1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije daleko. Danas je SAMSUNG sto je nekada Nokia bila. Svi lete na Samsung i onda moras raditi "izlaganje" zasto im je neki kinez za koji nisu culi, bolji. Ne kontam kako su LG, Sony, HTC i Alcatel ispali iz igre. Ali je tako.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Xiaomi je dobra omjer cjene, mada i oni lagano zagrizli profit, i sad su im telefoni zara bar premium modeli.

    Ima i toga, da ljudi uzimaju na rate... i to velikom vecinom, i da drugacija je cjena na rate, drugacija za cash... skoro kod vecine prodavaca.

    Al sto se mene tice ovaj 9T pro je mrcina za svoje pare.

    Ja sam cak i ovdje postavljao info kad sam uzeo u Lozionickoj u tehno mag odjelu za male pare.

    Btw ima tamo neka opet akcija Xiaomi modela, pa ko je u anabvci neka ode tamo. Snizeni su modeli do 40% mobitela, satova i opreme Xiaomi...
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Posebno nakon naših postova gdje smo kupili telefone za nekih cca 300eura i gdje smo duži period apsolutno zadovoljni... Telefoni koji imaju SD 720-730 uparen sa 6gb rama, dobar ekran, solidne kamere, bateriju koja traje cijeli dan bez problema...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne ne, to i dalje ulazi u ovu kategoriju “good value”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Vala kome xiaomi treba predstavljati u 2021.godini...tom treba uvaliti neki najjeftiniji Samsung,tipa a10 ili a11 za 350-400 KM i pustiti ga neka bude sretan sa svojom "makinom"

    Ja sam prije 3-4 godine ljudima predstavljao Xiaomi i ko je kupio jedan,nakon njega je doveo cijelu porodicu i svi Xiaomi i svi zadovoljni bili.

    Ali ovo sto Stivi izvali je bas teska budalastina...pa danas vise nego ikada imas konkurencije i za male pare kupiti vrhunski telefon.To sto ljudi gledaju sta je ugravirano u staklo a ne sta je "ispod haube" je njihov problem i neka preplacuju u tom slucaju,njihov problem.

    Xiaomi sada ima vrhunske modele i u gornjem srednjem i u premium segmentu i logicno je da ce i cijene biti visoke,jer se ubacuje sve najjace sto je dostupno na trzistu.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ko još uzima za ozbiljno ono što Stivie napiše, nakon onog cirkusa sa kupovinom TVa? :) :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Cekaj,ti hoces da kazes da je bolje platiti Samsung 1000 eura iako nije "good value", samo zato jer je premium i skup,nego Xiaomi koji je duplo jeftiniji a i vise nego "good value" ,treba preskociti.

    Pa evo uzmi mi 10t pro model...tebi taj.model ne zadovoljava kriterije?



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima i Xiaomi od milju KM i vise pa bujrum. Al Samsung od 500KM i Xiaomi/Poco za iste novce su razlika nebo i zemlja. Jos sad kad krenu sa Amoled ekranima Samsung moze ugasiti A seriju.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam to rekao. Kao prvo, Samsung sa Exynos za mene ne postoji, iako je izuzev toga dobar uredjaj.

    Xiaomi ima high-end telefone koji kostaju skoro kao i Samsung, a ne bih ih nikad kupio. Zasto? R&D.

    R&D je razlog zasto iPhone i dalje prestavlja najbolji telefon. Apple ima ogromnu marzu na telefone, ali je i najvise ulozio u R&D, niko nema tako ispolirane uredjaje, jedino se Samsung priblizio.

    Xiaomi je dobar za 150-200-300 EUR, preko toga, ne bas. Jos je fazon, Xiaomi za 300 EUR nudi uredjaj koji je veoma blizu tim Samsunzima od 1000 EUR-a, nude mnogo vise, ali im fale ti "zavrsni dodiri" koji upravo R&D pruza.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Brkaš platformu. Nije isto. Da ne kazem: Hajd' kupi nov iPhone za 500KM sa performansama mog telefona. Ja sam svoje rekao sta mislim o Xiamiu ali nema mjesta poredjenju. iPhone ce uvijek biti divizija za sebe sa minusima i plusevima pa sta ko voli. I treba porediti iOS telefone. Ja licno ne bih mogao preci na iOS bez obziora na cijenu i performanse. Nisam nosao nov iPhone kada sam ga dobio vec ga ovdje na forumu prodao. Ali kao sto vidis, udaljavamo se od teme.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jedino Samsung se priblizio appleu po ispoliranosti.

    Wait, what???

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ja se mogu lagano sloziti s ovim. Imao sam ranije 3 highend samsunga koji su radili savrseno. Imao i nedavno s20+ koji je takodje radio odlicno al imao je hardwerskih problema i generalno losa izrada i losa platforma pa sam ga zato sutnuo a evo sad imam iPhone 11 pro max i ni on nije cvjećka. 5 mjeseci me zeza mobilni internet i konacno sam to rijesio instaliranjem beta iOS-a.

    I kad se poredi samsung sa jabukom treba gledati samo S ili note seriju. Jer u jabuke ne postoji niza klasa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ljudi, zivi i zdravi bili. Svi high end androidi su jako dobro ispeglani.

    Nasmijem se na pricu kad cujem pricu da na androidu crashaju aplikacije, mrzne sistem i sl.



    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Galaxy s1
    • In 2010, the price of the phone was $399, or about $469 in 2020 dollars
    Dok danas s21 pocinje od 799$. Pametnom dosta. Kome nije dovoljan sajomi od 6gb rama od 150 eur svaka cast.
     
    Reventon likes this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  16. NAILS

    NAILS Moderator

    In a major win for Xiaomi, U.S. District Judge Rudolph Contreras has put in place a temporary halt on the ban in order to prevent Xiaomi from suffering “irreparable harm.” As reported by Bloomberg, Contreras has also said that it is likely Xiaomi will win a full reversal of the ban as the litigation unfolds. Xiaomi intends on requesting the court declare any linking of it to the Chinese military unlawful and to permanently remove its designation on the “Communist Chinese military companies” list. Contreras went even further, saying that “The court is somewhat skeptical that weighty national security interests are actually implicated here.”
     
    Reventon likes this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Super...zna se da Xiaomi nema nikakve veze sa onim za sta ih kao optuzuju.

    Bila bi prava steta da shebu jos jednog vrhunskog proizvodjaca telefona...iako sam slabo licno koristio Huawei,kad god sam ga drzao u ruci i cackao,vidio se kvalitet i odlicna fluidnost sistema.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Drago mi je za Xiaomi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Best buy do 400km? Ako nema Xiaomi fin model, moze i nesto drugo.
     
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista