Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nazalost, ovo sa krunama ako je istina, nema druge nego radnici nadoknadit. Tuzno jest ali je tako. Taj sto je uzeo 900KM dobro je znao da je trebalo bit 90KM, nema tu zabune. Policija da ce sta uradit, tesko, ni ja ne vjerujem. Kao sto kazete, hvatanje za slamku, al taman i da nadje tu osobu, nece vratit pare.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ne znači da neće vratiti pare. Ja često plaćam karticom i isto tako često ne gledam izvod s pos terminala i ne upiređujem ga sa računom da bih ustanovio da li ima grešaka. Svakako da bih vratio pare ili tražio nazad.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Fazon je sto ja nemam dodirnih tacki sa ovim sto je on meni napisao.
    Nije pogodio auto vozim,nije pogodio grad iz kojeg sam,nije pogodio nista...nego klasicno kao neka dobro smisljena prevara...ono sa razmjenom novca.
    Pise u poruci kao nasli me preko mjenjacnice...kakve mjenjacnice,u mjenjacnici ljudi mijenjaju pare i odgovara radnica mjenjacnice,ako je pogrijesila,onda ona namiruje...ovaj spominje benzinsku nekakvu i naredanih vazda nekih nepovezanih gluposti.
    Sve da je i istina ,to je njegova greska i on tu nema sta prijavljivati policiji,jer odgovara za svoj posao i ako pogrijesi,on snosi krivicu.

    Ja sam radio u prodaji dugo i stalno te eure donosili...kada krene dijaspora dolaziti pa se uvijek pazilo i mijenjalo i hebavalo sa tim,da se ne zahebe i da pazar bude u bobu .

    I ovaj meni nije poslao tu sliku ili bilo kakav dokaz da je neko slican meni bio...klasicni prepad.
    A ako ima nesto istinito i ako je prijavio policiji,onda ce me valjda policija kontaktirati...:D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    900KM je "guta" para. Znao je da daje 50 kruna, ne 500, i kes je u pitanju, nije kartica...
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    E jest i slozio post, jedva covjek skonta sta je napisao.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
    zippoo and Sena like this.
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Mar 5, 2021
  7. 7mediN

    7mediN Novi član

    zna li neko gdje se moze kupiti RTX 2060/GTX 1660S po nekoj normalnoj cijeni, koga god da pitam na OLXu nema na stanju.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To se pita pola planete, a druga polovina kupuje i ne pita za cijenu.
     
    aNaToMiC ! and iPlay like this.
  9. Treadmillspinner

    Treadmillspinner Novi član

    Pozdrav svima, trebao bih kupiti mobilni telefon pa me interesuje "Hustel" radnja iz Sarajeva, da li je pouzdana?
    I "Pacomoby", kao i "SMARTPHONES"?
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na prve dvije radnje gledaj kao i na Univerzalno, sve ok samo zaboravi na garanciju, jako tesko da ce je prihvatiti u slucaju kvara. Placas gotovinom, na rate i placanje karticom je druga cijena, sve ti govori. Smartphones nikad cuo za njih.
     
    Treadmillspinner, Picoooka and Aldiin like this.
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    U pacomoby sam se kleo donedavno i kupovao godinama dok nisam dozivio neugodnost nedavno.

    Nazvao i rezervisao telefon crne boje,a kada sam dosao slozili pricu kao neko je prije mene pola sata ipak rezervisao i izvinjavaju se sto je doslo do nesporazuma.Nikada nisam na srecu morao reklamirati kod njih,a ovo mi govori kojim bi tokom i reklamacija isla.

    U Hustelu ne bih kupio ni vlazne maramice .. odron totalni radnja kao i gazda i likovi koji rade.
     
    Last edited: Mar 19, 2021
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Ok je radnja, kupovao par stvari tamo, ne preko pika, dosta su povoljni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma vakum + pisana garancija , nemas sta razmisljat.
     
    bhd likes this.
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sta te briga za njega kada je bht garancija
     
    bhd likes this.
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Zavrseno, sve uredno :)
    telefon je fakat wow.
    tnx za savjete. 2 godine garancije i 1 apple od aktivacije.

    p.s. ispostavilo se da lik zivi u mojoj zgradi, znam komsija mi :)
    tako da ispade ko sudjeno haha
     
    iPlay, Picoooka, hurmash1ca and 2 others like this.
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Eto sad svi od njega da kupujemo, a ako nesto ne bude valjalo - posaljemo mu komsiju na vrata :D "Provjera" prodavača took a serious turn :D
     
    EL NINO CFC likes this.
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    hahahahaha to to :) Pa hajde zlu ne trebalo, inace koliko znam pravo fin komsija, mozda u 30im.