1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kad smo već kod toga ni xiaomija je pravi Xiaomi, možda samo ove najskuplje modele. Danas do 600km sve isto stanje

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Stanje ili nešto drugo

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    auto correct :D
     
    dams82 likes this.
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U pravu si. Gledam zenin Poco X3, najvise sto mi se svidja je baterija i brzo punjenje. Za 20 min napunis sa 30 na 80%. Ostalo onako na prvu, MIUI 12 je isti kao na Redmi Note 5. 120Hz ekran je vise gimick, ne primjeti se toliko.

    Kamera je ok, mada nismo puno testirali, a sigurno je velika razlika u zahtjevnijim igrama.

    Za svakodnevnu upotrebu, manje vise sve isto. Mozes kupiti Redmi Note 8 pro i da ne primjetis razliku u koristenju.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ala se posraste po Xiaomiju bas ovaj forum ide iz krajnosti u krajnost :D

    Ima i meni stvari koje mi smetaju ali sam vec neko vrijeme na miui pa valjda i ne primjecujem i ja sam average user. Recimo na r8 i na pocu x3 isto mi se desava nakon dan dva animacije pri otvaranju apps trzaju nekakav lag se pojavi. To sam otklonio tako sto sam skroz uklonio animacije i sad nema tog laga. Vjerovatno softver zeza. Najvise mi smeta prije svega weather widget prvo sto ne updejtuje lokaciju barem ne meni mozda se moze sta srediti?
    Ostalo manje vise ok ne zalim se koliko para toliko muzike pa i mnogo vise. Ako kupis telefon za 150-200 eur trebas imati i realna ocekivanja i smijesno mi porediti ovdje apple ili s20.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ma bilo je flagship-ova sa vecim problemima. Ovo su sitnice.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni animacije rade normalno sada. Samo je ono stekalo prvi put kada je izasoa A11 pa dok ga nisam resetovao. Ali aktiviram dev mod i ubrzam animacije na x 0.5, i podju mi kasniti viber poruke.

    [​IMG]

    forzamilan
    Stvar je kada godinama koristis android i nemas probleme koje imas kada predjes na xiaomi. Mislim da su ove stvari, kako se Dino i jos neki zale na kašnjenje poruka, ipak krucijalni bugovi A eto isti problem je i kod mene sa weather aplikacijama. Ali nije meni problem lokacija vec widget zaspe. Sta god radio aplikacija zaspe u pozadini.

    Inace evo kako kod mene gubi "defaultne" postavke i memoriju pa podje odjednom pitati da odaberem tastaturu ili defaultni launcher. U sred dopisivanja:

    [​IMG]
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne slazem se sa ovom konstatacijom. Cjenovni rang bi trebalo da odredjuje brzinu rada,kvalitet izrade,dodatne funkcije itd a ne ispravnost funkcionisanja.

    Bilo je Xioami uredjaja koji su radili i danas rade ok a ima ih koji su shitfest.

    Jednostavno prebrzo ih stancaju i prodaju poluproizvode pa ih onda u letu krpaju.




    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma Xiaomi je vrh, Samsung u toj cijeni ne nudi ni pola.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sa takvim bugovima, ja ne bih dotakao Xiaomi pored Samsunga. Onaj rijesio problem tako sto je iskljucio feature :D Isto tako iskljucis i notifikacije i nemoj tipkati i rijesit ce se i to sa tastaturom.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne nudi hardware. Al zato dobijes funkcionalan telefon. Sto ima i radi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Nisi ti imao jeftin Samsung nikad, da vidiš kako to radi, pardon ne radi


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Moj otac i danas tjera J3 bez problema a koristi i drutsvene mreze da se cuje sa familijom i viber i youtube i svasta nesto. Sve hocu da mu kupim drugi ali nece. Ne moze jeftinije od toga. Ja godinu dana nosao J6 i eno ga kod mame. Nista mu ne fali. A40 isto. Sve su to jeftini samsung telefoni. Moja zadnja tri-četiri telefona su bila samsung a ni jedan nije bio flagship.

    Samsung ima slabu bateriju i lose kamere u tom rangu. Ali softver radi.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ja sam A40 koristio pola godine, bez problema. Na Samsungu je najveci problem potrosnja baterije u idle. To se najbolje vidi kad ukljucis battery saver i koliko trosi bez njeg u pozadini.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad se sjetim Galaxy S9 zastopa u galeriji. Imaju i oni svojih bubica itekako.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    S8 i famozni Oreo update, uh.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa Samsung je po meni isto sranje ako ne i gori.
    Optereti android sa svojim smećem, dođe kao da imaš još jedan sistem, to je problem kod svih brendova, samo Samsung veća firma pa može uložiti više love i to je to.
    Zato ja volim čisti android, samo šteta što Google polovično gura svoje telefone, više da pokaže Samsungu da im mogu postati konkurencija preko noći ako im se hoće nego da zarade na prodaji telefona.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jao kako je Google fin, on nece da zarade iako mogu, ajde molim te :D:D
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa naravno. Vidiš da je ova pixel linija u svemu polovična.
    Samsung kao najveći proizvođač telefona i najveći Android user kontrira Googlu i pravi svoj eko sistem unutar androida, od oblaka, kalendara pa do ovog asistenta. Sad ako misliš da ne bode to Google onda ok.
    Ovi izbace pixel telefone čisto da pokažu šta bi moglo biti. Sve neke male serije, online kupovina, na prezentaciji pričaju više o zvučniku nego telefonu.

    Edit:


    Evo tačno o čemu sam mislio, a možda sam ovo pogledao prije pet mjeseci pa mi ostalo u memoriji pohranjeno, pojma nemam.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Hocu da kazem, da je tako lako, onda bi preuzeli trziste. Znamo koliko im projekata propadne prije nego i krenu kako treba.