BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Imam

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  2. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Nova dva ubačena kanala u HD signalu
    Fox HD
    Fox Crime HD


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    selvin likes this.
  3. black

    black Komšija

    800MHz i 1800MHz, bilo je price i o drugim bandovima ali ne vjerujem da ce u skorije vrijeme sta dodavati. Samo 800MHz je u pravilu u ruralnim područjima dok u gradovima ide obicno 800MHz i 1800MHz u paru.

    BTW ko ima rootovan Qualcomm telefon moze da skine Network Signal Guru i otkrije mnogo detalja.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Je li za 4G+ drugi kanal tj. frekvencija?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  5. black

    black Komšija

    Ovo su bandovi, a sad kad koji telefon pokaze 4G+ ikonu ne znam. Pored banda veliku ulogu igra i MIMO, kad je tek pusten 4G, na site-ovima gdje je montiran 4x4 MIMO imao sam 200Mbita u downloadu, poslije su uveli QoS, spustili brzine na nekih 70/50Mbit.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    Ok hvala to su kanali 3 i 20 koji su dostupni na sxt, na lokaciji imam sa mobitelom 4g tako da ovaj ređaj bi trebao da izvuče stabilnost jel ima jaču i usmjerenu antenu, da se zaključam na 1 ili 2 najpovoljnija repetitora i da zaključam bands 3i 20 i to je to. Treba mi za povremeni remotli video nadzor.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kakve su ovo nove brzine interneta BHTelecoma na stranici.

    1000/200 mbps :D



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Brzine isključivo za reklame i za onih 1% korisnika koji imaju optiku.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mojatv net 1 40,90km

    1000/200 mbps :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Haha da...te brzine stavljene na sve pakete.
    Ali meni su jucer uduplali brzinu downloada...sada imam 100/8 Mbps
    Paket moja tv net 4

    Hvala im gdje culi i ne culi

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni smanjili brzinu na net 1 paketu, sad 18/0.8 ccc
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa moraju jednim smanjiti,da bi drugim povecali ha ya

    To ti je kao sa porezima...jednim povecaju da bi drugim smanjili...pa koga sta zapadne

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam koji im je. Sa 30 se zadnju godinu spustilo na 25, sad ide redovno ispod 20mbps. Sve ista oprema, nista nije mijenjano.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jbga tako je kako je...dok svima ne dodje optika,tesko ce biti osjetne razlike.

    Dobra stvar je da je BHT uhvatio momentum i da se krece naprijed...evo unapredjuju moju tv,uvodi se optika,uvode nove hd kanale,daju dobre akcije ,valjda ce uvesti u ponudu i android boxove ...najbitnije je da ne stagniraju kao godinama sto su radili.

    Ja sam za sada zadovoljan sa svim a i otisao sam sa BHTa jer se godinama nista nije drsavalo ni popravljalo.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kakav je momentum BHT uhvatio? Sta je unaprijedjeno kod Moja TV? Ja kako vidim interfejs isti, ista brzina. Nedavno kad sam bio kuci u Krajini, izasao u grad gledati Hrvatska-Danska u rukometu, slika štekala haos, više smo gledali zaledjenu sliku, nego samu utakmicu. Baš su mi pokvarili ćejf jer nisam dugo svoju raju vidio niti s njima kafu popio.

    Jedino gdje su dobri, mada i ne pratim toliko, jesu ovi paketi za pretplatu.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ocito ti ne pratis nista.
    Popravljaju se...negdje sam procitao da ce i kod njih android boxovi a to znaci da rade i aplikaciji sigurno...onda optika se siri a samim tim i brzine i stabilnost.
    Moja tv bila dobra akcija 2 mjeseca.

    Sto se interfejsa moja tv tice,slazem se da je los i prespor...jbte da bi presaltao sve kanale koje imaju,sigurno ti treba 5-10 min...mislim da se na svakom programu pojavi slika pa da ides dalje.
    Meni je recimo to najveci minus na moja tv trenutno



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Bio je neki članak skoro na klixu da su velike promjene najavljene polovinom godine.

    Ubacili su dosta HD kanala nema govora, iako vec je 2021 godina a HD je odavno standardan.

    Problem je mreža definitivno vecina nas je na bakru, dosta mojih prijatelja je na ADSl 2+ ne daju im ni VDSL.

    Brzina od 10/1 mbps je kao dial up nekada, obzirom ako se u kuci ima 2 STB uređaja i 2-3 mobitela koji 10 download brzo iskoriste.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Neka brate urade smart tv aplikacije, eon na webos jede malu djecu kako je dobar. Ovi njihovi spori boxovi su smijesni u 2021 godini.
     
    kolinsb likes this.
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    App za smart TV-ove i Adroid definitivno najviše fali.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    čuo sam da ameri pritišću da mijenjaju huawei bazne :) sad koliko to može utjecati na buduće planove...
    a definitvno moju tv ići na app