Izbor komponenti za PC konfiguraciju

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by F1L1, Mar 6, 2021.

Tags:
  1. F1L1

    F1L1 Novi član

    Pozz, planiram da uzmem od jednog prijatelja graficku Asus RX570 4GB Expedition OC verzija, i on kaze da se povremeno pojavljuju neke kockice. On je ubacio neki bios koji njemu odgovara za majnovanje. On kaze da bi se mozda problem resio ako se vrati na default bios, da se flashuje. Moje pitanje je da li ce stvarno da nestanu te kockice ako se vrati na default bios jer mi je daje po nizoj ceni a pogodilo se da mi treba nova graficka a kao sto mozda znate sada je bas velika potraznja i nema ih nigde.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa neka on vrati taj bios pa probate kod njega par igara i testova pa ako sve radi kako spada onda kupi.
     
  3. F1L1

    F1L1 Novi član

    nismo bas blizu a on nema bas vremena da se bavi time nego samo da te pitam dal ima sanse da se izgube kockice ako znas?
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    i da znam ne kupuj tako pa da ti vracas bios.
     
  5. Majesco

    Majesco Aktivista

    Na njoj polako memorija otkazuje, tu BIOS nece pomoci.
    Ja to ne bih uzimao.
     
  6. F1L1

    F1L1 Novi član

    majnovala je optrilike 3-4 meseca a prodaje mi je za 40e, a treba mi nova graficka a ako uspem ustedeo sam za neki ssd
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ako su se pocele kockice pojavljivati...ne kupuj ni u kom slucaju.
     
  8. F1L1

    F1L1 Novi član

    ja je svejedno mogu prodati na kupujem prodajem barem za 30e
     
  9. F1L1

    F1L1 Novi član

    a ima jos jedan koja ima linije isto sa flashovanim biosom, sta mislis o tome?
     
  10. F1L1

    F1L1 Novi član

    a on kaze da izbaci kockicu al povremeno
     
  11. Filozof

    Filozof Aktivista

    druze karta kad izbacuje artifakte ona je crkla, nema tu puno filozofije.
     
    Hellas likes this.
  12. F1L1

    F1L1 Novi član

    a ima i jedna koja ne daje sliku, radi sve lepo i ventilatori i sve ali ne daje sliku i ima jedan klip na youtubu, na toj grafickoj ima kao dva switcha odnosno dva biosa nzm kako ali ima i on upali komp i pomeri taj switch i slika se pojavi
    mozda je ovo bolja opcija?
     
  13. Filozof

    Filozof Aktivista

    posto vidim da nisi bas potkovan i da nisi bas u ovom svijetu tebi je najbolje da uzmes provjerenu ispravnu graficku kartu... Prvo sto bi tebi neko prodavao "ispravnu" grafu za 50KM kad je on moze prodati za 200KM lagano.

    "ako ne znam sta je dobro, znam sta je skupo"

    Elem, grafika ti je jedna od najvaznijih komponenti i na njoj ne trebas stediti bar ne ako mislis igrati nesto s njom... Procesor mozes uzeti za 50KM star 10 godina posluzice te bas fino, a sa grafikom starom deset godina mozes dupe obrisati, eventualno tetrisa
     
    Hellas likes this.
  14. F1L1

    F1L1 Novi član

    hvala na savetima, moze lock
     
  15. F1L1

    F1L1 Novi član

    Da li vredi uzeti ovu karticu za nekih 140e polovnu naravno, i da li neko mozda zna koliko se kretala ova kartica pre ovog majning sranja i korone i da li vredi cekati da se spusti cena i koliko bi se otprilike spustila?
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Apsolutno ne vrijedi ni blizu tih para.

    Ta kartica je bila svega 70-80e prije ove situacije.

    Za 110-120 se mogla naci rx580 kod nas.
     
  17. F1L1

    F1L1 Novi član

    A sto se tice procesora i maticnih kakvo je stanje sa njima, jer je i tu situacija kao kod grafickih?
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tu je situacija drugacija, cijene su dosta normalnije, za sada.
     
  19. F1L1

    F1L1 Novi član

    Da li se isplati uzeti ryzen 3 2300x sa 8gb rama i 256 m2 ssda za 200e? Naravno kasnije cu zameniti gtx1050 sa rx570, ali kad se malo smiri situacija sa cenama.
     
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    ne bi ti preporucio da korisis ryzen sa jednim stikom memorije...obavezno dual channel,i to gledaj da ti je memorija 3000 mhz ili vise. Procesor nije los ako samo planiras igrati igre.
     
    Sena and Vedo like this.