All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne mozes razliku u gorivu primjetiti tek tako. Moras bit na limitu da bi je skuzio. Ili izvlacenjem maksimalne snage ili ganjanjem minimalne potrosnje.

    Kad si na limitu sve se primjeti. Od temperature zraka,uslova na putu mokro suho,pritisak u gumama,vrsta i stanje gume,ulje u motoru itd. Prosle godine skinem potrosene GY efficient grip performance i stavim Savu intensu HP2 i automastki potrosnja skace za 0.2-0.3L


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    i ja imam isti takav slucaj :D
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    dmr and dino73n like this.
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Inziinjer hahahah :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Pozdrav raja, imam Passata 5+ 1.9 130KS i imam u planu zatvoriti egr i odraditi remap. Zanima me da li zimi teze pali sa zatvorenim egr-om i treba li motoru duze vremena da se zagrije?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    A zasto zatvaras egr?
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bezveze :D Neka ocisti ili zamijeni i uz odgovarajuce ulje i gorivo nece imati problema :D
     
    Reznor likes this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na pasatu 5+ je egr lako dostupan, ja bih ga sam sebi skinuo i ocistio.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Egr se sam zatvara i otvara po potrebi, njime upravlja motorni računar preko vakuum ventila tako da ne utiče na paljenje motora. Uradi remap ako želiš više snage, a egr ne diraj ako je ispravan. To što ti želiš se obično zove blokiranje egr, ali ako misliš da ćeš dobiti više snage blokadom varaš se... Grijanje motora zimi može da bude nijansu sporije, ali samo ako postoji hladnjak na egr, ako je model bez hladnjaka onda ne utiče...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Brze zagrijavanje je kod nekih auta koncipirano oko toga, tako da nije uvijek naivno to blokiranje.
    Kod par modela sam vidio fabricki ugradjeno dodatno grijanje (na fazon webasta, ali ne mozes ga sam kontrolisati).
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo je meni još gore:

    "Everyone please remember this is only to override the AI enabled shifter. Goal is that the car automatically knows if you want to move forward or backwards ".
     
  14. Da li je neko od forumaša imao sličan problem sa klimom, u pitanju je Corsa C 1.2 sa manuelnom klimom jednozonskom. Klima je odlicno radila od kupovine 2019. do prije par mjeseci kada se osjetilo slabije hlađenje, odem u klimacentar u butmiru i ustanovi se da je falilo oko pola freona od 650g koliko ide u sistem. Stavljena je i UV boja zajedno sa novim freonom i vozeno je auto malo vise od mjesec dana,cesto sa upaljenom klimom. Odem danas kod njih da vidimo gdje je kvar i da popravim medjutim UV boja se nije nigdje pokazala (gledali su po motornom prostoru, hladnjak,kompresor,cijevi...) te je ustanovljeno da je opet falilo freona,ovaj put 70g. Izmjerena temperatura na sredisnjem otvoru IC toplomjerom je bila 4 stepena dok je auto bilo u hladu, koristio sam termometar sa sondom u voznji i na max fan speedu i najhladnijem je termometar ocitavao 10.5C , medjutim nakon paljenja recirkulacije temperatura pocne rasti i zrak umjesto da postane jos hladniji pocne ici na 17-18 stepeni... Tako je bilo i sa pocetnim simptomima prije nego sam otisao u klimacentar. Oni za sad ne mogu ponuditi rjesenje sto je i razumljivo , po njima su parametri u granicama normala (strane niskog i visokog pritiska).
     
  15. xman

    xman Komšija

     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Auto "tek" predstavljeno druze..

    Opet isti motor, 1.6 turbo, sa dva elektricna motora, hybrid.

    Cijena 50 000£

    Znam ja da ti vozis Pug-a, ali ne moras ga braniti odma. I meni je Pug pravo drago auto, prvo auto koje sam zavolio itd. ali treba biti malo realan..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eto i zvanicno ode Mondeo u historiju...
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tuzno vrijeme doslo za fanove sedana i pogotovo karavana.
    I Mazda izgleda nece praviti novu sesticu u karavanskoj izvedbi.

    Da se barem neko osim skode sjeti vratiti peta vrata u sedane.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne kontam da je fakat tako slaba prodaja, ili sam ja fosil kojem je ova klasa sweet spot...
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    10 puta vise se proda auta tipa CX-5.
    Da je podjela pola-pola i skontao bih, hajde ima starijeg naroda kome je bitno lakse sjesti i izaci, ovo je bas tuga.

    Karavani iz D segmenta bas imaju sve sto treba ali eto dosla neka nova vremena.