1. NAILS

    NAILS Moderator

    Google nije ni imao svoj telefon. Mislim da im je veci prioritet ovo sto Haker kaze. da guraju svoje servise. Yebo hardver. Ali isto to radi i Xiaomi. Imaju svoje markete, servise itd. Nisi prije mogao koristiti xiaomi niti isti resetovati dok ne napravis/koristiš njihov acc.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa oni imaju tržište, šta misliš od cega silnu lovu zarađuju. Hardware je kikiriki za njih i samo da pokažu novi software kada su telefoni u pitanju.
    Edit evo nails upravo napisa prije mene.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zna Google jako dobro sta radi, ne brinite...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zive od reklama, a one od prodaje hardwarea. Vidis godisnji izvjestaj i 80% zarade im je od ads. Svake godine pokusavaju da diverzifikuju kompaniju i opet se sve vrati na ads. To im je nafta i ako to propadne, sve propada..
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tako je. A zasto imaju toliko zarade od reklama? Zato sto su dominantna trazilica. Android i postoji da da bi se ljude jos vise uvuklo u Google servise, a sve je usputno, samo trazilica je zaista bitna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Siguran sam da nije niti pogledao ovaj video gore, tipično.
    Naravno da žive od reklama kao i fejzbuk i tako dalje, sad sa ovoliko love i propadanje teško da to ide u istu rečenicu.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa Yahoo je od toga zivio, pa propao. Ne znam sto vam to djeluje toliko nemoguce.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    u tehnoloskom svijetu nista nije nemoguce ali google je pametno radio godinama i napravili su ekosistem iz kojeg ne bi mogli ispasti bas preko noci...tako da bi vjerovatno imali vremena da se konsoliduju,ako krene da se drma tlo pod nogama
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja srecom nemam vecih problema kao sto citam ovdje i evo mogu reci sve skupa preko godinu sam ukupno od rn4 i r8 evo sad poco x3 na xiaomi i nije me jos nikad toliko iznervirao ili izdao da sam rekao moram ga mijenjati. Da je savrsen nije. Opet kazem ja sam avg user nisam zahtjevan ko ovdje sto se cjepidlaci naravno ne mislim sad na osnovne funkcije ako ti ne dodje notifikacija i sl. Evo nadjite mi bolji telefon recimo odo mog poca x3 za 150 eur ja cu ga odmah uzeti.

    Kako funkcionalan kad si ovdje kukao da ti je slab signal na s20 iako je pokrivenost dobra dakle osnovna funkcija telefona ne radi :D
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da kukao sam. U gradu gdje je svima full signal meni je uvijek falila crtica a na rubnim podrucjima gdje su drugi imali crticu dvije ja nisam imao nikako.

    Al ipak je radio u gradu. I nije imao tonu bugova.
    Ocito je da je S20 sa exynosom promasaj i zato sam ga i prodao kroz 20 dana. Al porediti samsungovu softwersku snagu i podrsku sa xiaomijem je šega.

    Kinez ti dadne bolji hardware za iste pare al OS je ono sto cini glavnu razliku u cijeni. Treba podjeliti plate dobrom i velikom razvojnom timu i to neko treba platiti. A to smo mi,krajnji korisnici.



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    https://c.mi.com/thread-3580448-1-0.html

    Hello Mi Fans!

    Hope you all are fine. Finally MIUI 12.5 Global Stable ROM has been launched. Check out this thread for MIUI 12.5 features. Here is the schedule for MIUI 12.5 Global Stable ROM.

    Note: The list of MIUI 12.5 Global ROM compatible devices is subject to change.

    • 1st Batch(Q2, 2021):
    • Mi 10T
    • Mi 10T Pro
    • Mi 10
    • Mi 10 Pro
    • Mi 11
    • 2nd Batch(Late Q2, 2021):
    • Mi 10 LIte 5G
    • Mi 10T Lite
    • Mi Note 10 Pro
    • Mi Note 10
    • Mi Note 10 Lite
    • Redmi Note 9T
    • Redmi Note 9 Pro
    • Redmi Note 9S
    • Redmi Note 9
    • Redmi Note 8 Pro
    • Redmi 9
    • POCO F2 Pro
    • POCO X3 NFC
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Primjetih neku noc da mi puni zadnjih 4% dugo. Evo pola sata puni 2%.

    [​IMG]

    Telefon postane hladan. Kao da punjenje prekida. Kontam prvi put da nije do punjaca ali sada vidim da je na istom postotku stao (96%). Je li ovo bug ili neki sigurnosni sistem da sacuva bateriju? Znam da postotak moze sluziti kao referenca. Mozda fali 10% baterije a ne 4% ali ovo sto ohladi telefon mi govori da prestane puniti.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne bi tako trebalo.
    On puni uvijek samo se kod nekih moze brzo punjenje paliti gasiti ali bi trebalo da puni uvijek dok ne dodje do 100%

    Opali mu restart,mozda se malo zbunio

    Meni danas dva puta iz cista mira blokirao wifi...stoji konektovan a ustvari bude bez neta,jer ne dolaze ni notifikacije ni poruke a na laptopu pisem.

    Ne znam kakav je ovo bug i da li ne samo kod mene ili ima veci broj ovakvih primjeraka ali me nervira.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator


    To je feature, da bi sacuvao zdravlje baterije. Telefon pamti kad se uobicajno budis i uzimas telefon, dako da ako ga ostavis da se puni dok spavas, on ga napuni na 96%, a onda npr pola sata prije tvog budjenja zakuca jos tih 4%.
     
    NAILS likes this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja taj ficr nisam primjetio

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam primjetio da ako mi ostane ukljucen BT preko noci i utoku punjenja, ne napuni do 100% nego do tih nekih 96%.
     
    NAILS likes this.
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako se brzo puni, ne ostavljam ga preko noci. Vecinom na kraju dana napunim prije spavanja pa sam primjetio da sporije ide zadnjih par procenata. Isto tako, ne gubi mi preko noci kapacitet:

    [​IMG]

    Znalo je otici 7-8% u standby preko noci i ako baterija traje par dana. Sad evo cackam telefon cijelo jutro i ne mice se sa 100%. Vrlo je moguce i da indikator malo brljavi. Ipak je proslo 11h od punjenja.
     
  18. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Isto je tako i kod mene, mislim da sam i procitao negdje da je to feature.

    Preko noci ne gubim uopste bateriju, nastimano mi je od 23h-7h da je ugasen AOD.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ja svakako nastimam na schedule 23-7 da ukljuci DND i battery saver. Htio ili ne htio, valja mu stedit.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja ne koristim sisteme štednje jer mi svakako traje 3+ dana. Definitivno su produzili bateriju sa A11.