Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Evo i moje RX5700 XT pod vodom sa power limit -50 potrošnja 101W profit 6,31$, 51MH/s

    [​IMG]
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sam svoju GTX 1080 nastimao na 31 MH/s 110W, PL 62%. 1.65GHz core, VRAM 10GHz, GPU temp 40C.

    Nije lose za kartu iz 2016 godine.
     
    Vedo and Sena like this.
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    5700xt moze 60mhs
     
    Sena likes this.
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja koristim t-rex eth miner na svojoj GTX1070. Kartica je clockana na GPU 120MHz GPU 600MHz sa power limit 75%, i temp ne prelazi 61°C. Imam oko 30MH/s.
     
  5. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Mogu neke , moja ima onu usranu memoriju od Samsunga preko 1810mhz se gasi, sad sam na 55MH/s _110W_PL -50%_memory strap 1500mhz kopirani na 1800mhz stari folovi. Sa drugom RX 5700 prestignem ovu 5700XT jer ima drugu memoriju Micron. A sa RX570 93W imam 28MH/s
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nvidia ce sad raznijet mining na Ampere, pa onda ce biti Radeon nestasica.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eh kad su jos bile price da ce ETH postat PoS... ima tome par godina. Jedino bi se time stalo u kraj majnanju.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovdje svi majnaju
    Kad bude prodaja kartica navedite :)


    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    I ja majnam pomalo, vise rekreativno.
    135W, 64 MH/s.
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Odlična stvar da spustiš cijenu, inače kartice mahom rade kako treba posebno kad je u pitanju ovo rekreativno majnanje.
     
  11. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ne bi majnao ličnim računarom nema Boga
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja ba. Na jednu stranu treba staviti one koji isključivo majnaju i kojima je profit na prvom mjestu i one koji to rade "rekreativno" npr. 16h dnevno dok spavaju ili su na poslu. Velika većina (ne svi!) majnera sile grafičke kartice do maksimuma. Modifikuju BIOS, clockaju je do maksimuma i dušu joj vade dok je u garanciji. Ja svoju karticu koristim svakodnevno i za druge stvari tj. igram na njoj. Nije nikad extremno clockovana (100/600MHz je ništa, šta ljudi rade), originalni bios na njoj. Ne pada mi na pamet da i nju i sebe handrim za jedan jbeni MH/s.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Isto ko i kolins, preko noci i po danu kad nesto drugo radim, a da biose flasham, no way.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Manje se grije nego kad igram BF4.
     
    kolinsb likes this.
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Vjerovatno zato što pojedini algoritmi opterete više VRAM nego GPU, dok je kod igrara GPU zakucan na 100% pa se više i grije. Ako pogledaš opterećenje u Windows Task manageru, vidjet' ćeš da nije na 100% u miningu.

    https://ibb.co/XxyKkxB
     
    Sena likes this.
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    ETH kao i LTC nekad stresne VRAM, core clock u miningu ja drzim na 1100 MHz, a VRAM na 2100 MHz.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 22, 2021
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod mene je na phoenix mineru GPU na 100% al posto je under powered PL 63%, underclocked 1.65GHz , undervolted na 0.86V + vodeno full cover temperature ne prelaze 40C.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    A jasna mi je poenta.
    Samo kad budete uzimali polovne grafe i taj vam ovu spiku kaze...baba je vozila, kracu nogu imala pa nikad do kraja gas nije dala, da li bi i dalje pristali na prikazanu cjenu :) ja znam da ne bi.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa dobro ovde se vecina nas znamo "uzivo", mislim da je ok uzeti od aktivnih clanova, sad da netko uleti nepoznat pa krene prodavati graficke ko jabuke, to bi vec bilo skakljivo.
    Kod mene su temperature oko 72-74C, zrak je u pitanju.
    Isto koristim Phoenix miner kao King.
     
    bhd likes this.
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja nisam ni spomijao prodaju, rudarila je cca 20h, u posljednjih 1 god mozda ima 50h igranja a od novembra 0h jer sam naa PS5.

    kako god kad budem prodavao, prodavacu je kao NOVU, tj NOS (new old stock ) jer je air cooler nov :D hahaha
     
    Sena and bhd like this.