All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Plug&play u tom cjenovnom rangu tesko da postoji, svakoga ces morati znati u dusu i uloziti kad treba.
     
    kolinsb likes this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    kolinsb
    Koliko bi placao u svom osiguranju 85kw (prelama se na 85 recimo, 84 je kategorija niže) i koji je to procenat polise koji imas obzirom da nije puna 50% ?
     
    kolinsb likes this.
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad se kupuje auto u blizem i sirem drustvu online ili u komsiluku mene standardno gnjave pa sam uveluku u tom fazonu. I svi bas svi grijese u istim stvarima.

    Recept je jedostavan i jedinstven.

    Odredi klasu koja je za tebe,odredi budzet s kojim raspolazes,ostavi za servis i registraciju i kreni u potragu.

    A ne, ja bi audi A6 ipak bi golfa me ne mislim da bi fiestu mozda ipak tourana itd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    kolinsb and dams82 like this.
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    dino fali ti u potpisu da vozis mondea :p (karavana)
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hvala svima na odgovorima :)

    Pa ja sam otprilike neke parametre:

    1. Do 7000KM (na olx pretrazi je to do nekih 7500KM a možda i preko, jer se jelte pregovara)
    2. Da nije preko 1,9 i 88kW
    3. 4/5 vrata
    4. Godište 2008 i mlađe (mislim da nema smisla dati 7000KM za auto 2001., 2002. ipak je to 20 god)
    5. Dizel
    6. Što se tiče kilometraže, nisam pametan.
    7. Ni što se tiče velikog servisa nisam siguran (jer nisam u tim vodama i ne znam na kojoj kilometraži se radi za koje vozilo), jer mnogi trgovci navode da su ga nedavno uradili i dokazuju to računima (što bi značilo da on nije potreban, ili @dino73n ti pak misliš da je on must have bez obzira šta vlasnik kaže i čime to dokazuje), jer ta stavka mijenja budžet za vozilo.

    Evo primjer ovaj C4, koji mi izgleda OK, ali navodi da je uradio mali servis a vozilo prešlo 195000km, što bi značilo da trebam ja odmah uraditi veliki servis, i to vozilo s ovim budžetom mogu prekrižiti

    Citroen C4 Limuzina 1.6 HDI - Citroen automobili - Zenica - OLX.ba

    @NAILS trenutno sam na 25% popusta s polisom, sljedeća bi trebala biti 40% i onda na 50%, ako ne bude nikakvih havarija.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Nemoj tako na limitu traziti 88kw jer kako sam ti rekao, registracija se prelama na 85. Ili uzmi ispod 85 ili nesto dosta jace. Kod mene je 85kw pa zbog jednom kw placam vecu registraciju.

    C4 je fin za te pare ali ces opcenito imati problema oko auta mladjih od 2008 u tom cjenovnom rangu jer ce biti pregažena ili dosta skuplja. Pa dobro otvori oci.

    Sto se velikog servisa tice, neces nikada biti siguran sve dok ga ti ne uradis. Gledaj tu i stanje guma jer nasa raja stavlja stare kada prodaje auto pa ti i to moze biti 500KM dodatno na planiranu cijenu. Neko je pravilo da se ostavi hiljadarka, u zavisnosti od segmenta, kada se kupuje novo auto u slucaju dodatnih radova.

    dosta dilera recimo tokari diskove da izgledaju kao da su novi. Ili uzimaju racine nekoga ko je vec radio veliki servis pa stavljaju njihove slike. Ima slucajeva da je na slikama jedna oprema (gume i felge) a u realnosti čelične felge i gole gume pa ne pristaj na kompromis. Nije mi namjena da te prepadam ali budi spreman :)
     
    kolinsb likes this.
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo jednostavno nije moguce, prkosi zakonima prirode :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    tnx @NAILS :) u pravu si za kilovate, nisam gledao detaljno, zapamtio sam da je gornja granica djeljiva sa 11 (33, 44, 55, 66 i izuzetak je baš taj segment 67-84).
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    hmmm vidis to bi moglo, ali cekam invivo gorivo :D ili inu
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Dok ti u ovlastenom ne potvrde servise, kao da nisu ni radjeni.

    Nikom ne vjeruj na rijec, samo te glava moze zaboliti.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Isti video par postova prije. Ne pratis stranicu vec samo čitaš svoje postove. :D

    Elem. Ne gine ti zamjena Čeha za Polo.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je isti motor samo jedan cilindar odstranjen :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Vozio sam Fabiu sa tim 1.4 trocilindrasem, ne daj Boze nikome i kad bi litru trosio kakav je to traktor od motora.
     
    Qler and aNaToMiC ! like this.
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ugladjenost na nivou Golfa cvaje dizela, ako ne i gora. :)

    Al ako ista pristojno povuce taj motor u Fabiji i Polu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    istina, nisam nesto danas na forumu aktivan, testiram potrosnju :D
     
    NAILS likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da ne slika samo stivi bijesna kola.
    Šta sam vidio stojadina, juga i peglica, čudo.[​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    forzamilan and Stevie_Ray like this.
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cvaja dizel je izmislila ugladjenost za ovaj 1.4 dizel. Cak ni to sto povuce nije bas lijepo rasporedjeno,prilicno je tanak u niskim obrtajima. Od tih malih dizela rekao bih da je 1,5dci koplje ispred svih ostalih.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ide do 80 solidno, ali sta vrijedi kad imas osjecaj da si na traktoru, srecom autoputa nisam vidio.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne dirajte mi 3/4 1.9tdia :D