AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. vutra

    vutra Komšija

    @zippoo
    Ploča izašla prije 5000 serije, pa se mora uraditi update. Prednost i mana istog socket-a za nekoliko generacija procesora :)

    @X-Factor
    Ja još ne znam zbog čega mi je proradilo :/

    Uglavnom, ne znam šta mi je gore bilo, izvlačenje onog 24-pin konektora nekoliko puta ili postavljanje coolera jer su mi poslije ove avanture prsti zreli za manikir :D.


    Helem, završio, evo ga radi k'o pišta. Baci boost do 4.8GHz na default postavkama, tako da sam zadovoljan.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Prvi AMD cpu, i prezadovoljan sam.
    3950X, sa PBO on boosta se na 4.715 GHz. Ne cucla puno struje, i sa termalne strane sam zadovoljan.
     
    Last edited: Feb 22, 2021
  3. Esh

    Esh HWB

    Nova verzija Ryzen Mastera: https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-ryzen-master-2-6-1-1797

    Fixed Issues
    • Includes all previous AMD Ryzen™ Master V2.3.x features.
    • Telemetry issue which was seen on AMD Ryzen™ 5 5600X and Ryzen™ 7 5800X CPUs.
    Known Issues
    • Frequency value is off by one unit when using Boost Override in some AMD Ryzen™ 5 5600X and Ryzen™ 7 5800X CPUs.
    • Not all features are visible or supported on Legacy Processors.
     
    mirzet1976 and NAILS like this.
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Novi Video je up, jos amaterski al se ucim:


    Ima dosta grafika, pa ako bude interesovanja napravit ćemo tuniranje kroz CTR 2.0.


    Sent from my HD1903 using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 22, 2021
    iPlay and Sena like this.
  5. Esh

    Esh HWB

  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Esh likes this.
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    vjerovatno hakovani profil
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    To je sve sto prodaje:

    [​IMG]

    Neka hvala. Ima neka caka.

    A profil je sigurno prodao jer ima skoro 300 transakcija ali nije godinu nista prodavao.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    spala kutija sa kamiona negdje :D
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Još i besplatna dostava. Ma hajte molim vas. Već je nestao
     
    Last edited: Feb 25, 2021
  12. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  13. Decerto

    Decerto Komšija

    Veci pile of garbage nisam u zivotu procitao. Planiram uzeti ryzen 2700x i izleti 3700x jeftino,a ja na brzinu proguglam 2700x vs 3700x samo da vidim detalje kao l1,l2,l3 cache,boost clock i to,i otvorim userbenchmark stranicu (za koju sam znao da uvijek gura intel ispred amda),ali ovoliku glupost nisam u zivotu procitao. Znaci ne mogu da vjerujem da postoje "tech" stranice koje mogu lupiti vecu glupost,a da ih ljudi i dalje prate.

    [​IMG]


    *Prvo,stock cooler koji dodje sa 3700x je i vise nego dovoljan. Ova izjava da je 20$ aftermarket kuler bolji i "lakse za instalirat" je blago rec,retardirana.
    *Nakon toga kazu da je 3700x limitiran svojim memorijskim kontrolerom,a 3700x podrzava brzine i do 4000 mhz (zavisi i do ploce).
    *3700x BOTTLENECKUJE 2070 SUPER ?????????? Procesor koji radi na 4.5 ghz,sa 8 jezgri i 16 threadova da bottleneckuje mid range graficku ???
    *I na kraju,oni preporucuju 9600K koji je 6 core procesor BEZ HYPERTHREADINGA,kao bolja opcija naspram 3700x.

    Source ; https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-7-3700X-vs-AMD-Ryzen-7-2700X/4043vs3958


    PS : Vidim da je i subreddit r/hardware perma banovao sve linkove sa userbencharka. A sto je jos veca ironija,banani su i sa r/intel.
     
    Sena, forzamilan and Qler like this.
  14. iPlay

    iPlay Komšija

  15. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ako ima gora stranica od ove tesko je reci. Ali da je jedna od najgorih i jedna od najneobjektivnijih to je sasvim sigurno.
    A sto se tice bana to trebaju uradit svi kad likovi sire lazi i dezinformacije.
     
  16. Esh

    Esh HWB

  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene zanima podrska za 5700XT :D i 5xxx seriju CPU :)
     
  18. iPlay

    iPlay Komšija

  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam probao, ali prije ove AMD official najave, ne radi, reboota se cim pokrenes neku igru.
     
  20. iPlay

    iPlay Komšija

    Dvojica na CB su probali sa konfiguracijom kao što je moja. Na poslednjoj BIOS verzijom koja je skoro izašla nema opcije Resizable BAR (bar ne za Zen+ CPU). Kao što rekoh, bit je u kombinacijama CPU+MBO+GPU. Ne radi na svim (bar za sada).