Moderator

    U Norveskoj Tesla S ima dvije tipke ako se ne varam, jedna je da se pale sva 4 zmigavca jer je samo to po zakonu obavezno da bude tipka, a druga je otvaranje prostora za rukavice na suvozacevoj strani. Za druge drzave nije isto.
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Al nek su oni mediju u golf 6 kod mene ogranicili svim mogucim restrikcijama, koje app da se instal, svi video formati etc. Samo mirror link radi.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Da si kupio Pegueot 308 PH2, vidio bi šta je media. A iste pare košta.
    Nego bitno je da se voze taljige zvane Golf.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jel to ona multimedija gdje ne mozes ni klimu nastimat bez displeja?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Yep, sad je popularna u Golfu 8, novoj Octaviji i dr.
    Malo kasne nijemci, samo 6 godina. Kopirali Peugeot haha
    [​IMG]
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da su bogdom onda jos zakasnili...


    Sent from my iPhone using Tapatalk