All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znate onaj vic za Golfa cvaju dizela, kaze evo 100KM na haubu i ako uhvatis kad upalim, tvoje su. :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gdje su Lade :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam sa Fabia 1.2 HTP išao Sarajevo - Pula i nazad... Ne dao Bog nikome... Patnja na svakom metru. A goriva potrošio kao da sam sa S klasom v12 išao...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Taj motor je sramota za covjecanstvo. Nije 1.4 tdi tako los u poredjenju s tim benzom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Takozvani Haj Ti Polako.
     
    Vedo likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Baš je naziv adekvatan. Još renta bila, gola ko lipa, ni naslona za ruke, Sony cd player bez antene i maska spada... Na raju stao i iz stvari izvadio bt zvučnik i na njemu slušao muziku... Haos...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    VW nije napravio postenog benzinca ima 20+ godina.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovi noviji TSI su sasvim ok.
     
    Reventon likes this.
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    1.4 los, 1.5 je jos uvijek frisak za zakljucak ali tesko da ce biti puno bolji.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    kolinsb likes this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobar je 1.4 od 2011 godine kad su vratili remen umjesto lanca, 1.5 tsi EVO je jos bolji, sa ACT tehnologijom.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Znam da je 2.0 motor, ali ovo cudo stvarno malo trosi, dovoljno jak motor u maloj karoseriji. Npr. Sarajevo - Zenica - Tuzla moj auto potrosi 5.5-6 l, dok ovaj 4.5l potrosi.
    Tj u istim uslovima potrosi bar litar manje od mog A3 koji je isto 2.0 motor.
    Plus svidjele su mi se ove dzidze sto ima na volanu tipa pojacaj muziku, onda ima daylight i svasta nesto, sto je rijetkost vidjeti na malim autima, a nije ni tijesan, ima dovoljno prostora, jedino sto mu je gepek mali.
    Vozim ovaj povremeno, 2005g.

    https://www.olx.ba/artikal/41928307/mercedes-a-180-cdi/
     
    kolinsb likes this.
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    tnx @Reznor :) jaran ima 180CDI 2005. ili 2006. godište i vozio sam ga x puta i jedino što mi se nije dopalo je položaj volana u odnosu na instrument tablu, jer sam visok 1,85 i volan mi u vidnom polju dođe na sred instrument table. Sjedište se može podešavati po visini ali mi opet nije to TO :)
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ode gorivo danas jos gore za 5-10pf.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Izgleda da će se morati opet uvoditi ograničenja kao što je bilo i prošle godine, a pumpadžije to znaju izgleda i nabijaju cijenu prije nego je vlasti ograniče.
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    možda jest mehanicki
    ali iskustvo korisnika moje mame da je prezadovoljna i aBd da tako ostane :)
    nisam nikad vozio 5 osoba al kad se voze 2 osobe za moj pojam sasvim kola idu dobri sobzirom da su benzin 1.2 51kw

    imal kakvih savjeta za odrzavanje tog motora što je korisnija od ove gore iznad informacije :)
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Samo sto je stara verzija ugradjivana u pola modela i do 2015.
    Novija sa remenom jeste bolja (losija tesko da je mogla biti) ali opet ima mana.
    1.5 tek treba pokazati pouzdanost, a s obzirom na komplikovanu konstrukciju moglo bi biti belaja.
    Deaktivaciju cilindara treba zabraniti zakonom :D
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa i Mazda ima deaktivaciju cilindara, ako nisi znao. Jel to sad znaci da je dobra? :)
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Znam da ima, ne mijenja cinjenicu da je glupost, pogotovo na motoru sa <=4 cilindara.